Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Трабант 601S - nylon 
Автор Съобщение
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 26.12.2011 г. 09:00 ч.
Мнения: 100
Местоположение: област Русе
Мнение Трабант 601S - nylon
Да се похваля и аз, благодарение на колегата mladen201 вчера се сдобих с Трабант 1990-та година. Изображение

Днес му смених ремъка, въздушния филтър и го накарах да работи на два цилиндъра. :)
Колата е на 34 220 км. , аз съм й втори собственик. В оригинално не поддържано състояние е, но вече извади късмет и ще заживее един по-добър нов живот.

_________________
Карам двутактова кола и четиритактов мотор. :)


Петък, 06.01.2012 г. 21:29 ч.
Профил
Музикалният
Аватар

Регистриран на: Петък, 15.08.2008 г. 00:31 ч.
Мнения: 105
Местоположение: Русе
Automobile: Trab
Мнение Re: Трабант 601S - nylon
oooo още един съкилийник от русе аиде колега с здраве да я имаш и да се видим на по [smilie=2beers] :mrgreen:

_________________
трабанта завива с ръчна, не с кормило!


Събота, 07.01.2012 г. 00:05 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 26.12.2011 г. 09:00 ч.
Мнения: 100
Местоположение: област Русе
Мнение Re: Трабант 601S - nylon
Благодаря колеги. Ще се радвам да се запозная с русенската секция. Ще ви държа в течение с развитието по Трабанта, има доста работа по машината, защото въпреки малкия си пробег нищо не е пипано по него. Хубавото е, че разполагам с ЦеО и мога да кърпя :) Чистачките са му злобно къртени с цел кражба и в резултат движещите оси са унищожени. Има луфт в горните шенкелни втулки. Кормилните накрайници също са с особено мнение. Днес гресирах рейката, втулките и жилата на ръчната и извадих мокрите кечета.


Прикачени файлове:
DSCN2696.JPG
DSCN2696.JPG [ 172.73 KiB | Прегледано 22347 пъти ]

_________________
Карам двутактова кола и четиритактов мотор. :)
Събота, 07.01.2012 г. 19:05 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Вторник, 26.02.2008 г. 20:29 ч.
Мнения: 550
Местоположение: Пазарджик
Skype: j_totkow
Automobile: много ясно - трабант
Мнение Re: Трабант 601S - nylon
Добре дошъл във форума, пожелавам ти да минеш с него милиони километри
Щом машините са с теб, можеш да я направиш сълза тази кола, вече започвам да ти завиждам :mrgreen:

_________________
http://totkow.blogspot.com/


Събота, 07.01.2012 г. 19:58 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 26.12.2011 г. 09:00 ч.
Мнения: 100
Местоположение: област Русе
Мнение Re: Трабант 601S - nylon
Благодаря, наистина искам да мина много километри с него, но първо малко ще се потрудим по най-неотложните проблеми - ръждата. Надявам се някой ден да го разглобя за пълна реставрация, но няма да е сега. Горката кола, не е карана, обаче стоенето с мокро кече, старателно затиснато с тежък мухлясъл балатум е довело до упорита корозия. Днес започнах борбата.

http://media.snimka.bg/9897/026048626-big.jpg?r=0

Око плаши, ръце оправят. Всеки може да мисли, че е неспасяемо, но не и аз :) Важното е, че гредите отдолу са здрави, защото са били далеко от мокрото кече, накрая ще ги налея с масло и така ще издържат още доста време. Ламарината, която ще се вложи като кърпеж също е от соц автомобил :

http://media.snimka.bg/9897/026049333-big.jpg?r=0

Дано никой от Шкода форума не разбере, но таванът е от идеална бивша Шкода на 49 000 км., която на комшията синът му наряза в опит да си прави бъги. Добре, че ми го даде, за да си кърпя без пари за ламарина.

_________________
Карам двутактова кола и четиритактов мотор. :)


Неделя, 08.01.2012 г. 17:49 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 26.12.2011 г. 09:00 ч.
Мнения: 100
Местоположение: област Русе
Мнение Re: Трабант 601S - nylon
Днес Трабанта се сдоби с ново задно дъно и започна да разбира, че май няма да се ходи на вторични.

http://media.snimka.bg/9908/026071547-big.jpg?r=0

Утре мисля да отида с него до колегата mladen201, за да видя дали ще има да ми даде оси за чистачките, защото те са следващото нещо, което трябва да се възстанови. Хубав повод да го покарам и да му се порадвам.

_________________
Карам двутактова кола и четиритактов мотор. :)


Вторник, 10.01.2012 г. 20:31 ч.
Профил
Детската градина rlz
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 07.02.2008 г. 11:53 ч.
Мнения: 1183
Местоположение: Пловдив
Automobile: Trabant 601s
Мнение Re: Трабант 601S - nylon
Здравей колега

А под ламарината, която си заварил отдолу изрязано ли е ?
А защо на толкова рядко точковаш, когато кърпиш ?

Поздрави


Вторник, 10.01.2012 г. 23:16 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 26.12.2011 г. 09:00 ч.
Мнения: 100
Местоположение: област Русе
Мнение Re: Трабант 601S - nylon
Здравей, да - изгнилите места са премахнати. Ти по-нагъсто ли точкуваш?

Вече имам работеща чистачка :D - казвам чистачка, защото имам само едно рамо в момента, но се надявам в събота като отидем на пазара с колегата - да намерим да се продава някое рамо от някой дядка. С "новите" оси работата "заспа". Оказа се, че не трябва да се сваля таблото за да се подмени механизма на чистачките - както аз си мислех. Само долната "етажерка" трябваше да се махне плюс въздухопотокът към предното стъкло. Така за щастие се размина да трябва да развалям пломбата на жилото на километража :) Този път не направих снимка, защото се бях улисал в работата. Гресирах шарнирните връзки на рамената и осите и всичко се задвижи като по учебник. Преди това днес го покарах 14 км. за да свърша една работа - беше много забавно. ИЗгори ми 1 л. бензин, което прави разход от 7.14л./100км. Понастъпах го навръщане - големи пушаци бяха, но като спрях пред къщи от ауспуха не излизаше вече нищо и газовете миришеха "хубаво" :D

_________________
Карам двутактова кола и четиритактов мотор. :)


Сряда, 11.01.2012 г. 20:30 ч.
Профил
Детската градина rlz
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 07.02.2008 г. 11:53 ч.
Мнения: 1183
Местоположение: Пловдив
Automobile: Trabant 601s
Мнение Re: Трабант 601S - nylon
nylon написа:
Здравей, да - изгнилите места са премахнати. Ти по-нагъсто ли точкуваш? :D


- Ами да.

Оригиналните за твоя модел рамена за чистачки са като тази, която се вижда горе на снимката.
Всички останали - завършващи на кукичка са вграждани в предните, по-стари 601-ци.


Сряда, 11.01.2012 г. 20:44 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 26.12.2011 г. 09:00 ч.
Мнения: 100
Местоположение: област Русе
Мнение Re: Трабант 601S - nylon
Днес пътувах до Варна и на рибарниците на гр. Цар Калоян видях един изоставен Трабант с като моите рамена за чистачки, но не бях сам и нямаше как да спра за да питам дали може да взема едната. Освен това около Шумен не можах да взема и двама стопаджии по същата причина.

_________________
Карам двутактова кола и четиритактов мотор. :)


Четвъртък, 12.01.2012 г. 19:48 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 26.12.2011 г. 09:00 ч.
Мнения: 100
Местоположение: област Русе
Мнение Re: Трабант 601S - nylon
Новото от днес е, че го зарегистрирах в данъчното. Данъкът на година ще ми бъде 6 лева и 46 стотинки. Ако го платя до края на март ще получа 5 % отстъпка, което ще го редуцира на 6.14 лв. Мисля да си направя тази икономия от 32 стотинки. :lol:

_________________
Карам двутактова кола и четиритактов мотор. :)


Петък, 13.01.2012 г. 18:58 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 26.12.2011 г. 09:00 ч.
Мнения: 100
Местоположение: област Русе
Мнение Re: Трабант 601S - nylon
Днес реших да се разходя малко из околностите с Трабанта.

http://media.snimka.bg/9925/026105482-big.jpg?r=0

Много хубаво си изкарах :). По пътя забелязах, че повечето хора се заглеждат по колата, може би инстиктивно привлечени погледи от формата и шума или от носталгични спомени от когато са били млади. Няколко играещи си деца ме сочеха и махаха и така си спечелиха една трабантска бибитка :P .

http://media.snimka.bg/9925/026105480-big.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/9925/026105746-big.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/9925/026105972-big.jpg?r=0

Трабанта ще се окаже голям късметлия, защото с лекота си намери желаещи да позират с него. Направо да му завидиш :D


Прикачени файлове:
DSCN2723crbw.JPG
DSCN2723crbw.JPG [ 91.45 KiB | Прегледано 22060 пъти ]

_________________
Карам двутактова кола и четиритактов мотор. :)
Събота, 14.01.2012 г. 17:40 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 26.12.2011 г. 09:00 ч.
Мнения: 100
Местоположение: област Русе
Мнение Re: Трабант 601S - nylon
Алоха колеги! Новото от днес е, че ходих с Трабанта до Топливо за да си купя 2 торби х25 кг. Терафлекс, че лепя един теракот из нас. Оказа се, че нито клекна, като ги сложих в багажника - нито започна да вози по-меко. За 16 км. пробег ми изгори точно 1л. според мерителната пръчка, което прави 6.25/100. Имам един приятел, който живее в едно село до Попово, така че мисля да му ида на гости някой по-топъл ден. Той също има Трабант. Тогава пак ще го засека.

_________________
Карам двутактова кола и четиритактов мотор. :)


Понеделник, 16.01.2012 г. 21:04 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 26.12.2011 г. 09:00 ч.
Мнения: 100
Местоположение: област Русе
Мнение Re: Трабант 601S - nylon
Зимата скова Трабанта,

http://media.snimka.bg/s1/0023/026289140-big.jpg?r=0

...но пролетта наближава със страшна сила

_________________
Карам двутактова кола и четиритактов мотор. :)


Неделя, 05.02.2012 г. 17:18 ч.
Профил
Мисли си че знае всичко
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 25.02.2008 г. 10:51 ч.
Мнения: 251
Местоположение: Велико Търново
Skype: trabanta601s
Automobile: trabant
Мнение Re: Трабант 601S - nylon
честито колега машинката ти е супер със здраве да си я караш. Виждам, че меракът ти по нея е голям бъди сигурен, че ще ти се отплати знам го от опит. По отношение на корозията номерът е като е хубаво времето да се смъкват стъклата да се гони влагата за да се забави корозията. Другото е през няколко месеца обстоен преглед на пода шкурене мацане д боя и така. Отделно който е мераклия както аз навсякъде съм вкарал горено масло из кухините прагове греди кухини. От личен опит знам, че работи с годините си пролича при мен. Дет що има отвор по пода такива контролни над прагове напречни греди навсякъде вкарвам и няма грешка с голяма спринцовка за масло с надянът маркуч на нея. Друго по специфично по колата е гресирай редовно предницата, кормилната кутия и воланът ти ще върви много леко. В багажникът много често ще влиза вода подсушавай редовно. Иначе супер на толква малко километри двигателчето ако го пазиш ще държи много поне 40 - 50000км пробег още. Дай боже като се затопли да се виждаме по предстоящите събори. И моя трабант е малко зазимен но поради моя немърливост не намазах уплътненията на вратите и сега всичко е залепнало и акумулатора неможах да извадя но топлото идва няма страшно. [smilie=2beers]

_________________
Напред с двутактовите ни зверове!
Изображение


Неделя, 05.02.2012 г. 23:20 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов