Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
подобрения на Wargata 
Автор Съобщение
Начинаещ

Регистриран на: Петък, 25.03.2011 г. 12:02 ч.
Мнения: 6
Местоположение: Sofia
Мнение подобрения на Wargata
Здравейте,
От няколко дни съм горд притежател на Wartburg 1.3. Ура....
А вече искам да направя 3 подобрения на Wargata 1.3
1. Хидравлика
2. Серво
3. Задни дискови спирачки
Ще съм благодарен на съвети,.... от каква кола могат да паснат и ако има вече такъв проект ...бих искал да го видя
Има ли майстор който може да се заеме вместо мен...
Благодаря предварително.
[smilie=2beers]


Петък, 25.03.2011 г. 13:10 ч.
Профил
Начинаещ
Аватар

Регистриран на: Събота, 23.02.2008 г. 16:16 ч.
Мнения: 15
Местоположение: Созопол
Automobile: Wartburg 353 Sp.W.
Мнение Re: подобрения на Wargata
Добре дошъл във форума, колега. Безаварийни километри с варгата ти желая. Относно подобренията, които искаш да направиш:
1. Хидравлика - Процедурата по смяната на оригиналната кормилна рейка с друга не е подходящо да се прави в домашни условия. Изисква се гараж с канал или подемник. Рейката може да се смени с електрическа или хидравлична. При западните малолитражни автомобили се използват електрически /сещам се за Рено Туинго/, за да не се натоварва и без това малката мощност на двигателя. Най-важното е параметрите /дължина, широчина, ход/ да са близки до оригиналната кормилна рейка, захващането към шасито и свързването към кормилото да е същото, или поне да е лесно пригодимо и достатъчно стабилно, все пак говорим за управлението на автомобила.
2. Серво - при сервоусилвателя е подобна ситуацията. Из немските форуми имаше снимки и схеми на подобна интервенция, потърси.
3. Задни дискови спирачки - някои колеги са направили това подобрение, те да кажат кое, какво и как и има ли полза.
Успех все пак в начинанието! Качи някоя снимка на 1.3то да му се порадваме!!

_________________
"...но проблема с приземяването си остана..."


Петък, 25.03.2011 г. 16:48 ч.
Профил WWW
Начинаещ

Регистриран на: Петък, 25.03.2011 г. 12:02 ч.
Мнения: 6
Местоположение: Sofia
Мнение Re: подобрения на Wargata
Благодаря....
Варгата ми е краста... планирам я от 2 години.
Съвета ти е ценен ...ще видя в кой сервиз ще се наемат да помогнат.
Надявам се да получа още съвети...че имам желание и $ са сега...
Жалко че Немският ми е силен колкото Китайския :( но ако не те затруднява дай някой линк.
Преди имаше един стахотен сайт: wartburg-project.de но го преправиха и вече не върши работа ..
[smilie=angry]


Петък, 25.03.2011 г. 17:33 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Вторник, 26.02.2008 г. 20:29 ч.
Мнения: 550
Местоположение: Пазарджик
Skype: j_totkow
Automobile: много ясно - трабант
Мнение Re: подобрения на Wargata
Ако искаш нещо да подобряваш IFA_Racing_Team__DDR е човека. Той е изпитвал много неща на неговия - питай го. Сложил му беше дори задни дискови спирачки. Ноо всичко си има цена - трябва много да го черпиш момчето :D [smilie=2beers]

_________________
http://totkow.blogspot.com/


Петък, 25.03.2011 г. 20:24 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите

Регистриран на: Събота, 06.03.2010 г. 22:52 ч.
Мнения: 53
Местоположение: хасково
Мнение Re: подобрения на Wargata
Не искам да спамя, но хидравлика на вартбурга не му е необходима. Не знам с каква геометрия може да бъдат гумите за да е толкова тежък волана, че чак и хидравлика да му е нужна. Моя е селска машина на бая годинки е вече (82 набор) обаче предните гуми са еднакви без балони всичко е изправно по механизма няма грам луфт в рейката, и волана с една ръка го въртя. Просто оригиналната система е добра не е както при ладите,там хода идва малък и има нужда от рейка за да е по-маневрена колата при паркиране.
А ако си фен и правиш нещата защото искаш колата ти да уникалана и парите не са от значение потърси си хидравлична рейка но има да мислиш за захващане към шасито, и къде на двигателя ще хваниш помпата. Това са нещата, почвай да обикаляш моргите и пиши за развитие ако има такова. [smilie=2beers]


Събота, 26.03.2011 г. 00:54 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Петък, 25.03.2011 г. 12:02 ч.
Мнения: 6
Местоположение: Sofia
Мнение Re: подобрения на Wargata
j_totkow написа:
Ако искаш нещо да подобряваш IFA_Racing_Team__DDR е човека. Той е изпитвал много неща на неговия - питай го. Сложил му беше дори задни дискови спирачки. Ноо всичко си има цена - трябва много да го черпиш момчето :D [smilie=2beers]


Кефа цена няма  ...щом черпенето е заслужено няма грижи....
Има ли някъде контакт на IFA_Racing_Team__DDR или саме през форума?
Благодаря за инфото все пак.
[smilie=2beers]
тук има интересни неща но малко ми се виждат скъпи: http://www.ldm-tuning.de/en/artikel-6840.htm


Последна промяна vesselin_istatkov на Четвъртък, 31.03.2011 г. 12:23 ч., променена общо 1 път

Понеделник, 28.03.2011 г. 11:20 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Петък, 25.03.2011 г. 12:02 ч.
Мнения: 6
Местоположение: Sofia
Мнение Re: подобрения на Wargata
mywib написа:
Не искам да спамя, но хидравлика на вартбурга не му е необходима. Не знам с каква геометрия може да бъдат гумите за да е толкова тежък волана, че чак и хидравлика да му е нужна. Моя е селска машина на бая годинки е вече (82 набор) обаче предните гуми са еднакви без балони всичко е изправно по механизма няма грам луфт в рейката, и волана с една ръка го въртя. Просто оригиналната система е добра не е както при ладите,там хода идва малък и има нужда от рейка за да е по-маневрена колата при паркиране.
А ако си фен и правиш нещата защото искаш колата ти да уникалана и парите не са от значение потърси си хидравлична рейка но има да мислиш за захващане към шасито, и къде на двигателя ще хваниш помпата. Това са нещата, почвай да обикаляш моргите и пиши за развитие ако има такова. [smilie=2beers]



Незнам... може много да съм се разглезил...но волана е тежък. (на стоп при завой не е за жени) :lol:
Но май целта е второто, искам нещо различно. Рейката ще е електрическа само трябва да преборя фиксирането, че добавяне на хидравлична помпа ...няма да е добре за двигатела.
Мисля да поровя и да видя от коя кола ще пасне най-добре.
За сега всичко е артилерийска подготовка, но стопли ли се, се захващам.


Понеделник, 28.03.2011 г. 11:26 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите

Регистриран на: Събота, 06.03.2010 г. 22:52 ч.
Мнения: 53
Местоположение: хасково
Мнение Re: подобрения на Wargata
Може да е тежък на място. Нормално е все пак всичко е механично и иска усилие, а има и триене на гумите със земята.
Не е като новите коли. Гледах един Сеат Ибиза 2006-2008 някаде (случайно минавах покраи него) и шофьора с един пръст върти волана и се чува как нещо завърта гумите :D
А много ще ми е интересно да следя темата когато започнеш да се занимаваш с рейката. Пиши за развитие.


Понеделник, 28.03.2011 г. 22:26 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Петък, 25.03.2011 г. 12:02 ч.
Мнения: 6
Местоположение: Sofia
Мнение Re: подобрения на Wargata
mywib написа:
Може да е тежък на място. Нормално е все пак всичко е механично и иска усилие, а има и триене на гумите със земята.
Не е като новите коли. Гледах един Сеат Ибиза 2006-2008 някаде (случайно минавах покраи него) и шофьора с един пръст върти волана и се чува как нещо завърта гумите :D
А много ще ми е интересно да следя темата когато започнеш да се занимаваш с рейката. Пиши за развитие.



Борбата ще е неравностойна ...доста е трудно с инфото за тази кола.
Преди правих една калинка и имаше всичко от до...даже и книга на Haynes намерих.
Но, да, ще пиша за сега сменям всичко гумено по колата и преглеждам ел. системата.
Търся вариант да сменя главините или да измисля фланци(такива има в нета ама са на 200eur) :shock:


Вторник, 29.03.2011 г. 11:00 ч.
Профил
Ентусиаст

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:47 ч.
Мнения: 741
Местоположение: Русе
Мнение Re: подобрения на Wargata
Относно хидравликата, ако си с каквито и да е алуминиеви джанти и по-малък волан ти гарантирам, че ще ти е тежък волана и в движение, да не говорим за маневри на място.
Относно дисковите - има една тема в Вартбург тунинг. Аз планувам от миналата година да ги сменя с такива от VW, искам да запазя ръчната като същевременно спирачките ще са по-малки от предните. Трябва да направя един чертеж на даният фланец на AutoCad.
Мога да ти дам няколко жокера и за окачването, ако те интересува.


Вторник, 29.03.2011 г. 19:25 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Петък, 25.03.2011 г. 12:02 ч.
Мнения: 6
Местоположение: Sofia
Мнение Re: подобрения на Wargata
ChakaZulu написа:
Относно хидравликата, ако си с каквито и да е алуминиеви джанти и по-малък волан ти гарантирам, че ще ти е тежък волана и в движение, да не говорим за маневри на място.
Относно дисковите - има една тема в Вартбург тунинг. Аз планувам от миналата година да ги сменя с такива от VW, искам да запазя ръчната като същевременно спирачките ще са по-малки от предните. Трябва да направя един чертеж на даният фланец на AutoCad.
Мога да ти дам няколко жокера и за окачването, ако те интересува.


Относно дисковите---каквато и информация да дадеш ще съм благодарен...
Даже мисля че тук могат да ги направят:
:idea: http://www.extreme-tuning.bg/


Четвъртък, 31.03.2011 г. 12:20 ч.
Профил
Ентусиаст

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:47 ч.
Мнения: 741
Местоположение: Русе
Мнение Re: подобрения на Wargata
Няма нищо сложно и не мисля, че трябва да се ангажира който и да било.


Четвъртък, 31.03.2011 г. 13:27 ч.
Профил
Начинаещ
Аватар

Регистриран на: Събота, 02.07.2011 г. 17:03 ч.
Мнения: 8
Местоположение: Varna
Skype: dobchanata
Automobile: Wartburg 1.3
Мнение Re: подобрения на Wargata
Някой може ли да ми каже дали има информация или чертежи за преработката назадните спирачки със дискови!
Предните вече съм ги преработил на 4х100 исега следват задните но немога да намеря свястен заден мост с дискови спирачки от wv pasat 2.0


Последна промяна trabiko на Понеделник, 07.11.2011 г. 23:11 ч., променена общо 1 път

Четвъртък, 11.08.2011 г. 16:51 ч.
Профил
Ентусиаст

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:47 ч.
Мнения: 741
Местоположение: Русе
Мнение Re: подобрения на Wargata
Ако имам късмет, ще правя фланци неделя, точно за такива главини. Чертежи обаче, най-вероятно няма да имам.


Четвъртък, 11.08.2011 г. 21:45 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  

Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов