Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
LED светлини 
Автор Съобщение
Научи се как се сипва масло
Аватар

Регистриран на: Сряда, 25.04.2012 г. 23:01 ч.
Мнения: 39
Местоположение: Казанлък
Мнение LED светлини
В това прекрасно зимно време понеже ми е студено в гаража реших да си намеря занимание за вкъщи.
От доста време се чудя как да модернизирам осветителните системи на Трабанта и ми хрумна една идея за фаровете.Разглобих единия фар и от вътрешната страна на стъклото залепих светодиодна лента.За мое учудване се получи доста добре.Не знам дали ще може да мине за дневни светлини но стана доста хубав габарит а и си почистих самия фар [smilie=2beers]
Изображение
Изображение
Ето го в сглобен вит.
Изображение
Изображение
Следващото подобрение мисля да е за стоповете но още го обмислям.


Четвъртък, 28.11.2013 г. 17:54 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Неделя, 20.10.2013 г. 22:27 ч.
Мнения: 135
Местоположение: Силистра
Automobile: Trabant 1.3
Мнение Re: LED светлини
браво, харесва ми


Петък, 29.11.2013 г. 21:33 ч.
Профил
Боби Диван
Аватар

Регистриран на: Събота, 16.02.2008 г. 19:16 ч.
Мнения: 141
Местоположение: сф
Automobile: ?
Мнение Re: LED светлини
И на мене ми харесва как се е получило и на дизайн,и на практика.

Също не виждам какво ти е притеснението дали ще мине за пред куките - карай със тях спокойно.

_________________
'80s cars forever and only
http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/4152394_700b.jpg


Събота, 30.11.2013 г. 11:33 ч.
Профил
Мисли си че знае всичко
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 16.08.2010 г. 17:23 ч.
Мнения: 242
Местоположение: София
Skype: k.i.p._ut
Automobile: Trabant 601S
Мнение Re: LED светлини
Уау! Поздравления. Доста добре се е получило. Пред куките ще мине не се притеснявай. Ако тръгнат да се заяждат , чух някакви простотии че трябвало да отговаряли дневните светлини на някакви стандарти (май трябвало да са на повече от 40см една от друга), означения и още глупости.
Честно да ти кажа не ми се вярва някой в БГ да прави проблем за това.

Имам един въпрос. Как отлепи стъклото от рефлектора?

Едит: За стоповете имам една идея , ако си заинтересован кажи.

_________________
Защо точно два такта? - Защото един не е достатчен , а четири са прекалено много!


Неделя, 01.12.2013 г. 03:01 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите
Аватар

Регистриран на: Петък, 26.03.2010 г. 22:36 ч.
Мнения: 58
Местоположение: Sofia
Skype: ilia_mih
Automobile: Trabant 601s
Мнение Re: LED светлини
Някой по-заядлив катаджия ще ти направи проблем.Вземе реши,че са ангелски очи,а те се водят за габарит и като извади закончето и ти прочете това:
(3) (Изм. - ДВ, бр. 61 от 2006 г., изм. - ДВ, бр. 60 от 2012 г., в сила от 07.08.2012 г.) През деня моторните превозни средства се движат с включени светлини за движение през деня или с къси светлини.
само ще го псуваш.Иначе много добре се е получило [smilie=2beers]


Неделя, 01.12.2013 г. 12:56 ч.
Профил
Научи се как се сипва масло
Аватар

Регистриран на: Сряда, 25.04.2012 г. 23:01 ч.
Мнения: 39
Местоположение: Казанлък
Мнение Re: LED светлини
Колега K.I.P..На ГолфУ ми бяха казали да сложа фаровете във фурната и да ги загрея и така да ги отлепя понеже са залепени с някакво лепило което при загряване се отпуска.
Пробвах и с тези но не стана.Взех един макетен нож (от тънките) и внимателно изрязах лепилото м/у стъклото и рефлектора.
Относно светлините за стоповете и аз имам идея но не означава, че не приемам и други :) !


Неделя, 01.12.2013 г. 15:26 ч.
Профил
Мисли си че знае всичко
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 16.08.2010 г. 17:23 ч.
Мнения: 242
Местоположение: София
Skype: k.i.p._ut
Automobile: Trabant 601S
Мнение Re: LED светлини
Да съживим темата.

За стоповете имам идея как да бъдат LED и то със добра функционалност. По-късно може би ще пусна някаква скица , импровизиран чертеж или рисунка , за да се добие по-добра представа.
Всички знаем стопа на Трабант - Най отгоре мигач , по средата габарит , най накрая стоп.
Както знаем мигача и стопа трябва да имат по-голяма светлинна мощност , за разлика от габарита.
При мен идеята е както е основата на стоповете , махат се рефлекторите и се редят вертикално във няколко редици LED-ове (така например: :::) Да стане като решетка или нещо подобно. Важното е на всяка секция да има един и същи брой светодиоди със разсейваща се светлина (много е важно , за да се виждат и отстрани) . Стоповете и мигачите си се управляват по обичайният начин - цялата секция се свързва при тях. Обаче тука идва основната идея при габарита. При него , понеже нормално той е със по-слаба светлинна мощност , нека светят през една редиците (хем ще е ефектно) , а когато видимостта падне или се нуждаем другите да ни виждат по-добре отзад , се включват и другите редици Т.е. нещо такова:

При габарит: ::::: (или обратното като подредба, както ти е на вкус)
При вкл. всичко: :::::

Едит: Може между секцията за габарит и мигач да има няколко диода за светлина за заден ход , но това би могло да стане ако секцията за мигача е със бяло стъкло.

_________________
Защо точно два такта? - Защото един не е достатчен , а четири са прекалено много!


Вторник, 10.12.2013 г. 19:28 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Събота, 27.08.2011 г. 16:37 ч.
Мнения: 107
Местоположение: Бургас
Skype: grand_master_b41
Automobile: трабант 601 1979г
Мнение Re: LED светлини
Мойте стопове сам ги направил с 9 диода от най-ярко белите,на изрязано парче фибран колкото е секцията на стопа.Предните габарити съм ги направил като се пуснат самите къси или дълги светлини да се гасят .Предните мигачи са с лед лента 2х10 санта общо 12 диода на мигач и светят колкото единия къс фар.

_________________
STREET RASING TEAM BS

Изображение


Вторник, 10.12.2013 г. 20:41 ч.
Профил
Научи се как се сипва масло
Аватар

Регистриран на: Сряда, 25.04.2012 г. 23:01 ч.
Мнения: 39
Местоположение: Казанлък
Мнение Re: LED светлини
Един въпрос към колегата TRABI_BS
Какво се прави с релето за мигачите след като се монтират светодиоди?
Тяхната консумация на ток е нищожна в сравнение с крушките с нажежаема жичка и стандартното реле няма да работи правилно!


Вторник, 10.12.2013 г. 21:17 ч.
Профил
Мисли си че знае всичко
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 16.08.2010 г. 17:23 ч.
Мнения: 242
Местоположение: София
Skype: k.i.p._ut
Automobile: Trabant 601S
Мнение Re: LED светлини
До колкото съм чул се слага електронно реле. (Т.е. няма механика , най вероятно е със транзистори вътре) В крайна сметка релето мига със точна честота , независимо от консуматорите (стига да не превишиш мощността за която е предвидено)

_________________
Защо точно два такта? - Защото един не е достатчен , а четири са прекалено много!


Вторник, 10.12.2013 г. 21:49 ч.
Профил
Научи се как се сипва масло
Аватар

Регистриран на: Сряда, 25.04.2012 г. 23:01 ч.
Мнения: 39
Местоположение: Казанлък
Мнение Re: LED светлини
K.I.P. идеята ти на мен специално не ми харесва. Мисля, че няма да свети много добре.
Аз обмислям варианти но малко по-сложни за изпълнение и надявам се по-ефектни.


Вторник, 10.12.2013 г. 21:58 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Събота, 27.08.2011 г. 16:37 ч.
Мнения: 107
Местоположение: Бургас
Skype: grand_master_b41
Automobile: трабант 601 1979г
Мнение Re: LED светлини
vankokz написа:
Един въпрос към колегата TRABI_BS
Какво се прави с релето за мигачите след като се монтират светодиоди?
Тяхната консумация на ток е нищожна в сравнение с крушките с нажежаема жичка и стандартното реле няма да работи правилно!


Значи колега,сложих едно лед реле специално за лед мигачи по спомен бе 2.50 от магазин за електроника.Иначе като сложих отпред и отзад диоди и релето блокира –варианта диоди и по пътя им крушка не действал

_________________
STREET RASING TEAM BS

Изображение


Сряда, 11.12.2013 г. 01:21 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Събота, 27.08.2011 г. 16:37 ч.
Мнения: 107
Местоположение: Бургас
Skype: grand_master_b41
Automobile: трабант 601 1979г
Мнение Re: LED светлини
K.I.P. написа:
Да съживим темата.

За стоповете имам идея как да бъдат LED и то със добра функционалност. По-късно може би ще пусна някаква скица , импровизиран чертеж или рисунка , за да се добие по-добра представа.
Всички знаем стопа на Трабант - Най отгоре мигач , по средата габарит , най накрая стоп.
Както знаем мигача и стопа трябва да имат по-голяма светлинна мощност , за разлика от габарита.
При мен идеята е както е основата на стоповете , махат се рефлекторите и се редят вертикално във няколко редици LED-ове (така например: :::) Да стане като решетка или нещо подобно. Важното е на всяка секция да има един и същи брой светодиоди със разсейваща се светлина (много е важно , за да се виждат и отстрани) . Стоповете и мигачите си се управляват по обичайният начин - цялата секция се свързва при тях. Обаче тука идва основната идея при габарита. При него , понеже нормално той е със по-слаба светлинна мощност , нека светят през една редиците (хем ще е ефектно) , а когато видимостта падне или се нуждаем другите да ни виждат по-добре отзад , се включват и другите редици Т.е. нещо такова:

При габарит: ::::: (или обратното като подредба, както ти е на вкус)
При вкл. всичко: :::::

Едит: Може между секцията за габарит и мигач да има няколко диода за светлина за заден ход , но това би могло да стане ако секцията за мигача е със бяло стъкло.


Колега, мойта идея за задна светлина е -две ленти с ярки деоди поставени между регистрационния номер и лампите му за осветяване.Пробвал съм и свети доста добре и мястото е максимално центрирано.

_________________
STREET RASING TEAM BS

Изображение


Сряда, 11.12.2013 г. 01:30 ч.
Профил
Научи се как се сипва масло
Аватар

Регистриран на: Сряда, 25.04.2012 г. 23:01 ч.
Мнения: 39
Местоположение: Казанлък
Мнение Re: LED светлини
Ето ги двата фара готови и монтирани. Снимката е от GSM.
Изображение


Петък, 13.12.2013 г. 12:50 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Събота, 27.08.2011 г. 16:37 ч.
Мнения: 107
Местоположение: Бургас
Skype: grand_master_b41
Automobile: трабант 601 1979г
Мнение Re: LED светлини
Браво колега ,много добре изглежда Трабанта.Лентите с двойното тиксо ли ги залепи дето си е на тях,понеже от топлината от късите светлини при мен почна да пада..

_________________
STREET RASING TEAM BS

Изображение


Неделя, 15.12.2013 г. 15:04 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов