Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Трабант 601 
Автор Съобщение
Вече прави дребни ремонти

Регистриран на: Четвъртък, 15.11.2012 г. 14:02 ч.
Мнения: 121
Местоположение: Варна
Skype: air1239
Automobile: рено,трабант
Мнение Трабант 601
Здравейте приятели,реших и аз да се представя.Миналата година се сдобих с моя трабант и сега съм се заел да го постегна.Не се кара постоянно, през повечето време стои завит с платнище в двора на село.Карам го всяка събота или неделя стига времето да позволява .Пускам линк със снимки.
http://air123.snimka.bg/automobiles/tra ... 0.29057147


Вторник, 29.01.2013 г. 22:23 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти

Регистриран на: Четвъртък, 15.11.2012 г. 14:02 ч.
Мнения: 121
Местоположение: Варна
Skype: air1239
Automobile: рено,трабант
Мнение Re: Трабант 601
Така , качих още снимки.Започнах да разглобявам двигателя ще го прегледам , почистя , въобще ще има пълна проверка.Разглобяването започна вследствие на другата ми тема"Детонация" където подробно е описан първоначалния проблем.
Захващам се защото си мисля , че щом започва да прави проблеми, те са като верижна реакция и ще последват и още.За съжаление предните собственици не са полагали грижи за колата, при разглобяването на връзката между колектора и гърнето установих, че някой умник е заварил главата на болта за колектора.Наложи се да ползвам шлайфа да разделя иначе разглобяемото съединение.Това е засега.Утре продължавам.


Вторник, 05.02.2013 г. 22:34 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти

Регистриран на: Четвъртък, 15.11.2012 г. 14:02 ч.
Мнения: 121
Местоположение: Варна
Skype: air1239
Automobile: рено,трабант
Мнение Re: Трабант 601
Здравейте, феста мина без моето участие, но това пък ме мотивира да продължа работата по моето траби.Надявам се догодина да съм на линия.До тук съм свършил много малко работа по колата , но пустото време все не стига.Свалих и почистих карбуратора, алтернотора също , за него между другото мисля , че ще се наложи да му се сменят лагери но ще видим.Свалих седалките от колата , като общо взето са добре запазени с изключение на задната облегалка и задните кори.Тези дни намерих подходящ плат , кожа , лепило и успях да претапицирам задните кори.Другата седмица е ред на облегалката.Между другото, купето е в изключително добро състояние с много малко ръжда( в сравнение с доста други трабанти).
Качил съм снимки :
http://air123.snimka.bg/automobiles/tra ... 0.29632205


Неделя, 17.03.2013 г. 19:59 ч.
Профил
Детската градина rlz
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 07.02.2008 г. 11:53 ч.
Мнения: 1183
Местоположение: Пловдив
Automobile: Trabant 601s
Мнение Re: Трабант 601
Тая мушама по пода да я вземеш и да я изхвърлиш.
Под тая гума като влезе вода и не може да се изпари, запарва и после оставаш без под.
Оригиналните стелки са от велтер, ако ти липсват.

Изчисти отпред хубаво всичко, тая ръжда в краката и нея.
Добре си направил корите.
Алтернатора и четките ще е хубаво да му смениш, колегата paskov беше пускал една тема как става.


Неделя, 17.03.2013 г. 21:02 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти

Регистриран на: Четвъртък, 15.11.2012 г. 14:02 ч.
Мнения: 121
Местоположение: Варна
Skype: air1239
Automobile: рено,трабант
Мнение Re: Трабант 601
Това е балатум и беше сложен в колата.Предния собственик го е сложил.За щастие беше запазил оригиналната стелка и ми я даде.Беше доста зацапана , но като я изпрах доби сносен вид.Все пак ще потърся някакъв подходящ мокет( същия цвят) и ще ги сменя изцяло ( има дупки от цигари , дъвки и др. мизерии които няма как да премахна).
Колкото до алтернатора , четки купих вече , но понеже не съм много силен по електротехника най вероятно ще го занеса на майстор да смени лагери и четки(както и проверка на стенд ).


Неделя, 17.03.2013 г. 22:03 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти

Регистриран на: Четвъртък, 15.11.2012 г. 14:02 ч.
Мнения: 121
Местоположение: Варна
Skype: air1239
Automobile: рено,трабант
Мнение Re: Трабант 601
Тази седмица след упорита работа успях да реставрирам някои от частите.Получи се доста добре , като подготовката на детайлите преди боядисването беше доста прецизна.
http://air123.snimka.bg/automobiles/tra ... 0.30138824


Сряда, 10.04.2013 г. 18:04 ч.
Профил
Trabant Power
Аватар

Регистриран на: Сряда, 15.02.2012 г. 22:23 ч.
Мнения: 110
Местоположение: Пловдив - България
Automobile: Трабант 601s
Мнение Re: Трабант 601
много добре се е получило :) Каква боя си използвал

_________________
Педала до метала и прекъсвача да откача


Сряда, 10.04.2013 г. 19:46 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти

Регистриран на: Четвъртък, 15.11.2012 г. 14:02 ч.
Мнения: 121
Местоположение: Варна
Skype: air1239
Automobile: рено,трабант
Мнение Re: Трабант 601
"много добре се е получило :) Каква боя си използвал"
Процедурата е следната: цялостно шкурене на детайлите с шкурка 60,80,120,220,240.Сваляне на боята до метал.Като искам да подчертая , че някои места почвах да шкуря направо от 120 номер шкурка тъй като боята беше изгоряла и лесно падаше.Финишното шкурене обаче винаги беше с 240.След като боята беше махната до метал /трабва да отбележа ,че под самата боя на доста места имаше пайжини от ръжда/минах детайлите с ръждопреобразовател на Вюрт.След изсъхването му , ги напръсках с "Филер" на спрей, това е нещо като грунд - течен кит,който служи за основа и запълва неравностите/марката е "Кар систем"сив на цвят на акрилна основа/.След изсъхването на филера шкуриш всички детайли отново с водна шкурка 800/ако си перфекционист може и с 1000/,процедурата е лесна мокриш и шкуриш.Трябва да стане навсякъде гладко.След като изсъхне вече тогава пръскаш с акрилна автобоя /може да си купиш готов спрей или да ти я напълнят в спрей от магазин за автобои, ако имаш компресор може да си вземеш и в кутия/Пръскаш минимум 2 ръце като чакаш да изсъхне между двете.
Надявам се да съм бил полезен и изчерпателен. [smilie=2beers]
Послеслов:
Ако си супер перфекционист, след втора,трета ръка боя минаваш детайлите отново с водна шкурка 1000 и ги пръскаш след това с безцветен автолак.


Сряда, 10.04.2013 г. 22:20 ч.
Профил
Trabant Power
Аватар

Регистриран на: Сряда, 15.02.2012 г. 22:23 ч.
Мнения: 110
Местоположение: Пловдив - България
Automobile: Трабант 601s
Мнение Re: Трабант 601
Благодаря за подробното обяснение

_________________
Педала до метала и прекъсвача да откача


Четвъртък, 11.04.2013 г. 10:10 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 26.04.2010 г. 16:03 ч.
Мнения: 492
Местоположение: Ловеч
Automobile: 2 трабанта
Мнение Re: Трабант 601
Браво колега. Добре си описал нещата и добре си ги подкрепил със снимки. Такива теми са рядкост вече в този форум!

_________________
Изображение


Четвъртък, 11.04.2013 г. 11:17 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти

Регистриран на: Четвъртък, 15.11.2012 г. 14:02 ч.
Мнения: 121
Местоположение: Варна
Skype: air1239
Automobile: рено,трабант
Мнение Re: Трабант 601
[smilie=2beers] Радвам се , че съм бил полезен.Все пак нали една от целите на форума е точно това.
Днес извадих всичко от салона, откачих таблото, корите от вратите,стелките от багажника и тн..Смятам да почистя всички ръждясали места и да ги боядисам после.За съжаление не успях да снимам , но ще наваксам другия път.В началото на месец май се очертават доста почивни дни през които смятам да поработя.

Междувременно днес измайсторих от един пулверизатор помпа за консервиране на кухините, при пробните изпитания работеше доста добре.Когато я дооправя ще кача снимки може да е полезно на някой. :D


Четвъртък, 11.04.2013 г. 21:37 ч.
Профил
Детската градина rlz
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 07.02.2008 г. 11:53 ч.
Мнения: 1183
Местоположение: Пловдив
Automobile: Trabant 601s
Мнение Re: Трабант 601
Браво колега !

Гледайте и се учете.
Който използва продукти на Кар Систем наистина знае какво прави.
Добре си решил да освежиш двигателния отсек и като цяло Трабито, което е позапазено.

Една нова боя на коша и пастиране и полиране отвън му трябват и ще свети.

Забележката ми е само в съвета за лака. Лак се пръска само след боя на принципа - база и лак.
Върху алкидна боя не се пръска лак ! Пробвал съм и всичко се смива и разкапва от лака.

Чакам да го видя това, което си измислил да пръскаш в кухините.
Какво си решил да впръскваш като продукт ?


Неделя, 14.04.2013 г. 14:34 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти

Регистриран на: Четвъртък, 15.11.2012 г. 14:02 ч.
Мнения: 121
Местоположение: Варна
Skype: air1239
Automobile: рено,трабант
Мнение Re: Трабант 601
Виждам , че темата с боята явно е интересна затова ще я развия малко в смисъл ще обясня малко по подробно за боята.
Значи ще карам по ред за да е по ясно:
Боите се делят на:
1.АЛКИДНА боя, това е АВТОЕМАЙЛЛАК- продава се във всички по големи вериги магазини /практикер,бриколаж и тн./има го и в железариите , той е на алкидна основа на тази основа са и повечето обикновени бои които се продават за метал, за дърво и тн.Цената му е около 8-10лв литъра.При боядисването се разрежда с бензин,кореселин,АМБ. В самия автоемайллак има гланц , тоест след изсъхване боята е с гланц тук ще вметна , че колегата е прав ,че на тази боя лак не се ПРЪСКА.Пръскат се 2- 3 ръце боя до покриване, като се чака час два между слоевете, самата боя съхне след това 2-3 дни/лятото когато е топло 1 ден/. Препоръчително е да се боядисва в някакво помещение защото боята съхне бавно и има вероятност от вятър,течение върху боята да попаднат боклуци.Камерата за боядисване служи за по бързо изсъхване на боята и за нейното изпичане/прави я по твърда отколкото когато съхне на слънце/.

2.АКРИЛНА автобоя тази боя се продава само в специализираните магазини за автобои , има готова с цвят/по евтина/, има и с цвят по поръчка.Има българска/готова оцветена 23-25лв литъра/, има и вносна/готова оцветена 55-65лв литъра.Има и с цвят по избор.В тази боя също има гланц,тоест след изсъхване боята има гланц, но за усилване на гланца може след боядисването и изсъхването на боята да се мине цялата с шкурка 1000 след което да се пръснат 2 ръце акрилен безцветен автолак/в по горния ми пост за реставрираните детайли имам в предвид точно акрилна боя и акрилен автолак/.
Тази боя се нанася 2 ръце до покриване,като се чака между ръцете 30 минути.Съхне за около 12 часа като на 2-3 час е вече втвърдена.Тази боя се разрежда със специален разредител, като в боята се слага и втвърдител и двата компонента се продават във специализирания магазин.Когато купуваш боя ти дават към нея комплект втвърдител + разредител които естествено си плащаш допълнително.Тук ще кача и линк към снимките ми да видите нагледно какво представлява тази боя , понеже ще боядисвам траби и вчера купих българска боя/24лв/,разредител/6лв/ и втвърдител/14лв/.
http://air123.snimka.bg/automobiles/tra ... 0.30168614
Когато боята е по поръчка може да се поръча и спрей от нея /пълнят го в магазина и е готова за употреба/
На едната снимка съм снимал и грунд - филъра който е на спрей и е за малки корекции ако ще се минава цялата кола се купува кутия.
3.За да съм максимално точен ще обясня и малко за така наречения металик, базовата боя - това вече е висш пилотаж металика се пръска база металик , база боя тук няма гланц , после се пръска лак който запечатва и дава гланц.
Това е от мен надявам се да съм бил полезен , ако някой го интересува нещо да пита. [smilie=2beers]
Послеслов:
относно консервирането на кухините, не знам с какво се консервират в момента проучвам, ако някой знае нещо качествено да каже.
Помпата в момента ятествам като я направя ще кача снимки.


Неделя, 14.04.2013 г. 22:07 ч.
Профил
Детската градина rlz
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 07.02.2008 г. 11:53 ч.
Мнения: 1183
Местоположение: Пловдив
Automobile: Trabant 601s
Мнение Re: Трабант 601
Добре си обяснил колега за боите.

Парафинообразно някакво се пръска попринцип в кухините с компресор.
Във флакони е и се завинтва на пищови като тези за шагре, дето пръскат, ама имат един маркуч вързан и на края на тоя маркуч има дюза и пръска настрани съдържанието на флакона.
Кар Систем мисля, че имаха такъв парафин. Ако ще пръскаш НЕ си взимай на Новол, много хора пропищяха, че не бил хубав. Ако пък ти се харчат яко пари си вземи на 3М.

Кое смяташ да боядисваш с това Боди ?
Отвън всичко ли ?
Пак си помисли за пастиране преди да се хвърляш във филма.


Прикачени файлове:
200605.jpg
200605.jpg [ 20.54 KiB | Прегледано 26283 пъти ]
Неделя, 14.04.2013 г. 23:51 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти

Регистриран на: Четвъртък, 15.11.2012 г. 14:02 ч.
Мнения: 121
Местоположение: Варна
Skype: air1239
Automobile: рено,трабант
Мнение Re: Трабант 601
Боята е за цялостно пребоядисване.С паста няма да стане,прекалено много е увредена старата боя.Ако можеше и аз бих си спестил всичкия труд, но просто няма как.
За кухините ще търся на Карсистем, за втори път чувам , че Новол не струва така че той отпада.Интересува ме обаче , дали този консерватор върши някаква работа когато в кухините е започнало вече някаква ръжда и дали ще може да я спре, защото при мен е започнала.
Имам и един въпрос относно този "раздвижен райбер"който се използва за втулките, разбрах , че трябват два размера, тоест два райбера , но никъде не се продават , ако някой знае къде има, или кой може да помогне да пише.


Понеделник, 15.04.2013 г. 06:35 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов