Напиши нова тема Отговори на тема  [ 50 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Спирачна помпа с две стоп-машинки ? 
Автор Съобщение
Мисли си че знае всичко

Регистриран на: Петък, 14.03.2008 г. 16:38 ч.
Мнения: 219
Местоположение: Пловдив
Мнение 
wartburg_mashine написа:
Хайде и аз да почопля малко семки.Тео представи си следната ситуация аз съм селски бек и защото са ми казали че е ауспух да карам на два пръста от предния и аз така си карам.На такова разстояние че и на по голямо и "Ода на радоста"да ми изпееш аз пак щете отнеса като куцо пиле домат.


:lol: :lol: :lol: Жииииииииистоко! :lol: :lol: :lol: По ясно и по ефектно от това никой не би го казал!


Петък, 13.06.2008 г. 09:25 ч.
Профил
Мисли си че знае всичко

Регистриран на: Петък, 14.03.2008 г. 16:38 ч.
Мнения: 219
Местоположение: Пловдив
Мнение 
stil1 написа:
Е то самата мигалка не е сложно нещо, ако се видя с малко свободно време ще начертая някоя схемка.


Той великият китайски народ вече се е погрижил. В небезизвестната верига "всичко за един лев" има стопчета за велосипед с червени светодиоди, които мигат в няколко режима. Вземат се два такива и се закрепват от вътрешната страна на задното стъкло. Слага се шунт на електрониката през рид ампула, която се закрепва в близост до педала на спирачката, а на стъблото на педала се закрепва с регулируема планка постоянно магнитче, което да активира рид контакта. Стопчетата се захранват успоредно на фабричните стоп-лампи, като в самите велосипедни стопчета се поставя по един ценер диод за 3 волта, заедно с баластен резистор, тъй като са за 3 волтово захранване.
Как работят така направените допълнителни стопчета?
При лек натиск върху спирачния педал /стоп машинката е включила, но рид контактът е в положение "отворено"/, стоповете на колата си светят нормално, а допълнителните стопчета започват да мигат в техния си режим. При по-силен натиск върху педала на спирачката, рид контактът се затваря и допълнителните стопчета започват да светят непрекъснато. И в двата случая фабричните стопове си светят с нормална интензивност.
Става много ефектно, но винаги има риск някой бот да се зазяпа в мигалките и да забрави, че те индикират спиране, а не са поставени за негова атракция. Резултатът е ясен - Трабантът от седан става комби :lol: :lol: :lol:
При желание, може да се подходи и по -професионално - да се вдигне честотата на мигане, за да станат като стоповете на новите автомобили, или да се въведе двойна интензивност на светенето /силно-слабо/. Идеята може всякак да се доусъвършенства.


Петък, 13.06.2008 г. 09:42 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:35 ч.
Мнения: 643
Местоположение: Варна
Мнение 
wartburg_mashine написа:
Хайде и аз да почопля малко семки.Тео представи си следната ситуация аз съм селски бек и защото са ми казали че е ауспух да карам на два пръста от предния и аз така си карам.На такова разстояние че и на по голямо и "Ода на радоста"да ми изпееш аз пак щете отнеса като куцо пиле домат.

Ти добре си чешеш езика, но четеш ли висчко? Някъде да видя нещо за това, че има една нормална стоп-машинка, която сработва когато трябва и стоп светлина при спиране винаги си има?
Насе, идеята ми дойде точно от "великите шваби". Преди години (4-5 може би) на примиерата на БМВ 1-ца имаха точно такива стопове, само че диодни, даже и реклама им правеха - голямо нововъведение. Когато Сисо пусна темата се сетих за тях и така...

_________________
Прави к'вот трябва, пък да става к'вот ще!
Изображение


Петък, 13.06.2008 г. 10:06 ч.
Профил ICQ
Луд с картечница
Аватар

Регистриран на: Събота, 02.02.2008 г. 13:04 ч.
Мнения: 455
Местоположение: Густо майна, Филибето!...
Мнение 
Решил ли си - прави го. Аз имам едно мнение, Драган - друго, Петкан - трето. Добра дискусия се получи по тази тема, би трябвало вече да си направил изводи дали си струва или не. Ако прецениш че си струва - действай, без да се съобразяваш с никого. И после да не забравиш снимките с подробното описание кое как и къде си сложил. :)

_________________
Hard to the core ! [smilie=2beers]


Петък, 13.06.2008 г. 11:00 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:35 ч.
Мнения: 643
Местоположение: Варна
Мнение 
Ще видим след 2 месеца какво ще мисля по въпроса :D

_________________
Прави к'вот трябва, пък да става к'вот ще!
Изображение


Петък, 13.06.2008 г. 11:04 ч.
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 50 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  

Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов