Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Новак с Трабант 
Автор Съобщение
Начинаещ
Аватар

Регистриран на: Събота, 05.09.2015 г. 21:37 ч.
Мнения: 9
Местоположение: Монтана
Мнение Новак с Трабант
Привет колеги,
от доста време съм мераклия да реставрирам именно Трабант.
Е ок, придобих такъв срещу скромна сума... обаче работа по него има доста.
Като за начало прагове и една врата са изцяло за смяна,както и други дреболийки по купето (преди боя естествено)
Та никога дори не бях сядал в трабант преди,но ето ме и мен с голям мерак,дори успях да го запаля и да го чуя макар и за малко.
Последните 4 години е стоял на открито и въпреки това според мен не е в толкова лошо състояние.
Ще се радвам на всякакви съвети и критики. Ще е "зимен" проект като ще се набляга съботно-неделно "жулене" по трабито.

Ето го и въпросният

Изображение
Изображение


Понеделник, 05.10.2015 г. 22:47 ч.
Профил
Научи се как се сипва масло

Регистриран на: Петък, 02.10.2015 г. 18:46 ч.
Мнения: 36
Местоположение: гр.Ихтиман
Automobile: Opel Corsa B
Мнение Re: Новак с Трабант
Добре дошъл в форума, колега, честито за придобивката, не чак толкова зле трабанта, а има ли регистрация, защото не видях номер на колата?


Вторник, 06.10.2015 г. 14:07 ч.
Профил
Начинаещ
Аватар

Регистриран на: Събота, 05.09.2015 г. 21:37 ч.
Мнения: 9
Местоположение: Монтана
Мнение Re: Новак с Трабант
Да, спрян е от движение но не е бракуван. :D


Вторник, 06.10.2015 г. 19:00 ч.
Профил
Научи се как се сипва масло
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:33 ч.
Мнения: 43
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Новак с Трабант
Честито!
Със здраве да си го караш и безавариино!
Спомням си преди десетина години ,когато аз си купих моя... Все едно беше вчера! То мерак ли не беше ,любов ли не беше и безсънни нощи :D


Вторник, 06.10.2015 г. 23:19 ч.
Профил
Научи се как се сипва масло

Регистриран на: Петък, 02.10.2015 г. 18:46 ч.
Мнения: 36
Местоположение: гр.Ихтиман
Automobile: Opel Corsa B
Мнение Re: Новак с Трабант
Ако колега се потрудиш и не пестиш пари по проекта, защото както са казали хората-,,Кефа цена няма''ще стане един прекрасен трабант. Само да те попитам, ти какво мислиш да правиш с трабанта, оригинал ли ще си го оставиш, или ще е тунингован?


Сряда, 07.10.2015 г. 13:30 ч.
Профил
Начинаещ
Аватар

Регистриран на: Събота, 05.09.2015 г. 21:37 ч.
Мнения: 9
Местоположение: Монтана
Мнение Re: Новак с Трабант
Благодаря ви :D
В следващите дни работата ще напредне, като се има в предвид,че разглобяването е бърз процес :) Тунинг няма да има, само някое друго леко подобрение.
Единственото което се замислям да сменя са предните седалки,но и за това не съм сигурен,защото ще се изгуби част от чара...
Пестене на материали и компромиси с части - няма да има
Ще обновявам темата със снимки за да може да получавам съвети и критики нагледно. :D[smilie=ok] [smilie=2beers]


Сряда, 07.10.2015 г. 20:37 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Вторник, 20.05.2014 г. 01:44 ч.
Мнения: 114
Местоположение: Пловдив
Skype: Skype
Automobile: 601, Lada 2101
Мнение Re: Новак с Трабант
Откъде си колега? Тук в Пловдив има хора които могат и биха ти помогнали, а и а други места сигурно.


Сряда, 07.10.2015 г. 22:28 ч.
Профил
Научи се как се сипва масло
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:33 ч.
Мнения: 43
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Новак с Трабант
Много ми харесва ,че цениш оригинала!!!
Аз когато го купин моето траби бях тийнейджър и се подведох по хорския акъл ,как трябвало това и това да променя и аз го направих ,че после едвам успях да си върна колата към оригинал ,защото беше станала като циганска каруца...


Сряда, 07.10.2015 г. 23:44 ч.
Профил
Начинаещ
Аватар

Регистриран на: Събота, 05.09.2015 г. 21:37 ч.
Мнения: 9
Местоположение: Монтана
Мнение Re: Новак с Трабант
REVOLTAR написа:
Откъде си колега? Тук в Пловдив има хора които могат и биха ти помогнали, а и а други места сигурно.


От Монтана съм, а количката държа в гараж на 10на км. от града. Просто там е хале с канал и удобство за работа. Така или иначе дори след завършен вид пак ще бъде гаражна и ще бъде предимно за съботно-неделни разходчици през хубавото време. [smilie=2beers]

dibilatora написа:
Много ми харесва ,че цениш оригинала!!!
Аз когато го купин моето траби бях тийнейджър и се подведох по хорския акъл ,как трябвало това и това да променя и аз го направих ,че после едвам успях да си върна колата към оригинал ,защото беше станала като циганска каруца...


То най-лесно е да хванеш и да изхвърлиш оригиналното и да го замениш с засместител и тунинг подобрител, от колкото да ремонтираш и реставрираш остарялото. Но както вече казах, губи се първначалната идея лично за мен. Разбира се харесват ми направените промени които виждам на някой от моделите,но това е свързано с допълнително усложнение в устройствата и прочие...
А чара е в "простия" механизъм ... Противник съм на всички нови неща с които блъскат колите - макар и аз да карам кола пълна с електроника.


Четвъртък, 08.10.2015 г. 08:07 ч.
Профил
Научи се как се сипва масло

Регистриран на: Петък, 02.10.2015 г. 18:46 ч.
Мнения: 36
Местоположение: гр.Ихтиман
Automobile: Opel Corsa B
Мнение Re: Новак с Трабант
подкрепям те, колега, и аз харесвам оригинала, а можеш ли да споделиш за колко го взе трабито, ако не е тайна?


Четвъртък, 08.10.2015 г. 13:40 ч.
Профил
Начинаещ
Аватар

Регистриран на: Събота, 05.09.2015 г. 21:37 ч.
Мнения: 9
Местоположение: Монтана
Мнение Re: Новак с Трабант
Днес ми остана малко време и реших да разхвърлям интерйора :)
Махнах седалките и мокета за да видя каква е хавата под тях... е поносимо се оказа.
Някъде на зад във времето някой дори е упражнявал умения с четка и грунд в багажника :D
Отворих и кранчето на резервоара - нищо чудно,че не течеше. Захванах се да чистя и самият резервоар... ах,че кошмар. Кой е най ефективния начин за чистенето му ? Има и отталожило се масло и ръжда едновременно.

Ето и малко снимков мат'рЯл :

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Добре,че съм вехтошар и намерих същото кранче от резервоар на няква моторетка който преди много години не знайно защо реших,че ми харесва и го прибрах от боклука на един комшия приготвенза вторични. :D
Оказа се в отлично състояние :P

Изображение


Четвъртък, 08.10.2015 г. 22:38 ч.
Профил
Начинаещ
Аватар

Регистриран на: Събота, 05.09.2015 г. 21:37 ч.
Мнения: 9
Местоположение: Монтана
Мнение Re: Новак с Трабант
LIvanov написа:
подкрепям те, колега, и аз харесвам оригинала, а можеш ли да споделиш за колко го взе трабито, ако не е тайна?


Срам ме е да споделя, цената бе ПОВЕЧЕ от символична.... [smilie=2beers] [smilie=2beers]


Четвъртък, 08.10.2015 г. 22:41 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите

Регистриран на: Четвъртък, 14.02.2013 г. 03:26 ч.
Мнения: 69
Местоположение: България
Мнение Re: Новак с Трабант
За чистене на резервоара най-лесният начин е да вземеш две шепи мозайка,сипваш камъчетата в резервоара и почваш да го клатиш докато не лъсне отвътре. После изсипваш мозайката,а праха и това дето не излиза само го изсмукваш с прахосмукачката. Резултатът е чист и лъскав резервоар. :D


Петък, 09.10.2015 г. 10:38 ч.
Профил
Научи се как се сипва масло

Регистриран на: Петък, 02.10.2015 г. 18:46 ч.
Мнения: 36
Местоположение: гр.Ихтиман
Automobile: Opel Corsa B
Мнение Re: Новак с Трабант
попаднал си на попадение, колега, като гледам по пода няма никъде изгнило, което е в твой плюс, значи имаш да смениш само едни прагове, особенно за толкова малко пари колата си е супер


Петък, 09.10.2015 г. 14:35 ч.
Профил
Начинаещ
Аватар

Регистриран на: Събота, 05.09.2015 г. 21:37 ч.
Мнения: 9
Местоположение: Монтана
Мнение Re: Новак с Трабант
smehurkotot написа:
За чистене на резервоара най-лесният начин е да вземеш две шепи мозайка,сипваш камъчетата в резервоара и почваш да го клатиш докато не лъсне отвътре. После изсипваш мозайката,а праха и това дето не излиза само го изсмукваш с прахосмукачката. Резултатът е чист и лъскав резервоар. :D


Благодаря колега, утре ще приложа това упражнение.
Като гледам резеровара, макар и да почистих карбуратора,се замислям да го остава в ацетон да престои една нощ... много остатък от залепнало масло има.
Все пак скам да го запаля да поработи още 2-3 пъти преди да махна и двигателя от коша и да демонтирам таблото и инсталацията. :)


Петък, 09.10.2015 г. 21:52 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов