Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
353 - преден мост, помогнете, моля... 
Автор Съобщение
Начинаещ

Регистриран на: Понеделник, 20.07.2009 г. 03:38 ч.
Мнения: 16
Местоположение: Sofia
Automobile: Ханс 353 '84
Мнение 353 - преден мост, помогнете, моля...
Привет!

Първо, простете неграмотността ми откъм точни термини и названия - съвсем неопитен шофьор (камо ли техник) съм. Не ми се смейте ( много ). Второ - става въпрос за "Ханс" 353 от '85-та.

При все това обаче, тази кола ми е детска люлка ( щото сме набори, ) та мисля, че я чувам, когато нещо не и е на кеф.

Първи преход след 2 години не-каране - от Сливен до София по подбалканската (280 км.) - безпроблемен. Но! Отпред в дясно скърца през неравности, ама някак си лошо ми скърца. Сменям днес предни гуми и на крик докато мърдоря джантата за да я наместя, установявам, че самото колело има луфт около сантиметър нагоре-надолу - лесно, с една ръка се повдига и се мандахерца. Викам си - лошо... Луфтът е в една става... и тук зачитам от "Х. Илинг - Аз Ремонтирам Вартбург" ;) по илюстрацията ... Сферично съединение, между горния носач и горния шенкел.

И тук вече се изразявам "напълно технически" - мисля, че тая става си е заминала.... Препоръчайте, моля, какво да правя. Сервиз, нещо, някой "Вартбург-джия", както казва бащата...? Отделен въпрос е, че всичко гумените неща покрай тези съединения, а също и на кормилните щанги тея, гофрираните, са си заминали също... сигурно ще трябва първо да ги потърся в някоя морга, или...?

Помогнете ми ако можете, моля, с този проблем. Бъдете здрави!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=VkZOgxRt4Zs


Сряда, 25.07.2012 г. 22:53 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Понеделник, 20.07.2009 г. 03:38 ч.
Мнения: 16
Местоположение: Sofia
Automobile: Ханс 353 '84
Мнение Re: 353 - преден мост, помогнете, моля...
В Сухата река съм, до Герена.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=VkZOgxRt4Zs


Сряда, 25.07.2012 г. 23:04 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Понеделник, 20.07.2009 г. 03:38 ч.
Мнения: 16
Местоположение: Sofia
Automobile: Ханс 353 '84
Мнение Re: 353 - преден мост, помогнете, моля...
Благодаря много за информацията за магазина! Даже мисля май се сещам къде е... точно преди светофара, до една баничарница, този ли?

За купуване - ще ги купя, но не знам дали ще успея да ги сменя сам... опасявам се да не прееба нещо. То верно германеца го е проектирал глупакоустойчив, ама пък и аз съм си бая бос в тея работи... За всичко друго съм навит, но не и за ходовата част. Вие явно поназнайвате от тези неща, така че посъветвайте ме как да го направя след като купя чарковете. Нещо сервиз, или пък примерно ако вие имате някой свободен, удобен за вас час - да ме напътствате - пък бирите са от мен, естествено...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=VkZOgxRt4Zs


Четвъртък, 26.07.2012 г. 02:44 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов