Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Проблем с карбуратор на Вартбург 1.3 
Автор Съобщение
Начинаещ

Регистриран на: Вторник, 06.12.2011 г. 00:09 ч.
Мнения: 4
Местоположение: Шумен
Мнение Проблем с карбуратор на Вартбург 1.3
Здравейте, колеги.
Нужна ми е помощ - за пореден път Варга вкара бензин в маслото. Отново съм с около 200-300 грама "бонус" бензин към маслото. Случва ми се за 5-6 път за последните 5-6 години, т.е. около веднъж годишно, и всеки път е когато дойде зимата или стане по-студено. Сменял съм бензинова помпа 2 пъти, веднъж само платно, въпреки че не се виждаше да има скъсване, но проблема си остава. Миналата година чистих карбуратора след поредното смесване. До края на зимата нямах проблем (или поне видимо не се вдигна нивото на маслото). Сега като застудя времето и отново се появи проблема. Предполагам, че проблема е в карбуратора,тъй като не се сещам за друга причина. Колата е на 80 000 км. Карбуратора е Weber.
Помагайте със съвет. Готов съм и на майстор да я закарам, въпреки че не знам в Шумен кадърен карбураторджия.
Благодаря предварително.


Вторник, 06.12.2011 г. 00:28 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 13.05.2010 г. 18:56 ч.
Мнения: 398
Местоположение: Самоков
Skype: няма
Automobile: Trabant 601s-kombi
Мнение Re: Проблем с карбуратор на Вартбург 1.3
Колега,не съм запознат с този карбуратор-ще ти дам принципни насоки.Най-често бензин в маслото влиза ако бензиновата помпа не е наред/платното/-провери или смени.От карбуратора-само,ако е високо нивото на бензина/виж дали поплавака позволява реглаж,макар че едва ли,ако е пластмасов/И третия вариянт за кото се сещам-колата работи на 3 цилиндъра/няма мощност/и неизгорелия бензин отива в картера!


Вторник, 06.12.2011 г. 11:16 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Вторник, 06.12.2011 г. 00:09 ч.
Мнения: 4
Местоположение: Шумен
Мнение Re: Проблем с карбуратор на Вартбург 1.3
Благодаря ти, niki_k.
Първия вариант го проверих - помпата е наред.
Третия вариант го изключвам, тъй като колата работи добре и няма загуба на мощност или някакъв видим проблем.
Остава втория вариант, както казваш високо ниво на бензина. Има начин да се регулира поплавъка. Ще пробвам и ще пиша какъв е резултата.


Сряда, 07.12.2011 г. 10:43 ч.
Профил
Кара Wartburg 20 години.

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 15:41 ч.
Мнения: 137
Местоположение: София
Мнение Re: Проблем с карбуратор на Вартбург 1.3
Колега и при мен се случи и пак зимата. Смених нов карбуратор и пак пълнеше бензин. Разрежда маслото и свети лампата на маслото на малки обороти, слабо налягане на маслото, лошо за двигателя може да блокира без мазане. Бензиновата помпа при скъсано платно има отвор около 3 мм. в най ниската част и от там ще тече бензин. Проблема е в подгряването на горивото. Под карбуратора има един нагревател, таралеж, който се включва от датчика до термостата с двата кабела. Той е нещо като стоп машинка. При студен двигател този датчик пуска ток на него и на нагревателя на автоматичния смукач. След като загрее антифриза той изключва и подгряването става от антифриза. Там влизат по 2 маркуча антифриз. Провери този датчик и нагревателя с пробна лампа или мултицет. При мен не включваше и купих нов. Може и нагревателя да не работи, което не го вярвам. Нагревателя е № 13 на схемата. Успех.


Четвъртък, 08.12.2011 г. 12:20 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Вторник, 06.12.2011 г. 00:09 ч.
Мнения: 4
Местоположение: Шумен
Мнение Re: Проблем с карбуратор на Вартбург 1.3
Благодаря ти, koce.
Сега ще проверя това, за което говориш.


Събота, 10.12.2011 г. 20:54 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Вторник, 06.12.2011 г. 00:09 ч.
Мнения: 4
Местоположение: Шумен
Мнение Re: Проблем с карбуратор на Вартбург 1.3
koce, прав се оказа - датчика не работи. Ще го сменям.
[smilie=respect]
Големи благодарности.


Събота, 10.12.2011 г. 21:12 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  

Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов