Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
прекъсване в двигателя 
Автор Съобщение
Начинаещ

Регистриран на: Сряда, 29.09.2010 г. 23:39 ч.
Мнения: 3
Местоположение: Pazardjik
Мнение прекъсване в двигателя
Искам да попитам дали някой може да ми помогне относно следния проблем.
От известно жреме насам вартбурга започна да прекъсва. Когато жидях свещите се окоза че свещта на 1-ви цилиндър е зацапана .Смених свещта и спря да прекъсва за няколко дестки километра след това отново същото.Отидох попитах някои познати за съвет и те ме посъветваха следното :
смених бензиновата помпа , гарнитурата на гавата ,почистих карбуратора , смених бобините , свещите ,кабелите , чукчетата ,авансовата плочка . Отново спря да прекъсва ,изминах около 10 километра и започна пак да прекъсва.Оказа се че чукчето ,което е за 1-ви цилиндър не работи както трябва ( от него ислиза много силна искра).Смених го на пак не се оправи.Премерих данеби динамото да дава много силен ток , но то си зарежда нормално.Сега за последно слжих още един кондензатор при това чукче (за 1-ви ) цилиндър , за малко се пооправи но пак започна да прекъсва.


Четвъртък, 30.09.2010 г. 22:56 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 03:29 ч.
Мнения: 125
Местоположение: Казанлък
Мнение Re: прекъсване в двигателя
Провери кабелите от делкото до бобините,може да е протрит някъде и да опира на корпус.Два кондензатора в паралел не е желателно да се вързват,откачи старият и остави новият и виж искрата променя ли се.Провери си и бубината на 1-ви цилиндър може да има вътрешно късо и да минава по голям ток през чукчето, или да е някакъв друг модел.

_________________
Жена и ръжда тръгнат ли спиране няма.


Четвъртък, 30.09.2010 г. 23:58 ч.
Профил
Долен и зъл ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 16.02.2008 г. 14:26 ч.
Мнения: 227
Местоположение: Стара Загора
Мнение Re: прекъсване в двигателя
Ако това, че излиза много силна искра от чукчето на 1-ви цилиндър означава, че самото чукче искри, проблемът е в кондензатора. Най-добре размени с кондензатора на друг цилиндър, за който си сигурен, че е изправен, защото като сложиш непроверен кондензатор като нищо може и той да е заминал. Иначе симптомите са подобни на заминал кондензатор. Може и наистина да е протрит кабел, ама аз бих заложил на кондензатор.

_________________
http://www.vbox7.com/play:b720d575


Неделя, 03.10.2010 г. 20:15 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Сряда, 29.09.2010 г. 23:39 ч.
Мнения: 3
Местоположение: Pazardjik
Мнение Re: прекъсване в двигателя
То не точно аз извършвам ремонта а един познат който доста добре се справя с двигателите , понеже аз неразбирам много . Та той сложи кондензатор и при бобината и прекъсването се оправи , и вече седмица върви доста добре.


Вторник, 05.10.2010 г. 21:05 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Четвъртък, 06.08.2009 г. 14:06 ч.
Мнения: 1
Местоположение: plovdiv
Skype: valyo1912
Мнение Re: прекъсване в двигателя
здравейте и аз имам почти същия про свеща постоянно ми цапа,дава силна искра,когато откача другите два цилблем,1 цилиндъриндъра и остава само дефектня колата пали и работи на един цилиндър,а когато свържа и другите цапа свеща и няма мощност,може ли да ми кажете от какво е този проблем,нямам нерви вече с тия двутактови двигатели но любовта ми към върбурга не ми позволява да го хвърля,при чукчетата нямам кондензатори защото сам с електронии за всеки цилиндър,надявам се да ми помогнете


Петък, 22.10.2010 г. 22:44 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 13.05.2010 г. 18:56 ч.
Мнения: 398
Местоположение: Самоков
Skype: няма
Automobile: Trabant 601s-kombi
Мнение Re: прекъсване в двигателя
Здравей,колега.Има 2 вариянта да ти зацапва цилиндър-ток,т.е.пробито или много затворено или отворено чукче-провери и центровката.И по лошия-слаба компресия в този цилиндър-премери и трите цил.и ги сравни-трябва да е еднаква.


Четвъртък, 25.11.2010 г. 16:54 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  

Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов