Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Фрайлауф 
Автор Съобщение
Regular User
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:12 ч.
Мнения: 1090
Местоположение: Stara Zagora
Automobile: Wartburg 353S
Мнение Re: Фрайлауф
Намира се точно под кормилната колона, централно отдолу.


Неделя, 30.01.2011 г. 21:48 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти

Регистриран на: Петък, 24.07.2009 г. 08:39 ч.
Мнения: 113
Местоположение: sofia
Skype: r_wolf1
Мнение Re: Фрайлауф
На моят Вартбург смених маслото, налях 80W но проблема си остана - ако това е проблем разбира се. На студена кола, като превключа от първа на втора, и не зацепва. Трябва да загася двигателя и да го запаля пак, и така два-три пъти. После нямам проблеми, колкото и да го карам. Обяснявам си го по скоро с някакво клеясване на ролките, отколкото износване. Сега обмислям с какво да промия скоростната кутия и да налея 75 W синт.


Вторник, 01.02.2011 г. 00:15 ч.
Профил
Кандидат-фен

Регистриран на: Сряда, 20.02.2008 г. 18:53 ч.
Мнения: 314
Мнение Re: Фрайлауф
Механизма е високо и почти затворен, така че промевките са трудни и с малък успех. Освен ако не напълниш кутията докато прелее, след което покараш за да може короната да плиска горната част.
+Твоя проблем може да е и в звездата.


Вторник, 01.02.2011 г. 14:35 ч.
Профил
Regular User
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:12 ч.
Мнения: 1090
Местоположение: Stara Zagora
Automobile: Wartburg 353S
Мнение Re: Фрайлауф
Звучи добре, не ми беше идвало наум, но ако някога ми се наложи ще го пробвам.


Вторник, 01.02.2011 г. 22:25 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти

Регистриран на: Петък, 24.07.2009 г. 08:39 ч.
Мнения: 113
Местоположение: sofia
Skype: r_wolf1
Мнение Re: Фрайлауф
Ами аз направо ще го направя.


Сряда, 02.02.2011 г. 08:57 ч.
Профил
Начинаещ
Аватар

Регистриран на: Вторник, 23.02.2010 г. 21:25 ч.
Мнения: 17
Местоположение: Плевен
Skype: Не
Automobile: wartburg 353 s
Мнение Re: Фрайлауф
Правих го и аз преди години , ето как:Осигурих автомобила срещу приплъзване и повдигнах предницата на подходящи трупчета / пънчета или подложки / и демонтирах джантите с гумите.След като източих старото масло сипах "Евродизел" - до 3 лт. или лева ли беше , не помня точно...Спокойно и без много подаване на газ изредих всички предавки в т.ч. и задна , като по този начин спазих условието да няма натоварване и да се осъществи прословутото плацикане и плискане чрез потапяне...източвате и оставяте да се отцеди.Отпадния продукт става за разпалване на печки , камини и други огнища на пожари , така че не го изхвърляйте ...Съвета на Доктора за допълнително третиране с по-рядко масло ми се струва като излишен "лух" и разточителство...все пак криза е !
Към тази постановка пристъпих , след като бях разпечатил всички мнения от стария форум по повод проблеми с полуавтоматиката на ск.кутия.В резулт и на тези действия фрайлауфа не се оправи , но манипулацията е препоръчителна при подмяна на маслото , особено когато вискозитета , марката или субстанцията е различна - все пак ще сипете там поне 30 лв. / 2 лт. Х 15 лв. /
Давам Ви ги тези акъли , но аз самия скоро пак ще промивам , защото съм с минерален "Кастрол" 80 - 90W , което е гъсто за зимата...
Прочие , Честит празник на всички Пичовеееееее....!!!


Прикачени файлове:
1280928609_funny-photos-042.jpg
1280928609_funny-photos-042.jpg [ 37.22 KiB | Прегледано 9618 пъти ]
Сряда, 02.02.2011 г. 10:20 ч.
Профил YIM
Кандидат-фен

Регистриран на: Сряда, 20.02.2008 г. 18:53 ч.
Мнения: 314
Мнение Re: Фрайлауф
Логично е първо да се пробва с промивка отколкото с тежък ремонт. Ако са мръсотии може да се измият, ако не са- на всяка от 10-те стени на звездата ролките си правят легла и така ролките запецват на леглата си вместо да заклинват а зацепването става фалшиво. Причината най-често е прегряване на звездата /отвръщане на метала/ при монтаж на пресовата сглобка за по-късните изпълнения. Работи коректно 20-30 х.км после проблеми. Оригинална, да. Затова не ви препоръчвам нагряване с горелка до къкъвто и да е цвят, а във фурна понеже в нея няма как да се нагрее повече от 300-350 гр. Венеца на маховика също. :idea:
А случвало ми се е и спукана звезда. Изглежда допуска на сглобката сбъркан.

Честит празник на всички, къде да си закарам колата да ми оправят гърнетата... :)


Сряда, 02.02.2011 г. 11:47 ч.
Профил
Кандидат-фен

Регистриран на: Сряда, 20.02.2008 г. 18:53 ч.
Мнения: 314
Мнение Re: Фрайлауф
Като се правят грънци и кюнци може и промивка на маслото нали, май тряа се пита на място... :lol:


Четвъртък, 03.02.2011 г. 11:08 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов