Напиши нова тема Отговори на тема  [ 118 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Реставрация на трабант 601 комби 
Автор Съобщение
Regular User
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:12 ч.
Мнения: 1090
Местоположение: Stara Zagora
Automobile: Wartburg 353S
Мнение Re: Реставрация на трабант 601 комби
Много добра работа колега, поздравления! Имам въпрос относно песъкоструйката - като закараш купето, ти ли им казваш на кои места да минат с песъкоструйката, или минават всичко по купето наред т.е. цялото? Възможно ли е песъкоструйката да го мине и отдолу?
Сега за обработката, поне така както мисля аз - вече си минал с грунд, но... в интернет има един препарат ZINGA - белгийски, за студено поцинковане. Според дебелината на нанесеното покритие то може да изкара дори няколко десетилетия. Във форумите се носят невероятни хвалби за това нещо. Само че е скъпичко - 40лв за килограм, а за да се обработи цялото купе с него ще трябват може би 2кг. Върху цинга-та спокойно може да се напръска друго защитно покритие, например епоксиден грунд, който също се ползва с много добро име сред реставраторите. Върхо епоксидния грунд съответно може да се нанесе шприц кит и боя от вътрешната страна на купето, а отдолу върху него може да нанесен битумно подподово покритие например на CARSYSTEM, което е доста по устойчиво от боклука на Боди. Това нещо запазва мн добра еластичност и когато камъчетата бият отдолу то поема ударите и не се нарушава антикороризонното покритие което си нанесъл под битумното покритие.За праговете и гредите - тук може и половината форум да се смее, ама аз предпочитам да напълня праговете и гредите с отработено моторно масло, отколкото с тия консерванти за кухини. Според мен маслото ще е по-ефективно и дълготрайно покритие. Тук обаче ти си решаваш.
Поздравления и успех с работата по проекта.


Събота, 15.06.2013 г. 12:12 ч.
Профил
Trabant ML
Аватар

Регистриран на: Петък, 30.07.2010 г. 19:39 ч.
Мнения: 448
Automobile: Трабант 601
Мнение Re: Реставрация на трабант 601 комби
Няма нищо смешно Ивак. Праговете на зеления ми трабант са пълнени преди 8 години с масло и сега мога да кажа, че са перфектни.

_________________
С други думи, тия коне искат да ядат!Колкото повече ги юркаш толкова повече си 'апват.
Колкото повече ги 'раниш , толкова повече бягат.ОК?


Събота, 15.06.2013 г. 12:20 ч.
Профил
Мисли си че знае всичко
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 25.02.2008 г. 10:51 ч.
Мнения: 251
Местоположение: Велико Търново
Skype: trabanta601s
Automobile: trabant
Мнение Re: Реставрация на трабант 601 комби
Мойто комби като го купих 2005г. Обработих кухините му вътрешно с горено масло просто до момента не е мръднало ни прагове ни греди нито магарето отпред като се наложи правя двигател ходова част, по купето нямам грижи. Така, че аз горещо препоръчвам този метод. :wink:

_________________
Напред с двутактовите ни зверове!
Изображение


Събота, 15.06.2013 г. 22:48 ч.
Профил
Детската градина rlz
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 07.02.2008 г. 11:53 ч.
Мнения: 1183
Местоположение: Пловдив
Automobile: Trabant 601s
Мнение Re: Реставрация на трабант 601 комби
Какво стана тук колега ?
Има ли развитие ?

Качи снимки, че някои хора не сме забравили тая тема. :wink:


Неделя, 26.01.2014 г. 20:43 ч.
Профил
Блокира си коляновия вал
Аватар

Регистриран на: Събота, 06.04.2013 г. 19:33 ч.
Мнения: 82
Местоположение: Бургас
Мнение Re: Реставрация на трабант 601 комби
Здравейте и от мен! Съжалявам, че ви държах толкова дълго в неведение по проекта ми, но бях се захванал с грандиозен ремонт по къщата и нищо не съм пипнал по трабито. Надявам се много скоро да продължа започнатото и нищо повече да не отлагам.

_________________
I Love This Car!


Вторник, 29.07.2014 г. 12:38 ч.
Профил
Блокира си коляновия вал
Аватар

Регистриран на: Събота, 06.04.2013 г. 19:33 ч.
Мнения: 82
Местоположение: Бургас
Мнение Re: Реставрация на трабант 601 комби
Тук съм, жив съм, проектът ми продължава с бесни темпове. Скоро очаквайте снимки.
:D

_________________
I Love This Car!


Вторник, 04.10.2016 г. 20:49 ч.
Профил
Блокира си коляновия вал
Аватар

Регистриран на: Събота, 06.04.2013 г. 19:33 ч.
Мнения: 82
Местоположение: Бургас
Мнение Re: Реставрация на трабант 601 комби
Привет! Съжалявам за забавянето. Ето какво се получи като резултат от 3-4 месечните ми усилия по трабито. Още съм далеч от крайния резултат, но в общи линии съм доволен от постигнатото дотук. И така - обработка на кухини, припасване, лепене, събиране и всичко по боядисването ми отнеха повече време и средства отколкото предположих.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

_________________
I Love This Car!


Понеделник, 26.12.2016 г. 21:55 ч.
Профил
Скрита лимонка
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 10:26 ч.
Мнения: 334
Местоположение: София
Automobile: 601L88,601K89,601K90
Мнение Re: Реставрация на трабант 601 комби
Трудно ще се спи след тези снимки :shock: . Страхотен резултат, професионализма и вниманието към детайла си личат. Разкажи подробно за етапите на работа, вложените материали и т.н.


Понеделник, 26.12.2016 г. 22:22 ч.
Профил
Блокира си коляновия вал
Аватар

Регистриран на: Събота, 06.04.2013 г. 19:33 ч.
Мнения: 82
Местоположение: Бургас
Мнение Re: Реставрация на трабант 601 комби
Ще се пръсна от яд, че изтрих без да искам около 50 междинни фотоса. [smilie=angry] Адски съжалявам!
След като беше на грунд дълго време в гаража, и вече ми омръзна да го гледам в този му вид, реших, че ще загърбя всички останали ангажименти и ще се заема съвсем насериозно, та каквото ще да става. В груб вид наложих върху конструкцията таван, врати, капак и калници, установих, че тези, на които съм разчитал за заварки и корекции, са претупали през пръсти работата. Да, първоначално не си личеше, но важното е, че това не беше повлияло на геометрията. Много се подразних и прибегнах до услугите на един голям за региона ни реставратор на ретро автомобили - Румбата, който трябваше да им отстрани грешките. Справи се блестящо. Оттам търсене на добър автобояджия. И това се оказа кахър и то голям. Като чуят, че става въпрос за трабант и ме отпращат. В крайна сметка и такъв намерих. Бая перипетии докато го докарам до този му вид. Идеята беше да запечатам купето в съвсем груб вид за да стъпи на колела. Много труд ме чака, знам. Засега от мен - толкоз1 [smilie=2beers]

_________________
I Love This Car!


Понеделник, 26.12.2016 г. 22:59 ч.
Профил
Блокира си коляновия вал
Аватар

Регистриран на: Събота, 06.04.2013 г. 19:33 ч.
Мнения: 82
Местоположение: Бургас
Мнение Re: Реставрация на трабант 601 комби
За вложените материали - подробности следващия път.

_________________
I Love This Car!


Понеделник, 26.12.2016 г. 23:03 ч.
Профил
Детската градина rlz
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 07.02.2008 г. 11:53 ч.
Мнения: 1183
Местоположение: Пловдив
Automobile: Trabant 601s
Мнение Re: Реставрация на трабант 601 комби
Еее, направо ми изпълни душата с тези снимки.
Очаквах сериозни резултати виждайки как се беше захванал в началото и сега се потвърдиха първите ми впечатления.
Тенекиджията ще се е постарал сериозно, особено със състоянието на конструкцията на тавана.
Вниманието към детаилите и особено начина, по който си подредил частите, инструментите и гаража са за пример !
Продължавам да следя темата с интерес.


Вторник, 27.12.2016 г. 00:42 ч.
Профил
Блокира си коляновия вал
Аватар

Регистриран на: Събота, 06.04.2013 г. 19:33 ч.
Мнения: 82
Местоположение: Бургас
Мнение Re: Реставрация на трабант 601 комби
Благодаря, колеги, че цените усилията ми по проекта! Вложените материали не са много, но е трудно да откриеш оригинални. Маншони, тампони, втулки, спирачни цилиндърчета, и гумички към задните такива, открих и вече ги монтирам. Голям зор беше избиването на старите втулки на носачите и замяната им с нови, както и райберенето. Три трабанта съм имал, но до такива подробности не бях стигал. Тъй че дойде му времето. Мисля, че съм се справил и внимателно обмислям всяко следващо действие. Дали съм на прав път, ще си покаже накрая.

_________________
I Love This Car!


Вторник, 27.12.2016 г. 22:05 ч.
Профил
Блокира си коляновия вал
Аватар

Регистриран на: Събота, 06.04.2013 г. 19:33 ч.
Мнения: 82
Местоположение: Бургас
Мнение Re: Реставрация на трабант 601 комби
По отношение етапите на работа - мисля, че са очевидни. Още съм на фаза купе и ходова част. Ето още малко снимки от свършеното днес.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

_________________
I Love This Car!


Вторник, 27.12.2016 г. 22:16 ч.
Профил
Блокира си коляновия вал
Аватар

Регистриран на: Събота, 06.04.2013 г. 19:33 ч.
Мнения: 82
Местоположение: Бургас
Мнение Re: Реставрация на трабант 601 комби
Готов съм и с колелата. Джантите минаха през песъкоструйка, която ми костваше 15 лв. на брой. Беше ми предварително прояснено, че компромиси с марката не правят. Дали е трабант или ферари, цената е твърда. След излъскването им веднага последва основа, течен кит, боя и лак. Гумите се позабавиха, защото не били обичаен размер. Оригиналът - 145/80/13 се оказа трудно откриваем в нашите ширини, но след двуседмично търсене и още толкова чакане и това се случи.
Ако трябва да изпадам в подробности около всеки един детайл, до който съм опрял, ще трябва да отделя страшно много време. Тепърва ще имам въпроси към вас. Чакам и вашите към мен. Наздраве! [smilie=2beers]

_________________
I Love This Car!


Вторник, 27.12.2016 г. 22:37 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Петък, 15.02.2008 г. 22:12 ч.
Мнения: 305
Местоположение: София
Automobile: 601K S de luxe
Мнение Re: Реставрация на трабант 601 комби
Колега, прекрасна работа и удивителен резултат! Трабантът е станал великолепен! Така като гледам, за пролетните събори вече си готов, така че ще очаквам да се видим на живо.

Интересна ми е снимката с табелката и щампата на купето в челната стена, планката със серийния номер някога махана ли е? Странна е и щамповката на годината на производство, вместо девятка, третата цифра е по-скоро обърната седмица.

Ако позволиш, давам малък и непоискан съвет: цветът зад решетката на предната маска е черен. Дребен детайл, който дава голям визуален ефект. Най-обикновен черен спрей върши също работа.

_________________
Шофьори от стомана карат коли от картон
Klubburinn Skynsemin ræður


Четвъртък, 29.12.2016 г. 13:29 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 118 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  

Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов