Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Напълно НОВ 
Автор Съобщение
Начинаещ

Регистриран на: Вторник, 17.06.2014 г. 21:04 ч.
Мнения: 3
Местоположение: софия
Skype: ivan_kadiiski
Мнение Напълно НОВ
Привет на всички вас [smilie=cat]
Аз съм напълно нов ! Но под напълно нов разбирайте във всички отношения : ))
Нека си споделя какво търся в този форъм .
Имам някакво усещане към този Автомобил ....
Това ще ми е първа кола и търся хора с който да комуникирам на тази тема по приятелски и имам желание за взаимна помощ във всякакви отношения !
Търся кола която да е икономична , лесна за подръжка и като цяло ми е за приключение (така леко попаднах на Избраната ) : )
Може би е много важно да кажа че, изобщо не разбирам от автомобили но нямам нищо против да понауча разни неща ! И все пак ми се ще да не седя "под" него повече от колко в него :D НЕ КОМЕНТИРАМ времето прекарано в него за донаправяне ( тунинг) то е друга тема за която прочетох туй унуй ;)
Определено не усещам Гоуфу за моя кола , и ми е ясно колко по леко вози пред Трабанта . Напълно съм наясно че , е съвсем друга ера Автомобил но, въпреки това все повече ми харева идеята за управлението на Трабант по утъпкани и неутъпканите пътища на тази прекрасна земя .
От София съм и няма да откажа жива комуникация !
Търся човек който да ми помогне мъничко в избора на точната бройка автомобил и инструктажа за управление .

Искренно много се надявам на никому да не преча с тази тема : )


Вторник, 17.06.2014 г. 23:06 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти

Регистриран на: Четвъртък, 15.11.2012 г. 14:02 ч.
Мнения: 121
Местоположение: Варна
Skype: air1239
Automobile: рено,трабант
Мнение Re: Напълно НОВ
Добре дошъл, радвам се , че има нови ентусиасти. Като за начало почни от този раздел: viewtopic.php?f=37&t=83
Първите три книги за начало, ще добиеш много добра представа от автомобила и екслоатацията му. Не се отчайвай ако ти се виждат много, съветвам да прочетеш първо втората в списъка. [smilie=2beers]


Вторник, 17.06.2014 г. 23:18 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Вторник, 17.06.2014 г. 21:04 ч.
Мнения: 3
Местоположение: софия
Skype: ivan_kadiiski
Мнение Re: Напълно НОВ
Ооо ... даа : ) почнах ръководството отдавна [smilie=2beers]


Вторник, 17.06.2014 г. 23:39 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Вторник, 17.06.2014 г. 21:04 ч.
Мнения: 3
Местоположение: софия
Skype: ivan_kadiiski
Мнение Re: Напълно НОВ
Интересно ми е за статистиката да споделите колко ви харчи извън града с напълно нормално каране :roll:


Сряда, 18.06.2014 г. 01:24 ч.
Профил
Мисли си че знае всичко
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 16.08.2010 г. 17:23 ч.
Мнения: 242
Местоположение: София
Skype: k.i.p._ut
Automobile: Trabant 601S
Мнение Re: Напълно НОВ
Честито , добре дошъл!!! [smilie=2beers]

Радвам се страшно много на такива ентусиасти като теб! Бих казал че си направил правилния избор, ако имаш каквито и да е въпроси - питай нямаш никакви проблеми! И аз съм от София и с радост , като съм свободен бих се видял с някой нов ентусиаст. Организираме месечни срещи в София редовно , така че можеш да дойдеш. Не винаги сме много , но си добре дошъл!

За информация: Зависи как караш Трабанта, гори различно. Нормално градско 6 , даже може да падне 5.5. Извън градско пак 6. Ако го ръчкаш здраво 7 - 8... много зависи и то състоянието на двигателя и неговото износване , както и от неговите настройки.

За начало , като начинаещ - разучи как работи един двигател обикновен четиритактов двигател.
После прочети как работи двутактовия двигател - такива каквито има във нашите машини :)

Продължавай в същия дух! Харесвам такива хора! [smilie=2beers]

_________________
Защо точно два такта? - Защото един не е достатчен , а четири са прекалено много!


Четвъртък, 19.06.2014 г. 21:55 ч.
Профил
Некадърник

Регистриран на: Понеделник, 11.02.2008 г. 16:33 ч.
Мнения: 113
Мнение Re: Напълно НОВ
K.I.P. написа:
...За информация: Зависи как караш Трабанта, гори различно. Нормално градско 6 , даже може да падне 5.5. Извън градско пак 6. Ако го ръчкаш здраво 7 - 8... много зависи и то състоянието на двигателя и неговото износване , както и от неговите настройки...


я да ми покажеш един с разход от 5,5 на градско- да не би да го носиш като раница. 8- 10, че ако го ръчкаш и нагоре/ в софийските задръствания няма смисъл да говорим за разход- колкото му сипеш/- не ги слушай книжните плъхове- четат книжки и мислят, че знаят всичко, защото нямат коли и не знаят какво е на практика.


Четвъртък, 19.06.2014 г. 23:04 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти

Регистриран на: Четвъртък, 15.11.2012 г. 14:02 ч.
Мнения: 121
Местоположение: Варна
Skype: air1239
Automobile: рено,трабант
Мнение Re: Напълно НОВ
Моят в града 8-9л, извън града около 6л при скорост 80-90.


Четвъртък, 19.06.2014 г. 23:17 ч.
Профил
Мисли си че знае всичко
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 16.08.2010 г. 17:23 ч.
Мнения: 242
Местоположение: София
Skype: k.i.p._ut
Automobile: Trabant 601S
Мнение Re: Напълно НОВ
Zizi написа:
я да ми покажеш един с разход от 5,5 на градско- да не би да го носиш като раница...


Няма да споря , както казах различно е. Имало е някога Трабант в моето семейство , спомням си че даваше точно такъв разход. Двигателя беше на почти 30 000км. Е вярно е не се настъпваше тази кола, може и на това да се дължи.
Таа нали някой каза че обичам чета книги (спокойно не се обиждам) :mrgreen: В книжката пишеше 7л градско ако не се лъжа.

Хубава вечер!
[smilie=2beers]

_________________
Защо точно два такта? - Защото един не е достатчен , а четири са прекалено много!


Четвъртък, 19.06.2014 г. 23:38 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение Re: Напълно НОВ
Това "някога" може би е било когато е нямало задръствания и се е карало по-спокойно. Моя харчеше около 9 градско в София (ако го караш до ламарината може и повече), извън около 5 ако го карам с 80-90.

_________________
МВ-7. Парапети, сенници, щори, слънчеви бойлери


Петък, 20.06.2014 г. 11:35 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Събота, 27.08.2011 г. 16:37 ч.
Мнения: 107
Местоположение: Бургас
Skype: grand_master_b41
Automobile: трабант 601 1979г
Мнение Re: Напълно НОВ
Моя градско в Бургас харчи към 10бензин нормално ускорение и натискане на педала,Извънградско при 90/95 7,5литра.При мен разлика не намирам в бързото и бавно каране и затова педала е до пода.Ако е от значение със спортен филтър и права генерация съм :lol:

_________________
STREET RASING TEAM BS

Изображение


Петък, 20.06.2014 г. 14:24 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите
Аватар

Регистриран на: Събота, 30.11.2013 г. 21:32 ч.
Мнения: 61
Местоположение: плевен
Skype: ot6elnik_mm
Мнение Re: Напълно НОВ
Няма нищо по готино от това да си спра готиния трабант на бензиностанция да газарите с последни модели да слеза да пусна алармата и да им кажа че с такива коли като техните всеки може

_________________
щом е машина и се разглобява значи ще го поправим


Четвъртък, 04.09.2014 г. 11:45 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите

Регистриран на: Събота, 23.11.2013 г. 00:19 ч.
Мнения: 63
Местоположение: Варна
Мнение Re: Напълно НОВ
Да знаеш от мене - на трабантаджии да не вярваш,дори и на производителя :)Виждаш,колкото мнения към темата,толкова разли4ни отговори на въпроса за разхода на гориво.В книжката пише "от 7 до 9 в зависимост от експлоатационните условия и начина на каране".Моят опит - в града около 7-7.5,извън града при скорост 70-80 - 4.5-5,като слабо се влияе от скоростта,както каза един колега по-горе.


Петък, 31.10.2014 г. 21:44 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  

Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов