Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
ДВГ 
Автор Съобщение
Начинаещ

Регистриран на: Четвъртък, 25.03.2010 г. 23:09 ч.
Мнения: 19
Местоположение: kozlodui
Skype: lion-7989
Мнение ДВГ
Здравейте колеги нов съм във форума и доста идеи почетох дето няма кои да ми ги каже.благодаря на всички за информацията.
Аз искам да попитам едно намерил съм двигател от фолцваген голф 2 1.8 инжекция искам да го монтирам на вартбурга си но незнам дали ще съвпаднат болтовете на скоростната кутия на вартбурга на двигателя на фолцвагена или ще трябва да се прави фланец.Ще чакам савети .Благодаря предварително на всички.


Четвъртък, 25.03.2010 г. 23:15 ч.
Профил
Ентусиаст

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:47 ч.
Мнения: 741
Местоположение: Русе
Мнение Re: ДВГ
Първо, ако желаеш може да се представиш. Може и с някоя снимчица.
Второ какъв Вартбург имаш?
Трето - не, няма да стане без преработка.
Ти си на ход. :wink:


Петък, 26.03.2010 г. 00:30 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Четвъртък, 25.03.2010 г. 23:09 ч.
Мнения: 19
Местоположение: kozlodui
Skype: lion-7989
Мнение Re: ДВГ
О.К. Аз се казвам Мариян снимка все още незнам как да кача но като науча ще кача.Вартбурга ми е подарак но доколкото знам е вартбург 353 .Преди време карах вартбург 353 делукс много яка машинка ама ми се стори,че двигателят е слаб за това купе и затова сега ми подариха един вартбург и смятам да направя някои промени по него относно съотно6ение конски сили и тежест на купето.Като цяло съм доволен от тази машина но според мен има какво да се променя и желае от нея.Затожа искам да сменя двигателя с двигател от фолцваген голф 2 и ми се иска да сменя и главините за да ка4а 14 цолови гуми и така стигнах до този форум.Смея да споделя че успях да спася една прекрасна машинка от зла участ в депото за скраб.Мисля също,че с увеличаването на конските сили е редно да помисля и за спирането и ми се иска да сложа и дискожи спирачки отзад но това по нататък.Ще съм благодарен на съвети и идеи.


Петък, 26.03.2010 г. 20:54 ч.
Профил
Ентусиаст

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:47 ч.
Мнения: 741
Местоположение: Русе
Мнение Re: ДВГ
Ами съвети можем да даваме поне, но това, което искаш да правиш е голям филм, незнам дали и до колко си наясно.
Не разбрах дали разполагаш с двигател и какъв е точно? Какво очакваш от колата?


Събота, 27.03.2010 г. 00:04 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Четвъртък, 25.03.2010 г. 23:09 ч.
Мнения: 19
Местоположение: kozlodui
Skype: lion-7989
Мнение Re: ДВГ
Ами очаквам да е по- мощен не да е по- бърз няма да ходя на състезание с нея просто ми е необходима кола за ежедневни нужди, която да е с газова уредба и да е евтина за потдръжка,че с тез нашите пътища думи нямам.мисля че ще се получи с мощен двигател.А забравих извини ме -двигателят е 1.8 от фолКСваген голф 2.Преди време както вече споменах имах вартбург 353 делукс с тегли4 и като треаЪгнех на дълъг паЪт с ремарке основният проблем ми беше прегряването надявам се с този по мо6тен двигател да отстраня този проблем и да успея да намаля разхода, че тези машинки горят доста над 10 на 100 особенно когато са натоварени. [smilie=2beers]
[smilie=angry] дЗ не е лошо да обърнеш внимание на правописа и най - вече на употребата на 4 и 6, ако не искаш да получиш БАН.Коригирах някои от грешките, за да не ти трия мнението.


Събота, 27.03.2010 г. 22:31 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Четвъртък, 25.03.2010 г. 23:09 ч.
Мнения: 19
Местоположение: kozlodui
Skype: lion-7989
Мнение Re: ДВГ
Добре от тук нататък ще внимавам с правописа мислех, че това е форъм за реставриране на стари автомобили ама то май е поредният изпит по правопис.Хубав е форума и има какво да се научи от него,а това да рвставрирам автомобил ми е мечта отдавна и да направя съответните подобрения по него.Идеята на самият форум е чудесна и съм очарован от това ,че не съм сам в идеите си но ще помоля админите някои като допусне грешка да не са толкожа остри в тона.
[smilie=angry] дЗ никои не е "остър", но защо не погледнеш колко грешки имаш. Само в този пост са 6. Има един юзер от Македония, който пише по правилно от теб. Не става въпрос за заяждане, а за спазване на правилата, които явно не си прочел.


Неделя, 28.03.2010 г. 15:42 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Четвъртък, 25.03.2010 г. 23:09 ч.
Мнения: 19
Местоположение: kozlodui
Skype: lion-7989
Мнение Re: ДВГ
Колега ChakaZulu понеже си най отзивчив имам още няколко въпроса към теб.

Въпроси:

1.Имам проблем с задните амортесьори на вартбурга -изпуснали са от какъв друг автомобилпасват наи добре без да се налага да променям нещо?

2.Искам да сменя крилете или както там се наричат на чистачките от какъв автомобил съвпадат?

3.Могат ли да се монтират дискови спирачки отзад на задните колела на вартбург 353 и от какъв автомобил ще паснат дори да е необходимо преправяне?

4.Ти променял ли си нещо по автомобила си и ако отговорът е да какво е то?


Неделя, 28.03.2010 г. 15:55 ч.
Профил
Regular User
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:12 ч.
Мнения: 1090
Местоположение: Stara Zagora
Automobile: Wartburg 353S
Мнение Re: ДВГ
Здравей колега! Чак сега се намесвам в темата, но понеже видях че вече си конкретизирал някои въпроси реших да ти отговоря.
Щом са ти изпуснали задните амортисьори, може да си купиш нови за Вартбург от магазина. Задните струват около 45-50лв за брой. В раздел "Ремонти" има цяла тема с каталожни номера на световни фирми и части които стават за Вартбург, там има 7-8 модела амортисьори, така че ако ти се занимава - преписваш каталожните номера и тръгваш по големите магазини за части и дилъри на амортисьори да търсиш. Разбира се в този случай цената ще е по солена.
Рамена за чистачки не знам от каква кола пасват, но може да си намериш оригинални втора ръка, или да си купиш нови по 10лв/бр в всеки магазин за трабант и вартбург. Ако питаш пък за самитъе чистачки или перата им - чистачки бош 40см се продават на всяка бензиностанция ЕКО, струват 20лв и стават за Вартбург, а чистят отлично.
Дискови спирачки на задните колела могат да се сложат, като за целта се слагат предни главини с дискове, остава обаче проблема с ръчната спирачка...
Може да ползваш и дискове с апарати и от друга кола, но там преправянето е повече и по сложно


Неделя, 28.03.2010 г. 16:46 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Четвъртък, 25.03.2010 г. 23:09 ч.
Мнения: 19
Местоположение: kozlodui
Skype: lion-7989
Мнение Re: ДВГ
Много благодаря за съветите колега ще се възползвам от тях но вартбург без ръчна спирачка е немислимо веднъж за малко да си изпатя от това че не бях дръпнал ръчната затожа мисля да препражям ако се наложи но даимам ръчна


Неделя, 28.03.2010 г. 19:13 ч.
Профил
Regular User
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:12 ч.
Мнения: 1090
Местоположение: Stara Zagora
Automobile: Wartburg 353S
Мнение Re: ДВГ
Разбира се пак има вариянт да се направи ръчната, но няма да е с жило, а с помпа :)


Неделя, 28.03.2010 г. 19:30 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Четвъртък, 25.03.2010 г. 23:09 ч.
Мнения: 19
Местоположение: kozlodui
Skype: lion-7989
Мнение Re: ДВГ
Имаш ли снимки които да ми покажеш?


Неделя, 28.03.2010 г. 20:39 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Четвъртък, 25.03.2010 г. 23:09 ч.
Мнения: 19
Местоположение: kozlodui
Skype: lion-7989
Мнение Re: ДВГ
Добре съгласен съм ще се старая повече за напред да не допускам толкова грешки.
[smilie=angry] дЗ нали разбираш, че не става въпрос за заяждане, а просто уважение към българският език


Неделя, 28.03.2010 г. 20:42 ч.
Профил
Ентусиаст

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:47 ч.
Мнения: 741
Местоположение: Русе
Мнение Re: ДВГ
Ами в момента нямам кой знае какво като промени. Ще видим за напред.
Ще говоря за нещата с които не съм съгласен - спирачки от друг автомобил не е трудно да се сложат дори никак. Както писах ще направим подробна тема.
Няма да имаш загряване, но имаш ли идея колко пари ще ти излезе цялата работа, пък и особено щом ще го караш за ежедневен е хубаво и да е лигализиран.
Мисля, че идеята ти не е съвсем ясна...


Неделя, 28.03.2010 г. 23:43 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение Re: ДВГ
Ако искаш смяна на мотор, по добре продавай този вартбург и си вземи вартбург 1.3 и му направи малко тунинг по мотора. Ако все пак държиш да присаждаш мотор - само 1.8 GTI. Ако ще слагаш моноинжекция - няма особена полза.

_________________
МВ-7. Парапети, сенници, щори, слънчеви бойлери


Понеделник, 29.03.2010 г. 11:02 ч.
Профил
Ентусиаст

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:47 ч.
Мнения: 741
Местоположение: Русе
Мнение Re: ДВГ
Васко, това пък как го измисли? Единственото което трябва да гледаш е наклона на двигателя, така че да не пречи на гредата, освен ако не искаш и нето да преправяш. Можеш и от самара сигурно да сложиш. Единственото, което знам, но не е сигурно е, че главините на 1.3 имат същата шлица като на VW.
Мен ми е интересно друго, сам ли мислиш да го правиш, щото едва ли някой майстор ще почне да прави....освен ако не му насипеш една камара пари... ама тогава какъв е смисълът, ако ще е ежедневна кола. Хем искаш да е мощна, хем да е икономична..незнам какво да ти кажа. Като вариант има да си намериш шаси от 1.3 и на него да градиш.


Понеделник, 29.03.2010 г. 13:28 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  

Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов