Напиши нова тема Отговори на тема  [ 103 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Реставрация на ТРАБАНТ 
Автор Съобщение
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Неделя, 05.02.2012 г. 23:27 ч.
Мнения: 118
Местоположение: БУРГАС
Мнение Re: Реставрация на ТРАБАНТ
Здравейте колеги днеска приключих с кърпежите доста си поиграх но работата стана с няколко калника от опел и фолксваген си направих веждите и ги заварих. Утре сигурно ще грундирам цялото купе от горе и отдолу .Препасвал съм веждите по калниците и всичко е ок.Боядисах и всички части по окачването.През седмицата ще напасвам врати калници фуги и смятам да отива при бояджиите.Поръчал съм на един познат да провери в стария си гараж за една гъста течност наречена негрол, за да запечатам праговете и гредите от вътре.А за калниците и цялото купе сам подготвил 4-5 флакона полиуретан за пълна херметизация.Има и качени снимки. [smilie=2beers] [smilie=2beers]
http://antony81.snimka.bg/automobiles/t ... 6.26406354


Неделя, 19.02.2012 г. 19:23 ч.
Профил
Кандидат-фен

Регистриран на: Сряда, 20.02.2008 г. 18:53 ч.
Мнения: 314
Мнение Re: Реставрация на ТРАБАНТ
antoniy написа:
...А за калниците и цялото купе сам подготвил 4-5 флакона полиуретан за пълна херметизация....
не знам къде смяташ да го напъхаш но имай предвид че е хигроскопичен и задържа влага


Неделя, 19.02.2012 г. 23:53 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Неделя, 05.02.2012 г. 23:27 ч.
Мнения: 118
Местоположение: БУРГАС
Мнение Re: Реставрация на ТРАБАНТ
Не говоря за полиуретанова пяна.Това е полиуретан в туби като на силикона и е много здраво нещо. С него се запечатват всички фуги и снадки, няма махане ,черен е на цвят.


Понеделник, 20.02.2012 г. 12:50 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 26.04.2010 г. 16:03 ч.
Мнения: 492
Местоположение: Ловеч
Automobile: 2 трабанта
Мнение Re: Реставрация на ТРАБАНТ
Пяната да не от сорта на Gravit 610 ли беше на Novol? Аз съм си взел едно такова за калник, но не съм го пробвал. Но съм го виждал - много здраво и устойчиво.

_________________
Изображение


Понеделник, 20.02.2012 г. 12:55 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Неделя, 05.02.2012 г. 23:27 ч.
Мнения: 118
Местоположение: БУРГАС
Мнение Re: Реставрация на ТРАБАНТ
Днеска се разсърдихме един на друг и го обърнах с главата надолу та да му дойде акъла.Хахаха смятам да обработя пода и след това боята отгоре и отдолу .Сега пода ще бъде покрит с битумен грунд и после 2 слоя шагрен и накрая боя смятам че няма да мръдне,а видимите части на купето ще запечатам с два слоя акрилна основа протект 300 има и нещо в снимка бг.


Вторник, 21.02.2012 г. 23:29 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Вторник, 26.02.2008 г. 20:29 ч.
Мнения: 550
Местоположение: Пазарджик
Skype: j_totkow
Automobile: много ясно - трабант
Мнение Re: Реставрация на ТРАБАНТ
Браво колега, на мене лично ми скри шапката..................

_________________
http://totkow.blogspot.com/


Вторник, 21.02.2012 г. 23:36 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Неделя, 05.02.2012 г. 23:27 ч.
Мнения: 118
Местоположение: БУРГАС
Мнение Re: Реставрация на ТРАБАНТ
Днеска приключих с пода и подкалниците отдолу, нанесох му такова защитно покритие че няма и накаде повече ,изтърках го измих с бензин запечатах с акрилна основа и докато не беше изсъхнала на цяло покрих всичко със шагрен. Смятам че въпросът със корозията е приключил.

http://antony81.snimka.bg/automobiles/t ... 6.26434888


Сряда, 22.02.2012 г. 21:50 ч.
Профил
Детската градина rlz
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 07.02.2008 г. 11:53 ч.
Мнения: 1183
Местоположение: Пловдив
Automobile: Trabant 601s
Мнение Re: Реставрация на ТРАБАНТ
Мда, винаги съм смятал, че най-удобната поза за работа по греди и под на Трабант, е като е обърнат по таван. :)

Не съм много сигурен, но мисля, че имаше и такива флакони на Новол с консервант за кухини. Ето за какво говоря и как го правят хората, независимо че прага на БМВ-то отвътре си е поръждясал, че и на места позагнил :
http://www.youtube.com/watch?v=dEJHksI0 ... re=related

Тук :
http://www.youtube.com/watch?v=L54RcON6ohY
нямат специалния пистолет и ползват онзи, дето попринцип се пълни с вода и се ползва като водоструйка.

Най-евтин вариант за консервация:
Ако не ти се дават пари нагрей ЛЕКО горено масло(с което се мажеха дървените греди по таваните на вилите, да не ги ядат буболечките) , наливай и пръскай с водоструйката за компресора в кухините ( може да намалиш малко подавания въздух от компресора, понеже ще духа прекалено силно). Има си достатъчно отвори по гредите за тази цел.
Ако изобщо не ти се дават пари нагрей ЛЕКО останали стари масла, дето имате в сервиза и пръскай.

Всичко това след като купето е ''стъпало'' на крака ги прави тези операции, защото ще се стече мазно и омаже целия таван и всичко останало !


Сряда, 22.02.2012 г. 23:42 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Неделя, 05.02.2012 г. 23:27 ч.
Мнения: 118
Местоположение: БУРГАС
Мнение Re: Реставрация на ТРАБАНТ
Ще потърся дали има такъв консервант, ще е хубаво да взема.


Четвъртък, 23.02.2012 г. 00:07 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 26.04.2010 г. 16:03 ч.
Мнения: 492
Местоположение: Ловеч
Automobile: 2 трабанта
Мнение Re: Реставрация на ТРАБАНТ
Nigrin Hohlraumkonservierer Ето този консервант ми препоръча Орлича преди 2 години. Цената в Практикер беше 10-12лв по спомени..

_________________
Изображение


Четвъртък, 23.02.2012 г. 08:27 ч.
Профил
Зеления миксер
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 23:09 ч.
Мнения: 214
Местоположение: Русе
Automobile: rennpappe
Мнение Re: Реставрация на ТРАБАНТ
Аз бях пръскал преди 2год двата прага с този на Новол,даже в капачката имаше тръбичка за удължаване с разпръскващ накраиник,но е доста къса.Направи ми впечатление,че не е много гъсто,нещо като вд40.Това от първия клип гледам доста на дебело се нанася.Тази година също мисля да пръсна с нещо щото може и да е поизветряло колкото и да е.


Четвъртък, 23.02.2012 г. 14:55 ч.
Профил WWW
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Неделя, 05.02.2012 г. 23:27 ч.
Мнения: 118
Местоположение: БУРГАС
Мнение Re: Реставрация на ТРАБАНТ
Здравейте колеги,дадох на трабито малко почивка ама днеска доста работа посвърших,а и намерих в една морга 3 донора от които се сдобих с малко части и едно дъно вземах за по-нататък .Ще ми трябва за трабанта на баща ми който си вземах и него ще направя ама един по един.Смених дясната колонка че нещо не ми харесваше и една ръждичка на прага.Моя познат ми донесе един преобразувател за ражда и негрол 1 литър,намерих също и консервант на негрин,ще взема и от него.Колеги ще помоля за един заден ляв калник защото моя е спукан десен намерих до един контейнер савсем случайно.Ще си го платя разбира се.има и качени снимки.


Понеделник, 05.03.2012 г. 21:49 ч.
Профил
Научи се как се сипва масло

Регистриран на: Петък, 17.02.2012 г. 10:02 ч.
Мнения: 31
Местоположение: софия
Мнение Re: Реставрация на ТРАБАНТ
Супер е [smilie=2beers]

Нямам търпение да го видя боядисан :D


Вторник, 06.03.2012 г. 15:11 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Неделя, 05.02.2012 г. 23:27 ч.
Мнения: 118
Местоположение: БУРГАС
Мнение Re: Реставрация на ТРАБАНТ
колеги сажалявам че не можах да дойда на фиеста ама догодина съм там
трабито е готово за боя и 4акам бояджиите те сигурно ще ме забавят малко ама какво да се прави поръчал съм боята на глазурит.вече ще го видите боядисан.


Понеделник, 19.03.2012 г. 20:35 ч.
Профил
Научи се как се сипва масло

Регистриран на: Петък, 17.02.2012 г. 10:02 ч.
Мнения: 31
Местоположение: софия
Мнение Re: Реставрация на ТРАБАНТ
Какво става с трабантчето?


Сряда, 09.05.2012 г. 13:06 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 103 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  

Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов