Напиши нова тема Отговори на тема  [ 59 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
страх лозе пази 
Автор Съобщение
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 20:43 ч.
Мнения: 455
Местоположение: с.Кирилово
Automobile: Trabant 601
Мнение страх лозе пази
Колеги и вие сте си блъскали акъла ,вярвам , как да опазите таралясниците от посегателства. Колкото и да е странно трабанти се крадат и в момента. Онзи ден в квартала за малко не изнесоха едно.Отделно източването на бензина, свалянето на акумулатора... и те така.
Гледам продават автоаларми за по 40 лв , не знам /всъщност знам/ колко ще са читави и как бадева ще ме будят нощем. Още повече че ако кварталните момчета надушат траби с аларма ще си канят гости за да им покажат "кък пищи трабана кат му ритниш гумите" . Има всякакви идеи за увардване от апаши- от вълчи капан на съединитела до връзване с метално въже и катинар за някой стълб / тва последното го правеше дядо ми след една неуспешна кражба/ , но дайте нещо по практично

_________________
Къни и фърга
http://vbox7.com/play:b253bfd8


Вторник, 18.03.2008 г. 23:03 ч.
Профил
Зайо - байо
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 14:36 ч.
Мнения: 407
Местоположение: третата след луната в дясно..
Мнение 
garaj mu e maikata.. sorka ama nqmam kirilica

_________________
Изображение


Вторник, 18.03.2008 г. 23:15 ч.
Профил ICQ
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение 
Аз моята аларма я държа на бип режим - при ритане само бипва, свири продължително само при отваряне. Всеки нормален апаш може да обезвреди всяка аларма за няколко секунди като ти резне основния кабел, въпроса е да го чуеш преди това. Иначе по темата - Shotik ми даде следните съвети:

- отпред на механизма за затваряна не капака са слага малка планка, така че да не можа да се отваря с отверка
- дупката на предната маска от дясно, гледано от мястото на някой застанал пред колата, се задънва, защото от там може да се дръпне жилото.
- там, където бравичките на вратите се захващат към дуропласта се слагат големи шайби, да не може да се изкъртят
- на мястото където се свързват метал и дуропласт на предния капак (близо до прискалката) се подсилва връзката - примерно с нитове, за да не може да се отвори лесно с кози крак

Аз съм си хванал бас касата с г-образни планки за пода с болтове а и така съм я изчислил че да се вади от багажника само когато е празен и с много въртене.

В крайна сметка всичко е въпрос на късмет. Ако някой реши сериозно да се гаври с колата и снайперист да наемеш, пак ще го направи. Може би една китайска аларма и малко осигуровки, както и допълнително подсигуряване на музиката биха спрели по-тъпите клошари.


Вторник, 18.03.2008 г. 23:29 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 21:56 ч.
Мнения: 640
Мнение 
Ама вие наистина ли вярвате,че аларма може да ви опази колата...Доста наивно е това.Ако са решили да ви крадат нещо...и в бункер да я вкарате,пак ще я оберат.Акумулаор се краде за под минута.Можете ли да слезете до коалта за толкова?Май не..:)На един комшия така му задигнаха батерията преди години-той псува крадеца от терасата...оня мангал го псува от долу и търчи по улицата с акумулатора на рамо.
Е...и тук нормалните коли имат прединство-много по-вероятно е да откраднат нещо от нея,вместо цялата кола.По тоя параграф ние сме сред губещите...много по-вероятно е да ти задигнат целия варел или целия трабант,вместо да си играят да го разбиват.Трабанта го хващат трима по-яки мангала и го отнасят на ръце.За Варела ще им трябва колесар...ама след кражбата на моята застояла лада от пред нас,посред бял ден...че и крадците са си лафили долу със съседите...вече знам,че няма нищо невъзможно.Решат ли да крадат-няма смисъл.Пък вие блъскайте в кочините музика за по 1000 лева.Дето нямат и каско даже.Така де...в края на краищата...крадците и наркоманите също са хора...и те трябва да ядат бял хляб...

_________________
Libenter homines id, quod volunt, credunt


Вторник, 18.03.2008 г. 23:42 ч.
Профил ICQ
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 21:49 ч.
Мнения: 102
Местоположение: София
Skype: trabantmania
Automobile: Trabant 601s
Мнение 
Санта е прав, че ако са решили да ти откраднат колата ще го направят на всяка цена! Но ако по някъкъв начин изпълниш условията които написа ултимата ще ги забавиш и ще може да слезеш да ги пребиеш!!!


Сряда, 19.03.2008 г. 00:22 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:35 ч.
Мнения: 643
Местоположение: Варна
Мнение 
Или него да го пребият.....

_________________
Прави к'вот трябва, пък да става к'вот ще!
Изображение


Сряда, 19.03.2008 г. 00:26 ч.
Профил ICQ
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение 
А какво ще кажете за секретни гайки за гумите? Има ли такива чудесии, ако не, може ли да се направят на струг и ще има ли смисъл?


Сряда, 19.03.2008 г. 00:30 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:35 ч.
Мнения: 643
Местоположение: Варна
Мнение 
Има такива чудесий, но е нож с 2 остриета...загубиш ли ключа става много кофти...

_________________
Прави к'вот трябва, пък да става к'вот ще!
Изображение


Сряда, 19.03.2008 г. 00:35 ч.
Профил ICQ
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 20:43 ч.
Мнения: 455
Местоположение: с.Кирилово
Automobile: Trabant 601
Мнение 
Като го купих мойте бяха така но не ми дадоха специалния ключ. За това бяха развити с тръбния ключ и описаха парабола над арнаутския канал

_________________
Къни и фърга
http://vbox7.com/play:b253bfd8


Сряда, 19.03.2008 г. 00:37 ч.
Профил
Знайко
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 16:23 ч.
Мнения: 176
Местоположение: София/Дания
Мнение 
Santa написа:
Акумулаор се краде за под минута..


хахах аз за това моя съм го заварил, та никой да не може да го свали....

А Васко, за какво са ти секретни болтове???Страх те е за летите ти джанти ли? Тия секрети които се продават са стандартни и са два-три модела, т.е всеки може да има въпросния секрет...Напълно излишно е..Струва си да е нещо по поръчка...ама няма смисъл за нашите коли..Иначе секретните гайка вървят за около 12 лв комплекта...


Сряда, 19.03.2008 г. 01:07 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение 
Страх ме е, защото гумите са чисто нови. То изобщо има ли секретни гайки заводски? Мисля че само трабанта е на гайки :)


Сряда, 19.03.2008 г. 08:30 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 20:43 ч.
Мнения: 455
Местоположение: с.Кирилово
Automobile: Trabant 601
Мнение 
theultimate написа:
Страх ме е, защото гумите са чисто нови. То изобщо има ли секретни гайки заводски? Мисля че само трабанта е на гайки :)

нее не е само трабанта

_________________
Къни и фърга
http://vbox7.com/play:b253bfd8


Сряда, 19.03.2008 г. 09:14 ч.
Профил
Боби Диван
Аватар

Регистриран на: Събота, 16.02.2008 г. 19:16 ч.
Мнения: 141
Местоположение: сф
Automobile: ?
Мнение 
На гараж си е далаверата.Ако не-на първия етаж да си.Тамън като почнат,да ги чуеш и да скочиш през терасата,нарамен с бухалка.(аз имам бухалка и метална тръба)

_________________
'80s cars forever and only
http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/4152394_700b.jpg


Сряда, 19.03.2008 г. 11:58 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:04 ч.
Мнения: 103
Местоположение: София
Мнение 
theultimate написа:
А какво ще кажете за секретни гайки за гумите? Има ли такива чудесии, ако не, може ли да се направят на струг и ще има ли смисъл?
Има, 20 лв. комплект.
Teo написа:
Има такива чудесий, но е нож с 2 остриета...загубиш ли ключа става много кофти...
И кво му е кофтито, първия сервиз и 10 лв. и ти ги свалят /преди 3 дена сваляхме на един гоуф/.
theultimate написа:
Страх ме е, защото гумите са чисто нови. То изобщо има ли секретни гайки заводски? Мисля че само трабанта е на гайки :)
Грешно мислиш.


Сряда, 19.03.2008 г. 12:25 ч.
Профил ICQ WWW
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:35 ч.
Мнения: 643
Местоположение: Варна
Мнение 
porostorm написа:
Teo написа:
Има такива чудесий, но е нож с 2 остриета...загубиш ли ключа става много кофти...
И кво му е кофтито, първия сервиз и 10 лв. и ти ги свалят /преди 3 дена сваляхме на един гоуф/.

Ако спукаш извън града.....

_________________
Прави к'вот трябва, пък да става к'вот ще!
Изображение


Сряда, 19.03.2008 г. 13:00 ч.
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 59 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов