Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Контролна лампа за късите светлни 
Автор Съобщение
Начинаещ

Регистриран на: Неделя, 25.06.2023 г. 14:05 ч.
Мнения: 8
Местоположение: троян
Мнение Контролна лампа за късите светлни
здравейте колеги, имам километраж от по-късен модел трабант с контролна лампа за габаритите и късите светлини (оранжевата, която се намира между 60-тия и 80-тия километър на скоростомер). Та, въпросът ми е какво е окабеляването на тази контролна лампа? Има три кабела, които влизат в скоростомера (1 за крушката и 2 към гнездото и). Къде отиват тези кабели, към къде са свързани, за да свети тази контролна крушка, когато включа габаритите или късите светлини?


Прикачени файлове:
Коментар на файл: За тази контролна лампа става на въпрос.
tacho-ohne-tageskilometerzhler-01.jpg
tacho-ohne-tageskilometerzhler-01.jpg [ 59.03 KiB | Прегледано 525 пъти ]
Неделя, 22.10.2023 г. 14:24 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите

Регистриран на: Вторник, 31.03.2020 г. 14:36 ч.
Мнения: 72
Местоположение: София-град
Automobile: Трабант 601S L
Мнение Re: Контролна лампа за късите светлни
Здравей!
Контролната лампа "къси-дълги" е от трите долу, тази най-вдясно синя на цвят. А тази между 60 и 80 до колкото знам е специален индикатор, срещан при моделите след 84-та година, който показва кога фаровете са в режим "натоварен автомобил". Има едни черни палчета под фаровете, те служат за това да наклонят фара, когато автомобила е натоварен, с вдигната предница и евентуално може да заслепява насрещните водачи. По този начин след наклоняването на фара, чрез палчето, тази възможност се илиминира.
Двата извода от фасонката на лампата за положението на фаровете са съответно: плюса и се свързва към зелено-белия кабел захранващ осветлението на скоростомера идващ от пр.6, а минуса и е кафяво-бял кабел отиващ към контактите на палчетата под фаровете, а те заземяват.
Но важното, е че ако автомобила е преди 1984та той няма тази екстра и липства инсталацията към нея. Надявам се да съм полезен!


Неделя, 22.10.2023 г. 15:46 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  

Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов