Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Как да сложа този оборотомер на моя Wartburg ? 
Автор Съобщение
Regular User
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:12 ч.
Мнения: 1090
Местоположение: Stara Zagora
Automobile: Wartburg 353S
Мнение Re: Как да сложа този оборотомер на моя Wartburg ?
Че то сега е топло времето, не пречи да го караш и с вода, поне за малко.


Понеделник, 26.03.2012 г. 14:24 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 22.06.2009 г. 16:17 ч.
Мнения: 173
Местоположение: Студентски град
Skype: trifon.kamburov
Мнение Re: Как да сложа този оборотомер на моя Wartburg ?
Ivaka написа:
Че то сега е топло времето, не пречи да го караш и с вода, поне за малко.


да това ми е ясно, но в него има максимум 1 литър бензин, а аз и за бензин нямам в момента :|


Понеделник, 26.03.2012 г. 19:24 ч.
Профил
Regular User
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:12 ч.
Мнения: 1090
Местоположение: Stara Zagora
Automobile: Wartburg 353S
Мнение Re: Как да сложа този оборотомер на моя Wartburg ?
Това вече е друго...


Понеделник, 26.03.2012 г. 19:25 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 26.04.2010 г. 16:03 ч.
Мнения: 492
Местоположение: Ловеч
Automobile: 2 трабанта
Мнение Re: Как да сложа този оборотомер на моя Wartburg ?
Spark of Insanity! написа:
А като стана на въпрос,къде точно от алтернатора се взима?

При повечето оборотомери сигнала се взима директно от една от фазите на генератора преди изправителния блок.

tri6kata написа:
тази събота и неделя пробвах да сложа оборотомера, със сигнал от 2 бобони само през два диода показваше до около 2хил. оборота, а по усет са повече, при пълншпата схема със диоди, кондензатори и резистори, оборотомера не отчиташе никакви стойности.... сега се замислих, че оборотомера е свален от е30, а тя до колкото си спомням беше с шестак, та ще пробвам да вържа и сигнала от третата бобина, за да видя какъв ще е резултата :mrgreen:

Колега, надявам се си питал преподавателите си от колко бобини се взима сигнала? Защото според мен се взима само и единствено от една бобина, като импулсния електрически сигнал е с честота, правопропорционална на честотата на въртене на коляновия вал на двигателя. Всеки оборотомер е настроен за кола с определен брой цилиндри. Затова и тази схема с кондензатори, диоди и резистори е направена с цел преобразуване на сигнала от оборотомер за 4 цилиндров двигател за такъв на 2 цилиндъра. А за такъв от 6 на 2 ще иска преправяне определено.

Затова някога светодиодните оборотомери от DDR са били поне в 2 варианта-един за Trabant, Wartburg, Barkas, втори за източните коли с четиритактов двигател, като съответно вътре в платката има разлика в някои от елементите.
Така не виждам как ще подкараш този оборотомер. Прочети и малко теория по въпроса, като например почни с някои от тези стари, но ценни статии http://www.pchelar-probvaisambg.com/sta ... spisak.htm.

_________________
Изображение


Понеделник, 26.03.2012 г. 20:58 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 22.06.2009 г. 16:17 ч.
Мнения: 173
Местоположение: Студентски град
Skype: trifon.kamburov
Мнение Re: Как да сложа този оборотомер на моя Wartburg ?
аз имам три цилиндров двигател, за вартбург е .. просто схемата, която съм тествал е за четири цилиндров четиритактов оборотомер, а моя е за шестцилиндров четиритактов, при един оборот на 6 цилиндровия двигател бобината подава три искри, а една от бобините на вартбурговия двигател за един оборот подава една искра, по проста логика ако вземеш сигналите и от трите бобини, би трябвало да стане :mrgreen:

а моите преподаватели ми обясняваха доста неща, но всички които съм питал не са ми казали със сигурност да направя нещо конкретно, принципно няма да ми е трудно да си го наравя и сам оборотомера с диоди, но много искам да пробачкат работите с VDO -то, в крайна сметка ако не стане със последната схема през 3 диода от трите бобини сигурно ще го продам и толкова :|


Понеделник, 26.03.2012 г. 23:18 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Петък, 02.09.2011 г. 12:10 ч.
Мнения: 8
Местоположение: гр. Троян
Skype: Stefan_Kazandjiev
Automobile: Варбург 1,3
Мнение Re: Как да сложа този оборотомер на моя Wartburg ?
Вьв вашия случаи при 3/2 цилиндровите машина за следена на оборотите се използва практиката като при дизеловите автомобили следенето на оборотите става като се отвори алтернатора и се запои жичка от преди един от изправителните диоди от схемата ларионов. По този начин не получаваи импулс а синосоида като входен сигнал с честота кратна на оборотите на двигателя.Този сигнал го подаваи на електронен блок които можеш да закупиш от тук http://elimex.bg/product/24721/kit-k012 ... 3-v-1.html и да го настроиш с потенциометрите. Подобно схема на тази на готови устроиство навремето имаше Руска с луменисцентните индикатори. Дерзаи и успех :D


Понеделник, 22.10.2012 г. 11:32 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Петък, 02.09.2011 г. 12:10 ч.
Мнения: 8
Местоположение: гр. Троян
Skype: Stefan_Kazandjiev
Automobile: Варбург 1,3
Мнение Re: Как да сложа този оборотомер на моя Wartburg ?
Вьв вашия случаи при 3/2 цилиндровите машина за следена на оборотите се използва практиката като при дизеловите автомобили следенето на оборотите става като се отвори алтернатора и се запои жичка от преди един от изправителните диоди от схемата ларионов. По този начин не получаваи импулс а синосоида като входен сигнал с честота кратна на оборотите на двигателя.Този сигнал го подаваи на електронен блок които можеш да закупиш от тук http://hobby.neomontana-bg.com/ и да го настроиш с потенциометрите. Подобно схема на тази на готови устроиство навремето имаше Руска с луменисцентните индикатори. Дерзаи и успех
При двутактови все пак това е устроиството което ще ви свьрши работа. [smilie=2beers]


Понеделник, 22.10.2012 г. 11:37 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  

Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов