Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Мигачи 
Автор Съобщение
Начинаещ

Регистриран на: Неделя, 25.06.2023 г. 14:05 ч.
Мнения: 8
Местоположение: троян
Мнение Мигачи
Здравейте колеги, от скоро имам трабант и го ремонтирам. Сега съм на тема електроника, десният мигач свети, но когато пусна левия не става нищо, а когато пусна аварийките всичко си свети. Според мен проблемът е в превключвателя на кормилната колона. Ако някой има схема за свързването на кабелите, ще съм благодарен да помогне.
- Също контролните лапми на скоростомера не светят, смених крушките, но все още не искат да светят.


Неделя, 25.06.2023 г. 14:09 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите

Регистриран на: Вторник, 31.03.2020 г. 14:36 ч.
Мнения: 72
Местоположение: София-град
Automobile: Трабант 601S L
Мнение Re: Мигачи
Здравей, колега!
Първо да уточним някой неща. Под "светва" имаш впредвид, че мига? И нека я наречем "електрическата уредба" или "електричестака част", всепак в нашите коли електрониката се свежда до два, три транзистора и два, три диода.
Та така, правилно си се ориентирал, при тези обстоятелства, и при положение е мига при задействана аварийна сигнализация, възможноста е голяма дефекта да се е появил в превключвателя на кормилната колона. Като за начало, провери връзките на проводници с превключвателя, провери ги за окисления, провери контакторните му пластини. Не знам коя година е автомобила, но предполагам е след 84-та година, схемата я бях качил в някоя от скорошните теми, намерия и я използвай. За ориентация проводниците за левия мигач са черно-зелени.

П.П. - ако всепак трабанта е преди 1984-та ще пратя друга схема.


Четвъртък, 29.06.2023 г. 19:31 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Неделя, 25.06.2023 г. 14:05 ч.
Мнения: 8
Местоположение: троян
Мнение Re: Мигачи
Благодаря за отговора, колега! Някои уточнения, трабантът е от 83 година (6 волта), но миналата година, го направих на 12 волта, смених всичко което трябваше (генератора, релето, бубините и някои други елементи) и си работи перфектно всичко. Имам къси, дълги светлини, габарити, стопове, аварийни. Проблемите със светлините са ми левият мигач и контролните лампи на скоростомера. Мисля че все пак схемата за трабанта преди 84 година ще ми е по - полезна, защото макар и вече да е 12 волтов, проводниците са си същите. Бих бил благодарен, ако я изпратиш тази схема. Благодаря!


Неделя, 02.07.2023 г. 20:35 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите

Регистриран на: Вторник, 31.03.2020 г. 14:36 ч.
Мнения: 72
Местоположение: София-град
Automobile: Трабант 601S L
Мнение Re: Мигачи
Моят Трабант също е 83-та и е преправян на 12в, така че ще е по-лесно да помогна. Наистина е възможно да е превючвателят на кормилната колона, до колкото знам често дефектират, започни първо с него, провери и дали всички кабели са си на мястото

Схемата:
Прикачени файлове:
20230703_172206_copy_800x583.jpg
20230703_172206_copy_800x583.jpg [ 149.5 KiB | Прегледано 1127 пъти ]


Понеделник, 03.07.2023 г. 17:36 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  

Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов