Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
отваряне на скоростна кутия - 2 
Автор Съобщение
Научи се да сменя скоростите
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 01.09.2011 г. 13:40 ч.
Мнения: 52
Местоположение: с.Равно поле
Skype: ikata98
Мнение отваряне на скоростна кутия - 2
Колеги здравейте, днес реших да направя едно кръгче на моя велик трабат. 8) Отивам аз в полето да проверя за една нива и какво става както си карах и изведнъж нещо издрънча и започна да намалява, а двигателя си работи .. Аз спрях двигателя и колата и оттидох отпред и гледам че маншина на дясната полуоска се е извадил и от него и около него масло ... :cry: Аз съм в полето в най големия студ .. И колицата ми ме предаде .. :cry: Вдигнах я на крик и гледам от долу че има една част с три палчета тя стой на полуоската, опитах да я сложа сложих я колата тръгна и когато дадох назад да обърна и тази част пак се извади и колата започна да се форцира ... :( след което се обдих на дядо ми и той дойде и ме задърпа до вкъщи. :( Кажете моля как да си оправя колицата :( ?
Поздрави !


Неделя, 15.12.2013 г. 20:39 ч.
Профил WWW
Научи се да сменя скоростите
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 01.09.2011 г. 13:40 ч.
Мнения: 52
Местоположение: с.Равно поле
Skype: ikata98
Мнение Re: отваряне на скоростна кутия
Колеги извинете за спама, но моля ви помагайте с моя случай .. :( ?

Модератора: Отделям ти въпроса в отделна тема.

Въпросът е зададен в 20:39, а в 23:35 подсещаш... Никой не кисне постоянно тук - дай поне 2-3 дни време за реакция.



Неделя, 15.12.2013 г. 23:35 ч.
Профил WWW
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 26.04.2010 г. 16:03 ч.
Мнения: 492
Местоположение: Ловеч
Automobile: 2 трабанта
Мнение Re: отваряне на скоростна кутия
Е що не пита дядо си какво може да е? Снимки що не направи? Не сме баячки, че да знаем какво точно е станало.. И все пак тук не е място за питането ти..

_________________
Изображение


Неделя, 15.12.2013 г. 23:59 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 01.09.2011 г. 13:40 ч.
Мнения: 52
Местоположение: с.Равно поле
Skype: ikata98
Мнение Re: отваряне на скоростна кутия
Съжалявам ако това не е мястото моето мнение .. Просто първо влезнах в търсач-ката и написах полуос-ки и ми излез на само тази тема, и за това тук пуснах моето запитване извинявам се ако тук не е мястото му. :cry: Както си карах колата и изведнъж тя започна да забавя ход и да се форсира все едно е във въздуха, слезнах и гледам че там където е маншона тече масло легнах под колата и видях че има една кръгла шайба която от нея излизат три палчета, и без нея полуос ката играе много в скоростите и не може да се предава движението и сега не знам как да я зъстопоря на мястото и ... Моля помагайте, а снимки не мога да направя поради причината че телефона ми е повреден и няма с какво да ги направя ... :(


Понеделник, 16.12.2013 г. 02:39 ч.
Профил WWW
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 13.05.2010 г. 18:56 ч.
Мнения: 398
Местоположение: Самоков
Skype: няма
Automobile: Trabant 601s-kombi
Мнение Re: отваряне на скоростна кутия
Това че тече масло е лошо!Вътрешното каре се смазва от греста в маншона.Най-вероятно полуоската,по-точно вътрешното каре е пробило кожуха на скоростите,а може и да имаш проблем вътре в тях за да тече маслото.По другия въпрос-за да излезе полуоската може да имаш скъсани тампони на скоростната кутия+този на двигателя и като се "люшка"цялата система/скорости-двигател/да ти е изхвърлило полуоската.Другия вариант е да си скъсал носача,или по шенкелите и предницата от да имаш огромни луфтове за да излезе полуоската.Вдигни колелото на крик,подпри с трупче под прага и разклати гумата-ще покаже къде е луфта.Това,че се форсира двигателя,няма нищо общо с полуоската,търси проблема в него!Успех!


Понеделник, 16.12.2013 г. 08:57 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 01.09.2011 г. 13:40 ч.
Мнения: 52
Местоположение: с.Равно поле
Skype: ikata98
Мнение Re: отваряне на скоростна кутия
Когато вдигна колелото и се вижда че полуоската играе не защото е излезнала от скоротите ами защото това "каре" за което ви говоря с трите палчета не е на мясото си и вчера го сложих и запалих колата и потеглих напред само че когато върнах назад то пак изпадна .. :(


Понеделник, 16.12.2013 г. 14:10 ч.
Профил WWW
Научи се да сменя скоростите
Аватар

Регистриран на: Събота, 30.11.2013 г. 21:32 ч.
Мнения: 61
Местоположение: плевен
Skype: ot6elnik_mm
Мнение Re: отваряне на скоростна кутия - 2
за да ти излезе полуоската значи някъде имаш нещо което е позволило разстояние на скоростната кутия и колелото да се повиши.движението на това с трите палеца така нареченото вътрешно каре е изчислено да се движи вътре в дупката на диференциала.
така да се каже когато гумата подскача нагоре надолу то се движи вътре в кухината и там може да влезе само в определените места.затова маншона се свива и разгъва така се поема скъсяването и удължаването на полуоската.или окачването ти пропада и изтегля полуоската навън или скоростната кутия се измества . но не би трябвало да тече масло .но е възможно полуоската да е спукала нещо по диференциала и да тече .

_________________
щом е машина и се разглобява значи ще го поправим


Вторник, 17.12.2013 г. 19:58 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 01.09.2011 г. 13:40 ч.
Мнения: 52
Местоположение: с.Равно поле
Skype: ikata98
Мнение Re: отваряне на скоростна кутия - 2
Когато колата се повреди .. под нея там където капеше масло имаше една тънка пластинка като шайба която в средата беше голяма колкото дияметъра на полуоската ..


Вторник, 17.12.2013 г. 21:07 ч.
Профил WWW
Вече прави дребни ремонти

Регистриран на: Четвъртък, 15.11.2012 г. 14:02 ч.
Мнения: 121
Местоположение: Варна
Skype: air1239
Automobile: рено,трабант
Мнение Re: отваряне на скоростна кутия - 2
Щом вътрешното каре изпада, значи имаш проблем с окачването на колата или на двигателя. Най вероатно се отваря"разчеква " защото пишеш , че като дадеш назад карето пада. Повдигни автомобилът последователно и от ляво и от дясно и провери да луфтове в колелата и двигателя. Изтичането на маслото е допълнителна повреда в скоростната кутия, така ,че ще трябва да прегледаш и нея.


Вторник, 17.12.2013 г. 22:10 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 01.09.2011 г. 13:40 ч.
Мнения: 52
Местоположение: с.Равно поле
Skype: ikata98
Мнение Re: отваряне на скоростна кутия - 2
Добре, а това че колата се прибра на ход смисъл дърпаха ме, и понеже карето не си е било на мясото и полуоската само чукаше, възможно ли е да съм повредил мястото за карето (трите канала) ? дърпана продължи около 500 м.


Вторник, 17.12.2013 г. 22:44 ч.
Профил WWW
Научи се да сменя скоростите
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 01.09.2011 г. 13:40 ч.
Мнения: 52
Местоположение: с.Равно поле
Skype: ikata98
Мнение Re: отваряне на скоростна кутия - 2
Чудех се не може ли да направя две каналчета в полуоската и с тел ли дедазнам или да го капнеме с електроцена .. демек да зъстопоря карето не подвижно .. ама ме притеснява теча на маслото от скоростната кутия ... :(


Сряда, 18.12.2013 г. 01:13 ч.
Профил WWW
Вече прави дребни ремонти

Регистриран на: Четвъртък, 15.11.2012 г. 14:02 ч.
Мнения: 121
Местоположение: Варна
Skype: air1239
Automobile: рено,трабант
Мнение Re: отваряне на скоростна кутия - 2
Мястото за карето не мога да знам дали си повредил, но е мъзможно до си огънал полуоската.
Пътят за отстраняване на повредата е следния:
1.Намираш проблема в окачването и го отстраняваш
2.За предпочитане сменяш карето с полуоската и вътрешното каре/може втора употреба/
3.Преглеждаш кутията - или я ремонтираш или я сменяш
4.Всичкото по гореописано извършваш с помоща на някой който разбира какво прави.

Колкото до другия ти пост за електрожена, дупките и телта, това също е вариант, но ако ще го правиш, трябва да добавиш и два кола отпред на колата, да махнеш двигателя и да си купиш магаре или кон.
Това последното е шега. :)
Успех с ремонта.


Сряда, 18.12.2013 г. 07:26 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 01.09.2011 г. 13:40 ч.
Мнения: 52
Местоположение: с.Равно поле
Skype: ikata98
Мнение Re: отваряне на скоростна кутия - 2
Това последното не е лъжа :D защото колата точно сега ми трябва и после я бракувам и не мисля тепърва да копъвам скорости и чудеса .. :(


Сряда, 18.12.2013 г. 11:01 ч.
Профил WWW
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 10.10.2011 г. 10:40 ч.
Мнения: 372
Местоположение: Варна, България
Skype: vlado.paskov
Automobile: Seat Ibiza SC, Trabs
Мнение Re: отваряне на скоростна кутия - 2
Дай малко снимки на таз кола дето ще я бракуваш като и се "нарадваш".

_________________
Vladimir Paskov's Blog
Trabant

VMSoft
Android apps by VMSoft

Dream on
Dream on
Dream on
Dream until your dreams come true


Сряда, 18.12.2013 г. 13:22 ч.
Профил WWW
Научи се да сменя скоростите
Аватар

Регистриран на: Събота, 30.11.2013 г. 21:32 ч.
Мнения: 61
Местоположение: плевен
Skype: ot6elnik_mm
Мнение Re: отваряне на скоростна кутия - 2
пич не се излагай това е кола уникат . едвали проблема ти е толкова сложен просто намери някой разбирач да погледне

_________________
щом е машина и се разглобява значи ще го поправим


Сряда, 18.12.2013 г. 16:28 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов