Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Проблем с термостат Вартбург 353W 
Автор Съобщение
Начинаещ

Регистриран на: Петък, 02.01.2009 г. 21:02 ч.
Мнения: 10
Skype: smok_85
Мнение Проблем с термостат Вартбург 353W
Та проблема е,че взех един термостат ,който без да го пробвам го сложих на колата и след около 1км температурата влезе в червеното (прегряваше) .После извадих термостата и го топнах във вряла вода,резултата беше,че не отваря.Върнах го в магазина и взех друг,но и той не иска да отвори.Въпроса ми е аз ли не правя нещо правилно или съм с най-лошия късмет на света,че ми се падат 2 неработещи термостата?Има една гайка от горе тя трябва ли да се развие или се ползва с нея?


Сряда, 19.02.2014 г. 18:02 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите
Аватар

Регистриран на: Петък, 19.04.2013 г. 09:17 ч.
Мнения: 72
Местоположение: Раднево
Automobile: Wartburg 1,3 S
Мнение Re: Проблем с термостат Вартбург 353W
Колега,нищо не се пипа по термостата,гайката си стои така както е.Заводски си е настроен на подходящата температура и така се монтира.Наистина или си с най-лошия късмет или темостата е унгарски.


Четвъртък, 20.02.2014 г. 00:22 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Петък, 02.01.2009 г. 21:02 ч.
Мнения: 10
Skype: smok_85
Мнение Re: Проблем с термостат Вартбург 353W
Благодаря колега а ако е унгарски какво следва няма ли да ми върши работа?Най-вероятно е фалшификат ,тъй като струва 11лв.Снощи направих друг опит. Пуснах го директно в кипнала вода на котлона,тогава се отвори,но според мен на 100 градуса ако отваря е доста късно.Ако врялата вода я сипя в кофичка от кисело мляко например в която се намира термостата той не се отваря,а на голфа ми термостата съм го пускал така и то беше в керамичен съд,който отнема повече топлина от водата и термостата си се отваряше и след 1мин,а голфовия ако не се лъжа е на 87 градуса.Тези на вартбурга да не би да са за по-висока температура?И къде е нормално да стои стрелката на вартбурга за температурата в средата на циферблата вертикално или малко по-близо до червения сектор? И кога трябва да отваря термостата като влезе в червения сектор ли?


Четвъртък, 20.02.2014 г. 09:37 ч.
Профил
Кандидат-фен

Регистриран на: Сряда, 20.02.2008 г. 18:53 ч.
Мнения: 314
Мнение Re: Проблем с термостат Вартбург 353W
В Евро 07 термостати Вернет и Томсън са по 12-13 лв. Носи с теб един за В-г да му мерят диаметъра и по него да ти дадат свестен термостат. Това във всеки магазин за авточасти можеш да направиш. Някога монтирах от друга марка кола, даде ми го един приятел с Форд Ескорт- на неговата не ставаше ли или не си спомням защо ми го даде- с него ми свършиха ядовете с разни термостати и колата замина с него.


Четвъртък, 20.02.2014 г. 11:11 ч.
Профил
Боби Диван
Аватар

Регистриран на: Събота, 16.02.2008 г. 19:16 ч.
Мнения: 141
Местоположение: сф
Automobile: ?
Мнение Re: Проблем с термостат Вартбург 353W
Става също и термостат Behr от/за Опел Кадет 1.3

_________________
'80s cars forever and only
http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/4152394_700b.jpg


Четвъртък, 20.02.2014 г. 13:24 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Петък, 02.01.2009 г. 21:02 ч.
Мнения: 10
Skype: smok_85
Мнение Re: Проблем с термостат Вартбург 353W
Благодаря ви колеги,но днес ми подариха един стар термостат,който на външен вид е много зле но работи добре и е доста чувствителен (отваря и затваря бързо и от малки колебания на температурата) .Явно е нещо немско от едно време :) За сега е решен проблема,само дето си дадох парите за тоя боклук [smilie=blowup] Явно новите части за Вартбург са пълни боклуци,тъй като взех и едно жило за километраж което буквално се разпадна в ръцете ми докато го монитирам и резбата му беше като дялкана с джобно ножче


Четвъртък, 20.02.2014 г. 15:26 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  

Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов