Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Моторче за чистачки 
Автор Съобщение
Начинаещ

Регистриран на: Неделя, 25.06.2023 г. 14:05 ч.
Мнения: 8
Местоположение: троян
Мнение Моторче за чистачки
Здравейте колеги, имам трабант (заводски 6 волтов, преработен на 12 волта), сега съм на тема чистачки, моторчето е 6 волтово, немога да го извадя (тежко е ръждясало). Знам че може да се намали напрежението от 12 на 6/7 волта примерно с резистор, обаче има много резистори. Може ли някой да ми помогне какъв резистор да сложа и на кой кабел по - точно. Предварително благодаря!


Понеделник, 10.07.2023 г. 19:02 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите

Регистриран на: Вторник, 31.03.2020 г. 14:36 ч.
Мнения: 72
Местоположение: София-град
Automobile: Трабант 601S L
Мнение Re: Моторче за чистачки
Здравей, колега! При мен е сложен резистор и не съм особедно доволен. Моторчета на 12в колко щеш, за мен по-добрият варянт е да се постараеш да си намериш 12 волтово и да забравиш.

Но всепак, за да отговоря на въпроса ти и да има смисъл от темата ще кажа: достатъчно е да знаеш един прост закон на Ом и зависимостта от ток, напрежение и мощност. При мен е сложен регулируем резистор 50 вата и е настроен на около 3 ома (предполага се, че ще ти свърши работа такъв). Свързва се последователно на черно-червения кабел, излизащ от предпазител 7. Напрежението не можеш да свалиш с резистор, той ограничава тока на моторчето, поради което спада мощността и оборотите на моторчето, но понеже му се подава двойно по-високо напрежение и дефакто скороста и мощността остават същите.

П.П. - ако има друг колега, при който ситуацията е същата да пише какъв е неговият резистор да сравним стойностите.


Вторник, 11.07.2023 г. 21:58 ч.
Профил
Детската градина rlz
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 07.02.2008 г. 11:53 ч.
Мнения: 1183
Местоположение: Пловдив
Automobile: Trabant 601s
Мнение Re: Моторче за чистачки
Мога да ти предложа втора употреба и ново все на 12 волта. Пиши ми ако имаш интерес.


Неделя, 27.08.2023 г. 17:47 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов