Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Wartburg 353 - обслужване 
Автор Съобщение
Бойлер
Аватар

Регистриран на: Вторник, 01.04.2008 г. 09:29 ч.
Мнения: 262
Местоположение: София
Мнение Wartburg 353 - обслужване
Здравейте двутактови маслари.

Реших и аз да обслужа леко моито 353 докато прахосвам отпуската си.

Без да харча много редове ще опиша какво съм сменил и възтановил така че да се доближа до възможно най-добра работа на рикшата ми.

Демонтаж на двигателя:

Целият двигател - картер, колянов вал, бутала, бутални болтове, лагери към тях, сегменти, свещи.
Почистване поотделно на свалените елементи от нагар масло и т.н. Сменени са буталата със такива които са на малко километри (приблизително 20 000)
заедно със буталните болтове и лагерите към тях. Сегментите са сменение със нови. След смяната достигнатата компресия е 7.6 ~ 7.8 на 3те цилиндъра.

Блок, глава, картер, горивни камери - старателно почистени от нагар, налепи стружки и всичко останало което може да се намери вътре в двигателя.
Полиран входящ колектор.
Карбуратор - цялостно разглобяване, почистване, нови жигльори, нова ускорителна помпа, нови гарнитури.
Стартер - разглобяване, почистване, нови четки.
Алтернатор - разглобяване, нови четки, нов реле - регулатор (90A - VW passat diesel) - пасва идеално на вартбурга без преправяне
Охлаждане - промиване на цялата система няколко пъти с необходимите добавки.
Съединител - наковано ново унгарско феродо
Аксиален лагер - нов.
Маркучи на охладителната система - нови (semperit)
Термостат - нов (немски)
Бензинова помпа - нова (немска)
Перка за охлаждане - нова.
Около това обслужване са сменени: нови накладки, спирачна течност DOT 5.1 Valvoline и масло на скоростната кутия.

Декоративни глезотии: Боядисване на двигателният блок, изпускалният колетор, тенджерата на карбуратора и картер със високотемпературна боя - цвят черно. Почистване на държачите на двигателя, почистване на тавичката на карбуратора.
С няколко малки пропуска всички болтове са сменени със нови.Гарнитурите на карбуратора, входящ, изходящ колектор, термостат, водна помпа са сменени със нови. Изпран спортен филтър. Почистени от нагар и масло 4 електродни bosch Super свещи.

Крайният резултат: доволен стопанин, приличен вид на двигателното и самият двигател по добро вървене и много желаещи със фотоапарати да снимат.

Снимки и Видео: viewtopic.php?f=31&t=3953

_________________
"Правилата са задължителни за абсолютно всичко живо и не живо влизащо във форумите.. който не ги спазва, ще бъде незабавно екзекутиран.. и изтезаван до смърт + гавра с трупа му и трупа на неговото семейство и обичани хора. "


Неделя, 14.08.2011 г. 20:33 ч.
Профил
Детската градина rlz
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 07.02.2008 г. 11:53 ч.
Мнения: 1183
Местоположение: Пловдив
Automobile: Trabant 601s
Мнение Re: Wartburg 353 - обслужване
Много добре.
Виждал съм колата преди на живо и е още по-впечатляваща.

Мислиш ли да правиш нещо с окачването ? :)


Неделя, 14.08.2011 г. 21:54 ч.
Профил
Бойлер
Аватар

Регистриран на: Вторник, 01.04.2008 г. 09:29 ч.
Мнения: 262
Местоположение: София
Мнение Re: Wartburg 353 - обслужване
Не не мисля да правя... някой ден като намеря още 4 пружини от друго 353 ще ги срежа с по 1 навивка и ще видя резултата. Само толкова.

_________________
"Правилата са задължителни за абсолютно всичко живо и не живо влизащо във форумите.. който не ги спазва, ще бъде незабавно екзекутиран.. и изтезаван до смърт + гавра с трупа му и трупа на неговото семейство и обичани хора. "


Неделя, 14.08.2011 г. 23:59 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Вторник, 26.02.2008 г. 20:29 ч.
Мнения: 550
Местоположение: Пазарджик
Skype: j_totkow
Automobile: много ясно - трабант
Мнение Re: Wartburg 353 - обслужване
Супер се е получило, боята е много хубава, болтовете дано да ти са иноксови :)
Имам едно въпросче - относно регулатора дето си сменил, като се смени с такъв дето си написал увеличават ли се амперите получавани от него? Или се бъркам?

_________________
http://totkow.blogspot.com/


Понеделник, 15.08.2011 г. 08:56 ч.
Профил
Бойлер
Аватар

Регистриран на: Вторник, 01.04.2008 г. 09:29 ч.
Мнения: 262
Местоположение: София
Мнение Re: Wartburg 353 - обслужване
Целият алтернатор е сменен за да стане това нещо. Реле - регулатора само ограничава до батерията да достигат 14 волта за да не кипи. Смених го тъй като цената е много ниска.

_________________
"Правилата са задължителни за абсолютно всичко живо и не живо влизащо във форумите.. който не ги спазва, ще бъде незабавно екзекутиран.. и изтезаван до смърт + гавра с трупа му и трупа на неговото семейство и обичани хора. "


Понеделник, 15.08.2011 г. 10:04 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Вторник, 26.02.2008 г. 20:29 ч.
Мнения: 550
Местоположение: Пазарджик
Skype: j_totkow
Automobile: много ясно - трабант
Мнение Re: Wartburg 353 - обслужване
Ако може да споделиш от коя година пасат точно е алтернатора и преправял ли си с нещо друго освен по-дълга планка,а и шайбата ми се вижда че е от вартбурговото (впрочем нали са едни и същи алтернаторите за трабант и вартбург)

http://alcoholmeter.snimka.bg/automobiles/wartburg-353-overhaulin.613755.24618327.big

_________________
http://totkow.blogspot.com/


Понеделник, 15.08.2011 г. 13:27 ч.
Профил
Бойлер
Аватар

Регистриран на: Вторник, 01.04.2008 г. 09:29 ч.
Мнения: 262
Местоположение: София
Мнение Re: Wartburg 353 - обслужване
Пасат B3 ако не бъркам и правилно са ми го продали за такъв... което значи 92-93г. Шайбата само е сменена.. от вартбург е. Другата дреболие е че под шайбата има 1 стоманена втулка която е махната за да може шайбата да е по близо до корпуса. Дали са еднакви на ханса и трабито немога да кажа.

_________________
"Правилата са задължителни за абсолютно всичко живо и не живо влизащо във форумите.. който не ги спазва, ще бъде незабавно екзекутиран.. и изтезаван до смърт + гавра с трупа му и трупа на неговото семейство и обичани хора. "


Понеделник, 15.08.2011 г. 22:57 ч.
Профил
Бойлер
Аватар

Регистриран на: Вторник, 01.04.2008 г. 09:29 ч.
Мнения: 262
Местоположение: София
Мнение Re: Wartburg 353 - обслужване
http://www.google.bg/imgres?q=%D0%B0%D0 ... =108&ty=75

_________________
"Правилата са задължителни за абсолютно всичко живо и не живо влизащо във форумите.. който не ги спазва, ще бъде незабавно екзекутиран.. и изтезаван до смърт + гавра с трупа му и трупа на неговото семейство и обичани хора. "


Понеделник, 15.08.2011 г. 22:58 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Вторник, 26.02.2008 г. 20:29 ч.
Мнения: 550
Местоположение: Пазарджик
Skype: j_totkow
Automobile: много ясно - трабант
Мнение Re: Wartburg 353 - обслужване
Благодаря за инфото колега.

_________________
http://totkow.blogspot.com/


Понеделник, 15.08.2011 г. 23:20 ч.
Профил
Бойлер
Аватар

Регистриран на: Вторник, 01.04.2008 г. 09:29 ч.
Мнения: 262
Местоположение: София
Мнение Re: Wartburg 353 - обслужване
Здрасти Докторче...

Да ти кажа щом от 81-82 година на варбург до 92-93 може би и по нова година пасва от западен автомобил на кола приличаща на бидон със зеле значи и за трабито има нещо...

според мене... :roll:

_________________
"Правилата са задължителни за абсолютно всичко живо и не живо влизащо във форумите.. който не ги спазва, ще бъде незабавно екзекутиран.. и изтезаван до смърт + гавра с трупа му и трупа на неговото семейство и обичани хора. "


Вторник, 16.08.2011 г. 22:21 ч.
Профил
Ентусиаст

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:47 ч.
Мнения: 741
Местоположение: Русе
Мнение Re: Wartburg 353 - обслужване
Колата на Атос е перфектният рат, няма нужда да я окепазява, сменяйки ламарините. Това съвсем сериозно го казвам.


Вторник, 16.08.2011 г. 23:48 ч.
Профил
Бойлер
Аватар

Регистриран на: Вторник, 01.04.2008 г. 09:29 ч.
Мнения: 262
Местоположение: София
Мнение Re: Wartburg 353 - обслужване
Скъпи другари...

Докторче... това което съм написал е на 100% така и няма да се отрека от него. Снимка трудно бих направил тъй като вече несъм на старото работно място където бяхме заедно с Виктор и където всъщност е паркирана колата му...
Това което сте виждали до последно това е и в момента, променило се е само 1 нещо... водната помпа! блокирала е. Колата си е старата ръжда и според мене ще остане така още 1-2 години. Причината е само и единствено във Виктор. Моето мнение за това как трябва и искам да стане колата и това на Виктор иска се разминават с над 50% че може би и повече.
Аз искам "сток" варбург с леки ама много леки промени. Това което тои иска е изпипано на 150%, като пример за да ме разберете ще посоча (без дръжки на вратите, отваряне с дистанционно, 16ки джанти с фланци, дискове и апаратi от западен автомобил) и още и още и още за мене и може би за вас безумия които тои иска да направи. Тези неща които тои иска да направи са постижими за автомобил със 10 години по нов. Всички майстори които пита и разпитва отказват да се заемат с този автомобил по безброй причини. От там идва забавянето на целият т.н. проект. За момента ауспух които Виктор иска да инсталира на Ханса са само и единствено в тетрадката в която описва какво иска и неиска да има по колата му.
За съжаление парите които трябва да се вложат в този автомобил отиват по други разходи според него по важни към момента.
Това дали той ще направи колата и кога ще я направи е негов личен избор. Аз знам че това рано или късно ще стане някога. Това което съм казал в някои от посовете си че Виктор е приготвил частите е наистина така. Има всички тенекии, нов блок, рециклиран изцяло колянов вал с нови SKF лагери, полирани колектори шаси джанти гуми и т.н.
Остава само някой по близък като мене да му налива да започне да превръща хубавото хоби и волизo от чертеж към нещо истинско и реализирано.


Мога още да драскам и да хабя редове но няма смисъл. Да бях казал че 2011 колата ще е готова но уви не се получи така както съм написал при цялото ми желание. Ще стане и то ще стане хубав варбург на които дори може да се използва и думата "да се завижда" въпрос на време. Обещал съм на Виктор да му помагам с каквото и колкото мога за да стане супер колица. Само времето ще покаже кога и какво ще се роди от този кафяв вартбург.

Поздрави [smilie=2beers]

_________________
"Правилата са задължителни за абсолютно всичко живо и не живо влизащо във форумите.. който не ги спазва, ще бъде незабавно екзекутиран.. и изтезаван до смърт + гавра с трупа му и трупа на неговото семейство и обичани хора. "


Сряда, 17.08.2011 г. 23:53 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов