Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Трабант 601 S 
Автор Съобщение
Начинаещ

Регистриран на: Сряда, 10.08.2016 г. 14:41 ч.
Мнения: 1
Местоположение: Плевен
Мнение Трабант 601 S
Моля за помощ относно спирачна помпа / двукръгова / ! Отскоро се заимах с колата ,хвърлих доста труд по съживяването на машинката.По отношение на спирачките и кормилната уредба се отнесох за помощ към майстор. Смених всички накладки, гумички на спирачните цилиндри , К- маншоните на помпата. В началото спирачната система се държеше добре , но дойде момент в който не бях минал и 5 км. и ми блокираха и 4-те колела , след известно време се оправиха но отново на другия ден ми направиха същия номер. Имам съмнение в правилния монтаж на К -маншоните. Някой който е имал тоя проблем да се отзове на помощ . Какъв е начина на монтаж на тия маншони на буталата на помпата ?Ако може някаква схема или чертеж.


Събота, 13.08.2016 г. 14:37 ч.
Профил
Начинаещ
Аватар

Регистриран на: Събота, 12.09.2009 г. 22:07 ч.
Мнения: 24
Местоположение: България
Automobile: Mazda
Мнение Re: Трабант 601 S
Имал съм подобен проблем с друга кола - спирачната течност беше висок дот - 5,5 или нещо подобно - в момента съм изключил, гумените маркучи се разяждаха от течността и ставаха непроходими - при натискане на спирачката налягането преодолява маркучите и спирачките сработват, но после маркучите не освобождават налягането и колелетата остават блокирани. Ако си ползвал течност с висок ДОТ е възможно да е нещо такова.

_________________
Състезател на пистата - спортист, за медал; състезател на пътя - убиец, за затвора.


Петък, 19.08.2016 г. 18:29 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите

Регистриран на: Събота, 23.11.2013 г. 00:19 ч.
Мнения: 63
Местоположение: Варна
Мнение Re: Трабант 601 S
Талерките на клапанчетата са монтирани обратно.За целта трябва да свалиш помпата,да развиеш шестограмите на които са щуцерите на маркучетата,водещи към резервоарчето за спирачна течност;тези талерки трябва да са с гумичките нагоре.Приготви си и две нови гумички за тази цел.


Петък, 02.09.2016 г. 00:14 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов