Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
От мен два броя Вартбург 
Автор Съобщение
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:06 ч.
Мнения: 326
Skype: kolestral
Automobile: Wartburg 353
Мнение От мен два броя Вартбург
Единият е производство 87-ма година, модел 353 deluxe. Купих го преди около 2,5 години за 250 или 300лв(не си спомням точно). Двигателят беше на 110000км, а купето както ще се види от снимките беше в доста лошо състояние. Бях решил да го пребоядисам, но преди това смених 2-те брони, 2-та предни калника, единия заден и 2-те десни врати. По кофти стечение на обстоятествата се наложи почти изцяло аз да правя подготовката за пребоядсиването. Като се има предвид, че никога не съм се занимавал с такова нещо е съвсем ясно, че не се справих добре. Бояджията явно беше некадърен или по-скоро не си даде зор за "тоя варбург" и изобщо не стана добре, въпреки че снимките създават друго впечатление. Но в крайна сметка когато човек се опитва да прави нещо, а няма нужните умения и най-вече пари така се получава. Боята е стечена на доста места, гланцът далеч не е както трябва, а и имаше много места където трябваше да се китне преди боядисването, но бояджията си е питал оная работа, а аз тогава не бях в града за да упражня някакъв контрол ама.... здраве да е :D Претапицирах си таблото и металните части на вратите с кафява изкуствена кожа и стана доста добре. Съжалявам че нямам снимки да покажа. По едно време мислех да продам колата, защото взех другия Вартбург за който ще пише по-надолу в темата, но......калъч. Отново кофти късмет и кофти стечение на обстоятествата. От покрива на блока падна сняг върху колата и намачка покрива и багажника:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5508714
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5503692

Капака на багажника го изправих само с натискане отвътре, но останаха едни адски грозни малки вдлъбнатинки:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5503691

От деформацията люка се разтече от което започна да подгизва тапицерията на тавана, сви се и се измъкна от местата където е захваната и сега е провиснала от едната страна. Тапицерията така или иначе трябва да се сваля цялата за да се изправи тавана, но не знам дали ще може да сложи обратно. И за разкош някое пропаднало копеле е напъвало да отваря предния капак, изкривило го е и сега стои леко надигнат от едната страна. Така и не съм решил какво да правя с колата.

Ето и доста снимки преди и след пребоядисването: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=232978

Другият Вартбург е производство 88-ма година, модела пак си е 353, но standart. Взех го преди около 4-5 месеца на 120000км, мисля че за 600лв. Беше обявен за 800, но собственика е познат на баща ми в крайна сметка май го спазариха за 600 :D Няма какво толкова да пиша за него, защото не съм му правил нищо все още. Планирам да мина пода с антикор, да сложа някаква шумоизолация и евентуално да претапицирам с кожа някои части от купето, но ще видим кога ще стане това. На някои места е тръгнала лека ръжда и може ако продам синия и имам пари да го закарам някъде да го пооправят, преди да е станал сериозен проблема.

Няколко снимки:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id ... =1&photo=1


Вторник, 01.04.2008 г. 12:18 ч.
Профил WWW
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 21:56 ч.
Мнения: 640
Мнение 
Никакъв проблем в свалянето на тавана.Даже мога да ти пратя и точните размери.Състои се от едно единствено парче изкуствена кожа,нагънато с три шева.Стандартните размреи на топовете с изкуствена кожа го покриват напълно.И остава фира даже.
Проблемните места са предното и задното стъкло.Трябва да се свалят,за да стане всичко както трябва.Иначе ще е доволно циганска работа.А между тавана и тапицерията му има огромно разстояние.Достатъчно за каквато се сетиш шумо и топлоизолация.

_________________
Libenter homines id, quod volunt, credunt


Вторник, 01.04.2008 г. 15:10 ч.
Профил ICQ
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:06 ч.
Мнения: 326
Skype: kolestral
Automobile: Wartburg 353
Мнение 
Santa написа:
Никакъв проблем в свалянето на тавана.Даже мога да ти пратя и точните размери.Състои се от едно единствено парче изкуствена кожа,нагънато с три шева.Стандартните размреи на топовете с изкуствена кожа го покриват напълно.И остава фира даже.
Проблемните места са предното и задното стъкло.Трябва да се свалят,за да стане всичко както трябва.Иначе ще е доволно циганска работа.А между тавана и тапицерията му има огромно разстояние.Достатъчно за каквато се сетиш шумо и топлоизолация.


Да, но моя таван е с люк и ще е малко по-сложно може би. Все пак размерите биха били полезни


Вторник, 01.04.2008 г. 18:51 ч.
Профил WWW
Regular User
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:12 ч.
Мнения: 1090
Местоположение: Stara Zagora
Automobile: Wartburg 353S
Мнение 
Turbo написа:
Santa написа:
Никакъв проблем в свалянето на тавана.Даже мога да ти пратя и точните размери.Състои се от едно единствено парче изкуствена кожа,нагънато с три шева.Стандартните размреи на топовете с изкуствена кожа го покриват напълно.И остава фира даже.
Проблемните места са предното и задното стъкло.Трябва да се свалят,за да стане всичко както трябва.Иначе ще е доволно циганска работа.А между тавана и тапицерията му има огромно разстояние.Достатъчно за каквато се сетиш шумо и топлоизолация.


Да, но моя таван е с люк и ще е малко по-сложно може би. Все пак размерите биха били полезни



О да това че си с люк усложнява нещата многократно.
Казвам го от личен опит :wink:


Вторник, 01.04.2008 г. 18:53 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:06 ч.
Мнения: 326
Skype: kolestral
Automobile: Wartburg 353
Мнение 
Ivaka написа:
Turbo написа:
Santa написа:
Никакъв проблем в свалянето на тавана.Даже мога да ти пратя и точните размери.Състои се от едно единствено парче изкуствена кожа,нагънато с три шева.Стандартните размреи на топовете с изкуствена кожа го покриват напълно.И остава фира даже.
Проблемните места са предното и задното стъкло.Трябва да се свалят,за да стане всичко както трябва.Иначе ще е доволно циганска работа.А между тавана и тапицерията му има огромно разстояние.Достатъчно за каквато се сетиш шумо и топлоизолация.


Да, но моя таван е с люк и ще е малко по-сложно може би. Все пак размерите биха били полезни



О да това че си с люк усложнява нещата многократно.
Казвам го от личен опит :wink:


В такъв случай ще бъда благодарен ако споделиш опита си :D


Вторник, 01.04.2008 г. 20:47 ч.
Профил WWW
Ax Driver
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 20:06 ч.
Мнения: 111
Местоположение: София
Мнение 
Завиждам ти благородно за зеления ти Вартбург. Много е запазен поздравления :)

_________________
Wartburg,the power of 2T engine


Сряда, 02.04.2008 г. 08:55 ч.
Профил
Боби Диван
Аватар

Регистриран на: Събота, 16.02.2008 г. 19:16 ч.
Мнения: 141
Местоположение: сф
Automobile: ?
Мнение 
Ivaka написа:
Turbo написа:
Santa написа:
Никакъв проблем в свалянето на тавана.Даже мога да ти пратя и точните размери.Състои се от едно единствено парче изкуствена кожа,нагънато с три шева.Стандартните размреи на топовете с изкуствена кожа го покриват напълно.И остава фира даже.
Проблемните места са предното и задното стъкло.Трябва да се свалят,за да стане всичко както трябва.Иначе ще е доволно циганска работа.А между тавана и тапицерията му има огромно разстояние.Достатъчно за каквато се сетиш шумо и топлоизолация.


Да, но моя таван е с люк и ще е малко по-сложно може би. Все пак размерите биха били полезни



О да това че си с люк усложнява нещата многократно.
Казвам го от личен опит :wink:


Я кажете добре ли е да е с шибидах или не.Недостатъци и предимства.

_________________
'80s cars forever and only
http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/4152394_700b.jpg


Сряда, 02.04.2008 г. 11:14 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 21:56 ч.
Мнения: 640
Мнение 
Мен ако питаш...повече недостатъци.Още едно нещо,което може да се развали,да тече,да иска гресиране и т.н.От друга страна...е от полза 3 месеца в годината.

_________________
Libenter homines id, quod volunt, credunt


Сряда, 02.04.2008 г. 11:20 ч.
Профил ICQ
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:06 ч.
Мнения: 326
Skype: kolestral
Automobile: Wartburg 353
Мнение 
wartburg_fen написа:
Завиждам ти благородно за зеления ти Вартбург. Много е запазен поздравления :)


Благодарности :D

Цитат:
Я кажете добре ли е да е с шибидах или не.Недостатъци и предимства.


За всеки според предпочитанията му, но за мен лично си е голям +. Всъщтност единственото нещо за което ме е яд отосно зеления ми Вартбург е че няма люк. :D СЪс синия не съм ползвал люка само зимата когато е много студено, иначе почти постоянно. Разбира се че лятото е най-голям кеф, но не е задължително да е 40 градуса за да го ползваш. :wink: Особено полезен и по светофарите когато си спрял по-напред защото вместо да залягаш под предния джам само открехваш леко люка и светофара се вижда :D


Сряда, 02.04.2008 г. 11:55 ч.
Профил WWW
Regular User
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:12 ч.
Мнения: 1090
Местоположение: Stara Zagora
Automobile: Wartburg 353S
Мнение 
Шибидаха е абсолютен плюс, особено ако има наличен към него обтекател. Подобрява визията на колата, ауспух е, когато е отворен проветрява много добре автомобила и т.н.
Недостатъци - може да тече - това по принцип не би трябвало да се случва защото има дренажна система, но ако тече то означава че някой дренаж се е запушил(досега не съм чувал на Вартбург да протече шибидаха, но знае ли се...)
Другия недостатък е че може да се получат вибрации от него, моя беше почнал да прави така, но му лепнах една тънка гумичка да го уплътни и фиксира и всичко е точно.


Сряда, 02.04.2008 г. 14:21 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:06 ч.
Мнения: 326
Skype: kolestral
Automobile: Wartburg 353
Мнение 
Днес се занимавах с изкривения таван на синия Вартбург и ето какъв е резултата:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5534235

Очаквах да се изпъне по-добре, но уви....не става. Повече от това май няма да мога да го изпъна, а не ми се мисли ако го закарам на тенекеджия колко пари ще струва.

Ето и тапицерията на тавана. Съветвам всички които имат люкове да се уверят че не са протекли защото резултата както виждате е лош. На места тепицерията беше толкова изгнила че се трошеше на парчета.

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5534236


Петък, 04.04.2008 г. 20:29 ч.
Профил WWW
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 21:56 ч.
Мнения: 640
Мнение 
Това не е от теча.Моята изглежда по абсолютно същич начин,я и тя се натроши по краищата,а нямам люк на покрива.Бях я зараязал тука в един кашон...бе дееба...смърди нещо на мухъл и гъби в тая стая...луд станах една събота докато разбера че вонята е от тапицерията.

Причината за това е банална...качеството на източногерманските материали и традицията на социалистическата сглобка.
Таванът е цяло парче плат.Няма дупки,няма вентилация.Руснаците са се сетили да вентилират тапицерията на Жигулата,ма в Германия явно не са били дорасли до там.Зимата се шашнах колко много конднз се образува по тавана.Тече като лейка.Това всичкото нещо,затворено между тавана и тапицерията...няма къде да се изпари и хваща мухъл.
За капак основата,върху която е направена изкуствената кожа е от някаква естествена материя.Говорим за е тоя мухлязалия плат.От едната страна е изкуствена кожа.Ама това мухлясалото...май е памук.Съответо-предразположено е към гнене.
Изходът е изолиране на тавана и задължително вентилиране на тапицеирята.Иначе....пак ще потъне в мухъл.

_________________
Libenter homines id, quod volunt, credunt


Петък, 04.04.2008 г. 22:22 ч.
Профил ICQ
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:06 ч.
Мнения: 326
Skype: kolestral
Automobile: Wartburg 353
Мнение Re: От мен два броя Вартбург
Имам нужда от вашите мнения. Най-вероятно ще продам синия Вартбург, защото не мога да поддържам и двата, а и е безсмислено. За колко пари според вас може да се продаде?

Аз не мога да съм напълно обективен в определянето на цена, защото откакто го имам съм дал доста над 1000лв по него, а и доста труд съм хвърлил, но ми е пределно ясно, че няма как да си ги върна от продажбата, затова имам нужда от чужди мнения. Мислех си за цена около 350-400лв. Външният му вид не е добър. Както съм описал в началото на темата, боята е лоша, има много на брой малки деформацийки по капаците, вратите и калниците. Броните също са кривички. Най-зле беше тавана заради падналия, върху него сняг. От друга страна, въпреки лошия външен вид, колата няма изгнило и е в добро техническо състояние. Преди боядисването я закарах при тенекенджия и срещу 350лв. изкърпиха където имаше изгнило. След кърпенето по пода и вратите съм измазал 4 кутии боди. Направих и опит за шумоизолация, от който има ефект, макар и не особено голям. Претапицирах таблото и тавана. Направих и нови кори за отзад(на задните колонки и кората под задния прозорец). Като цяло корите и тапицерията на тавана не се получиха добре, но просто толкова мога. За пръв правя такива неща. Въпреки деформациите по тавана, люка може да се отваря. Почистил съм му каналчетата за оттичане и не тече в купето. Оригиналните бобини са сменени с български, свещите са на няма и 1000км(български), като има и още един комплект свещи на още по-малко километри. Кабелите са чисто нови(днес ги купих). Задните накладки са нови, предните също не са на много километри. Маншоните на рейката са сменяни преди близо 2 години, но затова време колата е карана няма и 1000км. Шарнирите са сменени с немски, втора употреба. Тампона на скоростната кутия също е нов, но е много твърд. Въздушният филтър е нов.

За момента не се сещам какво друго да напиша. Още не съм решил със сигурност дали ще го продавам, но това е единия вариант. Другият е да си го държа за части, но е грехота при положение, че е здрав и може да се кара. Дайте мнения колко пари могат да му се вземат.

Малко снимки от днес: http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11409911

_________________
GameOn


Събота, 04.04.2009 г. 00:55 ч.
Профил WWW
Кара стар Wartburg
Аватар

Регистриран на: Петък, 26.12.2008 г. 18:00 ч.
Мнения: 293
Местоположение: Пловдив
Automobile: Wartburg-353
Мнение Re: От мен два броя Вартбург
Абе че парите няма да си ги върнеш няма и аз съм надхвърлил към 1000лв някъде ама пък 350-400лв ми се виждат доста малко до нас има един в много по лошо състояние от твоя и му искат 680лв според мен поне му искай 500лв


Събота, 04.04.2009 г. 18:08 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 21:56 ч.
Мнения: 640
Мнение Re: От мен два броя Вартбург
Ценообразуването е най-простото нещо при тия коли-цената на желязо,плюс добавка в рамките на 50-80%.Или цената като части,ако е повече.

_________________
Libenter homines id, quod volunt, credunt


Събота, 04.04.2009 г. 22:07 ч.
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  

Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов