Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Изпускателна система на Трабс ? 
Автор Съобщение
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение Re: Изпускателна система на трабс
Трабанта има само предно и задно гърне. Важно за резонанса е предното. Задното е просто шумозаглушител. Карал съм и по колектор и съвсем без....колата не върви на високи обороти.

Това, което Емо имаше предвид е че на вартбург просто можеш да махнеш едното гърне (незнам кое е, средното или задното) и колата става с по-спортен звук и подобрен вървеж, без да е по-шумно и неприятно. На трабант единствения вариант да не е прекалено шумно е задното гърне да се подмени с някакво качествено спортно.

Всякакви фунии, без гърне, права тръба и т.н са приложими на село или за състезателна кола. По нормални пътища и особено в градски условия шума е недопустим за останалите, включително и за КАТ.

_________________
МВ-7. Парапети, сенници, щори, слънчеви бойлери


Сряда, 07.01.2009 г. 21:16 ч.
Профил
Мисли си че знае всичко
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 11.02.2008 г. 19:06 ч.
Мнения: 255
Местоположение: Средец
Мнение Re: Изпускателна система на трабс
незнам не съм пробвал с резонатор,но с счупен колектор вървеше само в високите 4-5000 оборота.Незнам защо е така при мен можеби сместа ми е богата.А васко много правилно се изказа че има смисъл само отзад да се сложи спортно гърне.Виждал съм такъв трабант и много добре върви в ниски и високи и не шуми много

_________________
Дърпаше ръчни с трабаня


Сряда, 07.01.2009 г. 21:54 ч.
Профил
Street Racer
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 13:53 ч.
Мнения: 138
Местоположение: Opicvet,sofia
Skype: trabifen
Мнение Re: Изпускателна система на трабс
Аз специално обичам на правата отсечка двигателя да рамжи като бясна мечка ;)

_________________
Не е важно колко коня има под капака а какво магаре е зад волана


Сряда, 07.01.2009 г. 21:55 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение Re: Изпускателна система на трабс
Абе ти обичаш, ама ако всяка сутрин будиш комшиите първото което ще имаш е саксия на някоя от предните седалки :)

_________________
МВ-7. Парапети, сенници, щори, слънчеви бойлери


Сряда, 07.01.2009 г. 22:38 ч.
Профил
Street Racer
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 13:53 ч.
Мнения: 138
Местоположение: Opicvet,sofia
Skype: trabifen
Мнение Re: Изпускателна система на трабс
Ми до са никой не се е осмелил :D

_________________
Не е важно колко коня има под капака а какво магаре е зад волана


Сряда, 07.01.2009 г. 23:56 ч.
Профил
Бойлер
Аватар

Регистриран на: Вторник, 01.04.2008 г. 09:29 ч.
Мнения: 262
Местоположение: София
Мнение Re: Изпускателна система на трабс
Да не се изказвам неподготвен ама тия гърнета нали за това ги правят такива резонансни и да правят и връщат налягане по цилиндрите... за това са малко по спецялни грънци от на останалите автомобили...

до колкото знам нормално 4т возило има само изпускателен и двуцевка и от там средно със заглушител и прочие... нямат такива неща... :?

_________________
"Правилата са задължителни за абсолютно всичко живо и не живо влизащо във форумите.. който не ги спазва, ще бъде незабавно екзекутиран.. и изтезаван до смърт + гавра с трупа му и трупа на неговото семейство и обичани хора. "


Четвъртък, 08.01.2009 г. 01:59 ч.
Профил
Зеления миксер
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 23:09 ч.
Мнения: 214
Местоположение: Русе
Automobile: rennpappe
Мнение Re: Изпускателна система на трабс
doofus написа:
(защото мисля че ако се сложи 3-то гърне както е дал идея колегата по горе, трабстера ще се спъне още повече) :)


Какво да му спира то само една права траба,аз мисля да го направя това в комбинация с едно ново трабантово гарне,спортното е само за да му пречупва звука.


Четвъртък, 08.01.2009 г. 03:27 ч.
Профил WWW
Бойлер
Аватар

Регистриран на: Вторник, 01.04.2008 г. 09:29 ч.
Мнения: 262
Местоположение: София
Мнение Re: Изпускателна система на трабс
boycho написа:
незнам не съм пробвал с резонатор,но с счупен колектор вървеше само в високите 4-5000 оборота.Незнам защо е така при мен можеби сместа ми е богата.А васко много правилно се изказа че има смисъл само отзад да се сложи спортно гърне.Виждал съм такъв трабант и много добре върви в ниски и високи и не шуми много


Човече незнам какъв ти е случая на тебе ама поне както се казва по пътя на логиката намаше да се слагат 6 метра шумозаглушители и генерации с вати и предни средни и задни гърнета ами просто щеше да е по генерация...

Ако не се лъжа сека кола си е изчислена хем да издухва правилно газовете хем да се заглушават експлозиите така че да се достигне минимално ниво на шума така че да е приемливо както каза ултимеит и за комшииите и за КАТ.

_________________
"Правилата са задължителни за абсолютно всичко живо и не живо влизащо във форумите.. който не ги спазва, ще бъде незабавно екзекутиран.. и изтезаван до смърт + гавра с трупа му и трупа на неговото семейство и обичани хора. "


Четвъртък, 08.01.2009 г. 03:35 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение Re: Изпускателна система на трабс
При 4т колите се слага двуцевка, тъй като първото гърне няма такава роля за резонанса. Там клапаните задържат сместа достатъчно за да изгори пълноценно. При 2т няма клапан и въпросния резонанс задържа сместта точно определено време. Като няма предно гърне половината смес ще излиза неизгоряла, от където спада мощността и разхода се увеличава драстично.

_________________
МВ-7. Парапети, сенници, щори, слънчеви бойлери


Четвъртък, 08.01.2009 г. 20:34 ч.
Профил
Бойлер
Аватар

Регистриран на: Вторник, 01.04.2008 г. 09:29 ч.
Мнения: 262
Местоположение: София
Мнение Re: Изпускателна система на трабс
theultimate написа:
При 4т колите се слага двуцевка, тъй като първото гърне няма такава роля за резонанса. Там клапаните задържат сместа достатъчно за да изгори пълноценно. При 2т няма клапан и въпросния резонанс задържа сместта точно определено време. Като няма предно гърне половината смес ще излиза неизгоряла, от където спада мощността и разхода се увеличава драстично.





[smilie=ok] [smilie=respect] наи точно казано :!:

_________________
"Правилата са задължителни за абсолютно всичко живо и не живо влизащо във форумите.. който не ги спазва, ще бъде незабавно екзекутиран.. и изтезаван до смърт + гавра с трупа му и трупа на неговото семейство и обичани хора. "


Четвъртък, 08.01.2009 г. 23:16 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Петък, 22.08.2008 г. 13:52 ч.
Мнения: 5
Местоположение: ПЛОВДИВ
Мнение Re: Изпускателна система на трабс
Не знам как е при 2Т машините, но при четеритактовите резонатори се слагат не за задържане на газовете, а за по- добро изпразване при високите обороти.


Неделя, 01.02.2009 г. 16:24 ч.
Профил
Научи се как се сипва масло

Регистриран на: Вторник, 12.02.2008 г. 22:27 ч.
Мнения: 39
Местоположение: Сливен
Skype: ferodo1
Мнение Re: Изпускателна система на трабс
...аз си карам трабанта предимно на село и съвсем не ме бърка звука.От скоро махнах задното гърне и сложих права тръба... определено звука отзад ме пълни много повече ! Ето и клипче - http://vbox7.com/play:1dcfe5f2 :wink:


Неделя, 01.02.2009 г. 20:19 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение Re: Изпускателна система на трабс
Готино е звука да е спортен, не да бучи повече. За дълъг път тоя звук е отвратителен. Отделно че сутрин и следобяд будиш комшиите.

_________________
МВ-7. Парапети, сенници, щори, слънчеви бойлери


Неделя, 01.02.2009 г. 21:06 ч.
Профил
Детската градина rlz
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 07.02.2008 г. 11:53 ч.
Мнения: 1183
Местоположение: Пловдив
Automobile: Trabant 601s
Мнение Re: Изпускателна система на Трабс ?
Стана ми интересна тази тема и реших да я изтупам от прахта като вкарам малко информация в нея .

Така
Германците казват, че смисъл от резонаторна тръба на оригинален неразпилен Трабантов мотор няма смисъл да се слага. Трабантовото оригинално предно гърне вършело работа до разпилване на двигателя ( с най-различни сменени основни части по него) до 40-45 кс.
С две думи: Няма смисъл от резонатор без да си сменил : бутала,цилиндри,карбуратор и т.н.

А това дали ще ''бучи'' зависи много от това колко е широка тръбата, от колко дебела ламарина е направена, как по-точно минава под колата и т.н.

Ето ви снимка на такава система направена кадърно в трабант с гърне сложено под багажника( естествено не е трабантово гърнето)
Тази система е направена така, основно защото колата е със свалено окачване и оригиналнато позициониране на тръбата се явява непрактично .


Прикачени файлове:
91372f7844f7a633.jpg
91372f7844f7a633.jpg [ 80.21 KiB | Прегледано 15428 пъти ]
DSC00896.JPG
DSC00896.JPG [ 143.76 KiB | Прегледано 15428 пъти ]
Неделя, 06.03.2011 г. 01:58 ч.
Профил
Влиза с ръчна в завой.
Аватар

Регистриран на: Неделя, 21.03.2010 г. 03:17 ч.
Мнения: 65
Местоположение: burgas
Skype: niksana_941
Automobile: трабант 601с
Мнение Re: Изпускателна система на Трабс ?
мене като за на село ме кефи така ... имам аз 1 трабанче на село и ако го пусна в движение ще го направя с права тръба .. без никакви гърнета

п.с. някой ако продава двигател за трабант~ skype : niksana_941
имам една оферта доста доволна но не му знам състоянието на двигателя все още
така че някои ако има да ме намира и така
Поздрави! [smilie=2beers]


Вторник, 08.03.2011 г. 01:49 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  

Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов