Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Питане за висок разход 
Автор Съобщение
Начинаещ

Регистриран на: Неделя, 02.12.2012 г. 12:42 ч.
Мнения: 7
Местоположение: Камено
Мнение Питане за висок разход
Здравейте, от скоро съм нов собственик на 1.3. Преди време имах тритактов и по него научих доста неща. Тук обаче съм затруднен. Разходът ми е от порядъка на 15-16л на 100км. Колата се кара само градско и то на къси разстояния, но въпреки това тези числа ми се струват прекалени. При стария собственик е засичана само на междуградско и там стойностите са 6.5-7 на 100. Колата е гаражна на 100 000км, двигателят работи без проблеми. Възд. филтър е нов, бензиновата помпа е здрава.
Реших да направя експеримент - на студен двигател откачих маркучите идващи от резервоара и ги вкарах във бутилка с 500гр. бензин. Запалих и за около 30сек. бензина беше изсмукан :shock: . Предполагам ще е проблем на карбуратора или горивото не се подгрява ... Помагайте :(


Неделя, 02.12.2012 г. 12:56 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 13.05.2010 г. 18:56 ч.
Мнения: 398
Местоположение: Самоков
Skype: няма
Automobile: Trabant 601s-kombi
Мнение Re: Питане за висок разход
Колега,преди време имаше обсъждане на такъв проблем,може би ако потърсиш по-внимателно ще намериш темата.Там,от това което си спомням-проблема бе точно в подгряването под карбуратора.Има,някакъв реотан,с крачета като на четка и когато не работи,на студено-разхода е голям.Все пак половин литър за тридесет сек.на място ми се вижда множко.Този бензин трябва да отиде някъде,ако не е изгорял.Провери нивото на карб.и бензиновата помпа,въпреки че е здрава-да не би да вкарва бензина в картера-следи нивото на маслото в картера и дали не мирише на бензин -Р.S-И си поправи думата тритактов-сещам се за какво говориш-три цилиндров,но тритактов автомобил няма.


Неделя, 02.12.2012 г. 18:46 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Неделя, 02.12.2012 г. 12:42 ч.
Мнения: 7
Местоположение: Камено
Мнение Re: Питане за висок разход
ТРИТАКТОВ :D
как съм го изпуснал тва не знам. Един образ така го гледа навремето и вика: Аааа, тритактов е - виж три цилиндъра има. Другите са четиритактови щото са с 4 цилиндъра.
Иначе маслото си е ок. Не знам къде отива бензина. Отзад не пуши като на неизгоряло гориво нито мирише на бензинови пари.

[smilie=angry] дЗ случайно да ти прави впечатление, че пишеш в раздела за 1,3- кой и как да се досети , че твоя е "тритактов"- не че на мен ми е ясно какъв е този Вартбург. Явно ще добавим и раздел за тритактови двигатели. А едно от правилата е, че трябва да пишеш за каква кола става въпрос в заглавието на темата.


Четвъртък, 20.12.2012 г. 11:57 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Неделя, 02.12.2012 г. 12:42 ч.
Мнения: 7
Местоположение: Камено
Мнение Re: Питане за висок разход
Цитат:
[smilie=angry] дЗ случайно да ти прави впечатление, че пишеш в раздела за 1,3- кой и как да се досети , че твоя е "тритактов"- не че на мен ми е ясно какъв е този Вартбург. Явно ще добавим и раздел за тритактови двигатели. А едно от правилата е, че трябва да пишеш за каква кола става въпрос в заглавието на темата.


Колега, както съм писал в първия пост - собственик съм на 1.3, "тритактовия" е просто грешка на езика.
А по темата-оказа се скъсан гумен фланец в основата на карбуратора. Някакви идеи от къде да купя такъв?

02.01.2012-Проблемът е решен. Залепих фланеца със самовулканизираща смес + подсилване с болт и гайка и в резултат разхода се върна в нормалните граници.


Събота, 22.12.2012 г. 19:18 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов