Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Варгата от Шумен 
Автор Съобщение
Вече прави дребни ремонти

Регистриран на: Вторник, 27.05.2008 г. 10:39 ч.
Мнения: 178
Местоположение: Шумен
Automobile: Wartburg 353W 1984
Мнение Re: Варгата от Шумен
Реших да се позанимая с уплътнението на задното стъкло.По него има избили лишеи,мазалки със силикон и пукнатини като паяжина от слънцето.С шкурка зачистих отгоре и мазнах със спирачна течност.Така няколко пъти.Изкара се долния слой и сега има по приятен вид.Плитките напуквания изчезват,но не всички като цяло.Гумата е мека и само външния вид ме дразнеше.Течноста изчиства след шкурката и омазнява.Със суха кърпа обърсвам като свърша и всичко придобива нов блясък.Този метод го открих преди време като боядисваха моя кола.Боята по гумените детайли и уплътнението се махна със спирачна течност и дори премахна изгорелия слой най-отгоре.Не стават като от завода,но поне различно от грозни.
Очаквам да бъда заклеймен от форумните гурута :mrgreen:

_________________
Мир, двутактово масло и мнооогооо пушек
Strictly Old School


Петък, 06.06.2014 г. 21:03 ч.
Профил
Мисли си че знае всичко
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 16.08.2010 г. 17:23 ч.
Мнения: 242
Местоположение: София
Skype: k.i.p._ut
Automobile: Trabant 601S
Мнение Re: Варгата от Шумен
Е не знам колко й е добре на гумата от спирачната течност , но щом работи - супер.
Лично аз ти препоръчвам да ги мажеш с глицерин , така и пише в книжката , а и наистина има ефект.

_________________
Защо точно два такта? - Защото един не е достатчен , а четири са прекалено много!


Вторник, 10.06.2014 г. 21:04 ч.
Профил
Некадърник

Регистриран на: Понеделник, 11.02.2008 г. 16:33 ч.
Мнения: 113
Мнение Re: Варгата от Шумен
мажи на всякъде със спирачна течност, но после да не питаш защо ти пада боята или ти се " надува " уплътнението. Сигурно има някакъв ефект, но ще има и "скрит" ефект т.е. последействие. Вземи една опаковка със спирачна течности и прочети от попадане върху какво трябва да пазиш.
Иронията ти за случая е твърде неподходяща, но ти си знаеш " гурутата" са едни изкуфели дъртаци с които е безсмислено да спориш- те нищо не разбират, само се правят на важни. Пожелавам ти успех в "начинанието" и в скоро време да посетиш раздел Купува с подходяща обява, а и някои познат бояджия.


Вторник, 10.06.2014 г. 23:11 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти

Регистриран на: Вторник, 27.05.2008 г. 10:39 ч.
Мнения: 178
Местоположение: Шумен
Automobile: Wartburg 353W 1984
Мнение Re: Варгата от Шумен
Уплътнението беше намазано обилно със силикон,както и стъклото.Търкане с финна шкурка и бърсане с парцал,напоен частично с течността - това правих.
Боята е некадърно положена,а цвета е отвратителен,та не е голяма болка ако се обърка нещо.Силикона го няма вече,както и плесента.Външния вид е по-приятен,но ново никога няма да стане.Каучука е доста мек и не ми се сменяше цяло уплътнене,само защото не изглежда красиво.

_________________
Мир, двутактово масло и мнооогооо пушек
Strictly Old School


Сряда, 11.06.2014 г. 07:29 ч.
Профил
Некадърник

Регистриран на: Понеделник, 11.02.2008 г. 16:33 ч.
Мнения: 113
Мнение Re: Варгата от Шумен
Десо познаваме се и е излишно да казвам, че не се заяждам- просто с тази спирачна течност най- вероятно е да си отвориш само проблеми, затова е иронията ми.


Сряда, 11.06.2014 г. 10:58 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти

Регистриран на: Вторник, 27.05.2008 г. 10:39 ч.
Мнения: 178
Местоположение: Шумен
Automobile: Wartburg 353W 1984
Мнение Re: Варгата от Шумен
Разбирам.Но въпреки всичко следите от течността са измити и не вярвам да се появят язви.Слънцето,лугата и времето като цяло състаряват основно.Глицерина е нещо непознато за мен,а дали щеше да ми свърши той работа

_________________
Мир, двутактово масло и мнооогооо пушек
Strictly Old School


Сряда, 11.06.2014 г. 11:25 ч.
Профил
Некадърник

Регистриран на: Понеделник, 11.02.2008 г. 16:33 ч.
Мнения: 113
Мнение Re: Варгата от Шумен
глицерина е "омекотител"- смазва ръцете, гумата на уплътненията- да го наречем UV филтър. Продава се по аптеките и струва стотинки, но пази гумените съединения особено през зимата от залепване към метала и съответното разкъсване при отваряне на вратата. Естествено, че се отмива и трябва периодично да се подновява.


Сряда, 11.06.2014 г. 23:50 ч.
Профил
Кара стар Wartburg
Аватар

Регистриран на: Петък, 26.12.2008 г. 18:00 ч.
Мнения: 293
Местоположение: Пловдив
Automobile: Wartburg-353
Мнение Re: Варгата от Шумен
Zizi написа:
глицерина е "омекотител"- смазва ръцете, гумата на уплътненията- да го наречем UV филтър. Продава се по аптеките и струва стотинки, но пази гумените съединения особено през зимата от залепване към метала и съответното разкъсване при отваряне на вратата. Естествено, че се отмива и трябва периодично да се подновява.

Подкрепям Зизи ,зимата си мажа уплътненията с глицерин и върши чудесна работа.


Четвъртък, 12.06.2014 г. 19:05 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 17 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов