Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Trabant от Търговище 
Автор Съобщение
Научи се да сменя скоростите
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 09:08 ч.
Мнения: 59
Местоположение: Търговище
Мнение Trabant от Търговище
Здравейте!Аз съм от Търговище.След един месец ставам на 17(демек след около година ще взема книжка).Притежавам Трабант 601-89год.Придобих го в началото на 2007.Кара се всяка седмица.Попринцип го кара майка ми.Аз главно го карам когато си отида на село.Смятам това лято да се пребоядиса,да сложа музика,смяна на седалки и други такива работи но всичко с времето си.Ето и няколко снимчици на трабанта:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id ... =1&photo=1


Четвъртък, 03.04.2008 г. 23:17 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 21:56 ч.
Мнения: 640
Мнение 
Първо започни курсовете,завърши ги,вземи книжка,оправи на трабанта спирачките.Другото после.

_________________
Libenter homines id, quod volunt, credunt


Четвъртък, 03.04.2008 г. 23:59 ч.
Профил ICQ
Научи се да сменя скоростите
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 09:08 ч.
Мнения: 59
Местоположение: Търговище
Мнение 
Аз пък мисля обратното-докато взема книжка всичко по трабанта да е готово за да мога след като взема кетапа да си го карам а не от тогава да почвам подобрения и др. такива.


Петък, 04.04.2008 г. 09:37 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:35 ч.
Мнения: 643
Местоположение: Варна
Мнение 
И аз така мисля да направя, но започни от техническото му състояние и най-вече сигурността. Провери спирачките, каквото е нужно смени, кормилната уредба, окачването, после двигателя и чак тогава вече до екстрите ;)
Трабанта изглежда добре, само дето цвета на интериора не ми се вписва :?

_________________
Прави к'вот трябва, пък да става к'вот ще!
Изображение


Последна промяна Teo на Петък, 04.04.2008 г. 23:11 ч., променена общо 1 път

Петък, 04.04.2008 г. 15:37 ч.
Профил ICQ
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение 
И аз те съветвам същото - за сега заеби музиката и външния вид. Защото колкото и да е готин траба, ако купето, двигателя, окачването, спирачките и уплътненията не са в ред, накрая се оказва че въпреки хубавата музика и интериор, колата е мизерна за каране.


Петък, 04.04.2008 г. 16:07 ч.
Профил
Зеления миксер
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 23:09 ч.
Мнения: 214
Местоположение: Русе
Automobile: rennpappe
Мнение 
Ами успех и сичко което си го замислил да стане. :mrgreen:


Петък, 04.04.2008 г. 17:04 ч.
Профил WWW
Научи се да сменя скоростите
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 09:08 ч.
Мнения: 59
Местоположение: Търговище
Мнение 
Трабантът е в идеално техническо състояние.Поддържа се и се кара редовно.Единствената забележка е че има малко ръжда в багажника но се надявам в блиските седмици да се оправи.


Понеделник, 07.04.2008 г. 00:38 ч.
Профил
Продавач-консултант
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 14:52 ч.
Мнения: 78
Мнение 
Трабанта е сипер! Успех в начинанията мерака ти личи!
Дано не се разколебаеш когато Иванчо от съседния клас, който е взел на баща си пежото те направи за смях пред цялото даскало! Като ти охрани Автомобилчето, дано тогава да извадиш кураж и да му го НакУражиш едно хубаво. Дано момичетата да се возят в трабанта, а не в на някое лайно колата щото е западен буклук за 2000лв а не класика за 200. и когато всичко това мине и ти осттанеш с твоя трабант и най-навитото гадже- Е тогава ти казвам ЕВАЛА

съжелявам за РЕАЛНОСТТА :evil:


Прикачени файлове:
vwknee.gif
vwknee.gif [ 31.05 KiB | Прегледано 23885 пъти ]

_________________
nur ........ Wartburg ........
http://www.prista-oil.com/bg/product/prista-2t-59.html
Неделя, 08.06.2008 г. 23:15 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение 
Реалността е че само ти си се кефиш на трабанта, всичко останало ти се смее. Има някакъв шанс и другите да му се кефят ако е с перфектен външен вид, ама пак никой не го взима насериозно. Така че всеки трабантаджия трябва да го прави за себе си и да държи яко на базици :)


Неделя, 08.06.2008 г. 23:22 ч.
Профил
Продавач-консултант
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 14:52 ч.
Мнения: 78
Мнение 
theultimate написа:
Реалността е че само ти си се кефиш на трабанта, всичко останало ти се смее. Има някакъв шанс и другите да му се кефят ако е с перфектен външен вид, ама пак никой не го взима насериозно. Така че всеки трабантаджия трябва да го прави за себе си и да държи яко на базици :)


на базици се държи ама то не са само базици - ТОВА си е жива ебавка.

Трябва да може да им го поставя когато го закачат за трабанта!
а на базиците не им се обръща внимание! това е!

_________________
nur ........ Wartburg ........
http://www.prista-oil.com/bg/product/prista-2t-59.html


Неделя, 08.06.2008 г. 23:24 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 09:08 ч.
Мнения: 59
Местоположение: Търговище
Мнение 
Мерси.Идеи имам,мерак имам,само трябват финанси.Сега от 1-ви почвам бачкане и след то ва ще видим какво ще стане. :)


Понеделник, 09.06.2008 г. 18:02 ч.
Профил
Мисли си че знае всичко

Регистриран на: Петък, 14.03.2008 г. 16:38 ч.
Мнения: 219
Местоположение: Пловдив
Мнение 
Поздравления и от мене. Важното е колата да е технически изправна и използваема, не е задължително да е накуклена и набуклена за много пари. Важно е ти самият да й се кефиш - какво си мислят останалите - дреме ти. Пък за даскалото - все ще има няколко лекета, които се фукат с колите на мама и тате, ама повечето, при все че са големи отворковци, джиткат пеш, нали? Докато ти си с твое возило.
Да те питам за колата - от табелката виждам, че е модел Р601L, 1989 г.
Отначало мислех, че е делукс, но после видях, че таблото ти е на "извънредна поръчка" /т.е. "специал"/. Знаеш ли, защо се води "L", и какво ти е отзад окачването - на ресор, или на пружини?
И един съвет - през лятото поставяй капака на въздушния филтър с всмукателната тръба нагоре, първо за да не прегрява двигателя и второ, за да не засмуква прахоляка от земята. Поставянето с тръбата надолу е оправдано само през зимата, за да загрява по-бързо двигателя, тъй като засмуква затоплен въздух.


Понеделник, 23.06.2008 г. 14:01 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 21:56 ч.
Мнения: 640
Мнение 
Майтап,майтап....ама на гол г$з си е чисто е#ане!
21 век го отпочнахме преди 7 години.Реалностите се променят.И моята половинка в началото нищо не казваше за Вартбурга,понеже грам нищо не разбира от коли...ама с времето някои неща започнаха да и правят впечатление.А след няколкото опита за излизане от последната детелина на Цариградско със скорост като за нормална кола,започна всеки път да ме гледа изпитателно щом стрелката на километража прехвърли 40.
Има възможни,има и невъзможни неща.С Трабанта пък е още по-зле заради твърдото окачване.Не е нужно една жена да разбира от коли,за да откаже да се качи в кашона.Ще направи компромис заради вас...1,2,3...5,10 пъти.На 11-тия вече ще предпочете градския транспорт.
Нередовен е,от кабината на шОфера дъни чалга,смърди като на градския площад в пазарен ден...но е далеч по-малко изпитание за психиката и физическото здраве.
Не е нужно да си придържа ченето с ръка,за да не и се изпотрошат зъбите по дупките,не е нужно да се надвиква с радиото и свръхтехнологичния двигател.А единственото,което чува от време на време са клаксоните на тия дето ви задминават,за да им дадете път.

Твърде много подценявате съвременните жени,момчета.Повечето не разбират от коли.Не знаят дали Голф е по-добро от Астра и каква е разликата между зависимо и независимо окачване.Водят се от съвсем ясни,точни и практични критерии.Добре е и вие да започнетра да се водите от тях в ежедневието си.А трабанта...е приказна машина за обхождане на селските чукари и ниви,както и всякакъв вид третокласни и четвъртокласни пътища.Там все още е без конкуренция.

_________________
Libenter homines id, quod volunt, credunt


Понеделник, 23.06.2008 г. 14:55 ч.
Профил ICQ
Мисли си че знае всичко

Регистриран на: Петък, 14.03.2008 г. 16:38 ч.
Мнения: 219
Местоположение: Пловдив
Мнение 
Санта, много прочувствено......и много неточно. Ще се помъча да обобщя тезата ти - да ме прощава админа, ама този път ще си го рекна както си е, без многоточия - заради мнението на една престилка, да станем на престилка! Отказала някоя си на десетия път да се качи на Трабанта, щото гърмял и возел твърдо - те ти градския транспорт мойто момиче, там само с Мерцедеси 500 и Ауди А8 возят! Били сме в 21 век - дай сега да си зарежа колата, дето ми върши чудесна работа, та да съм в крак с времето и да се вписвам в представата на средностатистическия комплексар. Абе колеги, когато човек се кефи на това, че примерно си е направил хубав сандвич, който при това му е излязъл почти без пари, защо трябва да му обясняваме, че има френска кухня и елитни ресторанти? Той знае това, просто си има съображения да предпочете сандвича.
Колкото до това, слабата страна да се пънем да се харесаме на тази и онази е, че винаги ще се намери някой с по-лъскава и нова кола и по-дебел портфейл. Ако момичето ти гледа само това, по-добре овреме да си ходи, преди да те е заробила с непосилни заеми и кредити, защото рано или късно ще го направи, а ти ще си останеш с пасивите.
А пък "съвременните жени" между краката са напълно еднакви. Тази, която те върти на малкия си пръст и те набутва има същата физиология като тази, която те възприема такъв, какъвто си. Разликата е само в твоето съзнание, която се изгражда от дебелия слой мазила, от предизвикателните дрешки и предизвикателното поведение. Все си мисля, че да облечеш секси едно свястно момиче излиза по-евтино, отколкото да се пънеш да се докарваш като баровец пред някоя от нашумелите ВИП мадами, на която това и е бизнеса - да дои такива шарани със "съвременни" представи :wink:


Последна промяна chronometer на Понеделник, 23.06.2008 г. 16:20 ч., променена общо 1 път

Понеделник, 23.06.2008 г. 16:07 ч.
Профил
Луд с картечница
Аватар

Регистриран на: Събота, 02.02.2008 г. 13:04 ч.
Мнения: 455
Местоположение: Густо майна, Филибето!...
Мнение 
Точно казано, и няма да те прощавам, щото това си е самата истина :)

_________________
Hard to the core ! [smilie=2beers]


Понеделник, 23.06.2008 г. 16:15 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов