Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Вартби се подмлади и се готви да превземе пътищата на Републ 
Автор Съобщение
Научи се да сменя скоростите

Регистриран на: Сряда, 24.03.2010 г. 18:07 ч.
Мнения: 63
Местоположение: Кюстендил/ Вартбиландия
Мнение Вартби се подмлади и се готви да превземе пътищата на Републ
Вартби се подмлади и се готви отново да превземе пътищата на Републиката!

Здравейте хора,
След последните две седмици и безбройните нервни "кризи"/хах/, моят другар вече е почти готов.
Всичко започна от пустия стартер и венеца.
Два дни прекарах в много уморително и най-вече неуспешно търсене на стартер. Де що има магазин за Вартбург и Трабант в България попитах. Резултатът е следния:Човекът във Велико Търново ми каза, че по принцип имало ГДР-ски/като оригиналния/ за 150лв и някакви полски за 190лв, но в момента не можел да ми намери. Обиколих магазините за авточасти на три града, но и при доставчиците им резултатът беше нулев. Във Бош нямаха също. Предложиха ми втора употреба за 120-140лв/няма да казвам къде/, което си е чисто мародерство. В Благоевград ми предложиха някакъв италиянски стартер за 150лв., който се нуждаел от малко преправки на дупките за да стане на Вартби, но честно казано и тази идея някак не ме грабна. Друг вариант беше да се извадят всичките чаркуля от моя и да се заменят с нови или поне читави... В крайна сметка се намери, за което благодаря на Ivaka!
Венецът на маховика... Има един магазин в Кюстендил, в който продават части за Вартбург. Жената е супер несимпатична и алчна дори, но по някой път не съм имал друг избор, та съм опирал до "услугите" и. Та взех го оттам венеца, ма нали с каквото не съм се занимавал досега не съм запознат, оказа се в последствие, че е от 353. Скоро ще трябва да ида при въпросната продавачица и... хайде няма да казвам какво искам да и направя с пустия венец.хах В крайна сметка обаче това беше една от частите, който лесно се намериха.

Сега е времето да кажа, че доста от нещата ми ги пратиха от магазина в Благоевград включително и венеца. От там си взех и вътрешни карета, феродов диск и цилиндърчета за барабаните. Жената е готина и като няма нещо се старае да го открие, а не казва само "Ми, нямаме го".

Отделно Ватби се уреди със задни амортисьори, нов притискателен диск и аксиален лагер, а също така и с дясна полуоска/,за която пък благодаря на Vasko/.
Да не ви разправям в какво състояние бяха каретата... Особено външното дясно. Пропуснали са маншоните, ама така, че самото каре е цялото една голяма ръжда.

Положително беше, че в Дупница открих баш майстор на скоростни кутии, който установи единствено, че ми е нужна само една смяна на три семеринги, но пък за сметка на това не пропусна да ме "дарува" с една пословична/или поне за мен/ сума. А нещото, което най-много ме учуди беше, че в скоростната кутия намерих масло, когато я свалихме. Не и е доливано от години, а заради въпросните семеринги си капеше постоянно. Странна му работа. Сега обаче ще се наплюска с едно доста скъпичко масълце, като обещетение за пренебрежителното ми отношение и издръжливостта си, хах.

Въобще не ми се ще да смятам колко пари са литнали само в този ремонт, а това далеч не е всичко.
Сега, за да полети отново му се търсят планети/, както може би сте видели/, утре пристигат маншоните на полуоските, съвсем скоро ще трябва да му се подменят шарнирите и малкото радиаторче, бензиновата помпа, термостата, свещите и кабелите. След това вече ще му се търсят/най-накрая сериозно/ някои ламарини и ще се пребоядиса.
Излишно е да споменавам за дребните елементи и по-маловажните неща какви ядове бяха...

Честно казано, като му разкачихме и дигнахме двигателя имах чувството, че таз колЪ нивга повече няма да я подкарам. Днес, като го върнахме и го видях отново да стои на мястото си и като знам какво му се е случило направо, направо ми се напълни душата. Сега само се надявам/, а и вярвам де/, че след два-три дена ще го запаля и ще установя, че няма никакви проблеми и звяра се е подмладил с няколко години и е готов за нов щурм. Стискайте палци.

Ще пиша по някое време пак, че сега доста време изгубих.


Сряда, 25.04.2012 г. 20:51 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите

Регистриран на: Сряда, 24.03.2010 г. 18:07 ч.
Мнения: 63
Местоположение: Кюстендил/ Вартбиландия
Мнение Re: Вартби се подмлади и се готви да превземе пътищата на Ре
И така...
Вартби от известно време отново лети!
Има си планетки и скъпи нови кабели и свещи. Вчера беше решен и един стар проблем с паленето. Понякога/,а от онези дни постоянно/ не искаше въобще да пали ако не го побутнеш малко. Включвам на контакт, всичко си светва. Завъртам - не се чува нищо, колата не пали. Оказа се, че ебавката идвала от двете спойки на шалтера/купен нов преди няколко месеца/.


Петък, 04.05.2012 г. 18:16 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  

Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов