Напиши нова тема Отговори на тема  [ 222 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Следваща
Трабант 
Автор Съобщение
Музикалният
Аватар

Регистриран на: Петък, 15.08.2008 г. 00:31 ч.
Мнения: 105
Местоположение: Русе
Automobile: Trab
Мнение Re: Трабант
стрелките от каква кола са? :mrgreen:

_________________
трабанта завива с ръчна, не с кормило!


Понеделник, 02.01.2012 г. 11:43 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Вторник, 26.02.2008 г. 20:29 ч.
Мнения: 550
Местоположение: Пазарджик
Skype: j_totkow
Automobile: много ясно - трабант
Мнение Re: Трабант
Не знам, намерих километражите на едно място където циганите разкостват коли и ги хвърлят тези работи, но съм сигурен че от опел астра Ф стават пак, стават всякакви стрелки стига да са светещи, има една много хитра работа дето се прави за да ти свети само стрелката, ако някой иска да му кажа как става или да му я направя - да ми прати километраж от трабант и стрелка (или аз мога да му намеря, цените са символични)

_________________
http://totkow.blogspot.com/


Понеделник, 02.01.2012 г. 12:43 ч.
Профил
Музикалният
Аватар

Регистриран на: Петък, 15.08.2008 г. 00:31 ч.
Мнения: 105
Местоположение: Русе
Automobile: Trab
Мнение Re: Трабант
пежо 405 / ситроен ксантия :mrgreen:

_________________
трабанта завива с ръчна, не с кормило!


Събота, 07.01.2012 г. 00:06 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Вторник, 26.02.2008 г. 20:29 ч.
Мнения: 550
Местоположение: Пазарджик
Skype: j_totkow
Automobile: много ясно - трабант
Мнение Re: Трабант
може, не знам от какво са били, понеже му бяха останали само уредите, циганите всичко разкостват

_________________
http://totkow.blogspot.com/


Събота, 07.01.2012 г. 00:46 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Вторник, 26.02.2008 г. 20:29 ч.
Мнения: 550
Местоположение: Пазарджик
Skype: j_totkow
Automobile: много ясно - трабант
Мнение Re: Трабант
Да разбутам малко темата, времето се сгря и аз понеже съм вече безработен си смених карбуратора с нов (благодаря на колегата където ми го продаде) цялото упражнение се наложи поради ред причини и няма да ги изброявам, важното е че приключих, както и си дооправих някой дребни на вид работи, например помпата за казанчето ми за вода и вентилатора за парното, сложих си номера че го бях изкъртил :mrgreen:

Изображение

Най ме зарадва факта, че след като сложих новия карб, завъртях и запали от раз, а не със стария да въртя доста, веднага върнах смукача и колата си броеше тактовете,(докато със стария гаснеше) е може да ги вдигна малко оборотите, ама засега няма да пипам нищо (заводски е бил нагласен според мен на 6, слагаш и караш)

_________________
http://totkow.blogspot.com/


Вторник, 21.02.2012 г. 16:57 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Вторник, 26.02.2008 г. 20:29 ч.
Мнения: 550
Местоположение: Пазарджик
Skype: j_totkow
Automobile: много ясно - трабант
Мнение Re: Трабант
След едно такова затишие реших да направя бета версия на трабанта, щях да сменя само праговете и се надявах да дойда с него на събора, но уви реших да го довърша докрай, свалих всички панели и го закарах на майстора и му казах - къде има гнило да реже и кърпи, вчера го взех и сега започнах да оправям едната страна. Първо почистих всичката мръсотия с телена четка на бормашина, след това намазах с грунд на боди

Изображение

(пишеше че е цинков грунда, но не е като цингата)

Изображение

Изображение

и след него намазах с боя

Изображение

чудя се сега с какво да лепя калниците, понеже преди ги бях лепил с монтажно лепило на хенкел (има над 3 години) и сега като ги свалях се отлепиха много лесно, понеже то не е било здраво залепнало за тях, а само на метала на другата страна.

_________________
http://totkow.blogspot.com/


Събота, 28.04.2012 г. 16:01 ч.
Профил
Детската градина rlz
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 07.02.2008 г. 11:53 ч.
Мнения: 1183
Местоположение: Пловдив
Automobile: Trabant 601s
Мнение Re: Трабант
Точно с монтажно лепило си се лепят. Поне за мен това е най-добрия вариант. Бежово на цвят.
Има и по-силни монтажни лепила, но те хващат прекалено силно и при евентуално сваляне на панела, самото сваляне е доста трудно и вероятноста да си счупиш калника е много голяма.
На Хенкел (момент фикс) опаковката по спомени е 12 лв. , което е прекалено, тъй като за хубавото залепяне на преден калник примерно отива почти цяла тубичка за силиконов пистолет.
Силикона пък е уплътнител и няма никакви залепващи качества.
Аз използвам монтажно лепило от 7 лв. ( не му знам марката) и върши абсолютно същата работа.

Това, че не е залепнало хубаво се дължи на това, че не си зачистил хубаво панела преди да го монтираш.
Но дори голяма част от заводското лепило при сваляне си остава по металната конструкция, така че важното в случая е панела да върви хубаво по веждата и да е закрепен добре към купето.

Лепило слагаш толкова, че да излезе като се притисне само по веждата, отгоре (където ти е лайстната) и по вертикалните страни. Долу, където е пода се слагат гумените уплътнители, монтираш панела и стягаш с видии. Там лепило не се слага ! Това важи и за долната част на вратата.


Събота, 28.04.2012 г. 16:43 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Вторник, 26.02.2008 г. 20:29 ч.
Мнения: 550
Местоположение: Пазарджик
Skype: j_totkow
Automobile: много ясно - трабант
Мнение Re: Трабант
Трабанта достига фаза шприц кит, само още малко търкане и .... шприц кит и ..... пак търкане :mrgreen:

Изображение

даже се постарах този път да набия повече нитове за да намаля опасните места от напукване (не искам старите лайсни, защото имах проблеми с тях, евентуално може да измисля нещо супер тънко - някоя лента)

Изображение

_________________
http://totkow.blogspot.com/


Понеделник, 28.05.2012 г. 21:34 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Вторник, 26.02.2008 г. 20:29 ч.
Мнения: 550
Местоположение: Пазарджик
Skype: j_totkow
Automobile: много ясно - трабант
Мнение Re: Трабант
допуснах отново грешка в сметките [smilie=angry]
пръснах с двукомпонентен шприц кит и на места се подкужуши старата боя (бях я изтъркал, но на 2-3 места се надигна, което ме ядоса много, защото още с началото и почна да се о$ира, на снимките не се вижда, но не правете като мен деца - търкайте яко старата боя по възможност до оригинална - тя оригиналната няма как да се подкужуши, плюс това напръсках цялата кола където съм търкал до кафяво или е нов калника с пластификатор - един флакон от 500 мл. - стигна за 3 калника и преден капак по 2 да ги мина)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

иначе като цяло се получи добре, утре започвам да го търкам :( с водна шкурка

_________________
http://totkow.blogspot.com/


Събота, 02.06.2012 г. 21:25 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Вторник, 26.02.2008 г. 20:29 ч.
Мнения: 550
Местоположение: Пазарджик
Skype: j_totkow
Automobile: много ясно - трабант
Мнение Re: Трабант
след минаването с водна шкурка

Изображение

и stage 1 - боядисване в жълто (нали няма да му влияе черните шарки ако ги пръсна след няколко дена и след това лака?)

Изображение

Изображение

Изображение

на снимките изглежда добре, но на мен не ми хареса как стана - където имаше шприц кит стана идеално, но където бяха подкужушените места и ги махнах със шпаклата и после търках за да се слеят горе долу със шприц кита и нямаше време за любов - направо пръсках, защото нямах повече шприц кит, а и беше неделя, а и трябваше да освобождавам мястото което бях заел, но в крайна сметка се получи добре :)

_________________
http://totkow.blogspot.com/


Неделя, 03.06.2012 г. 20:11 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Вторник, 26.02.2008 г. 20:29 ч.
Мнения: 550
Местоположение: Пазарджик
Skype: j_totkow
Automobile: много ясно - трабант
Мнение Re: Трабант
почнах да му слагам звездите :mrgreen: докато чакам другите работи

Изображение

_________________
http://totkow.blogspot.com/


Събота, 09.06.2012 г. 17:40 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 13.05.2010 г. 18:56 ч.
Мнения: 398
Местоположение: Самоков
Skype: няма
Automobile: Trabant 601s-kombi
Мнение Re: Трабант
Супер е станала боята.Имам един въпрос.Пръска ли лак и кога се слага по принцип?


Събота, 09.06.2012 г. 18:02 ч.
Профил
Trabant ML
Аватар

Регистриран на: Петък, 30.07.2010 г. 19:39 ч.
Мнения: 448
Automobile: Трабант 601
Мнение Re: Трабант
Както каза колегата Ники
niki_k написа:
Супер е станала боята.

Страхотно е!

_________________
С други думи, тия коне искат да ядат!Колкото повече ги юркаш толкова повече си 'апват.
Колкото повече ги 'раниш , толкова повече бягат.ОК?


Събота, 09.06.2012 г. 18:20 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Вторник, 26.02.2008 г. 20:29 ч.
Мнения: 550
Местоположение: Пазарджик
Skype: j_totkow
Automobile: много ясно - трабант
Мнение Re: Трабант
По принцип на алкидна боя не се пръска лак, но аз си пръскам с лак на алкидна основа
и лака най-добре да се пръсне 15-20 мин след последния слой боя, когато е засъхнала лекичко вече, докато аз го пръснах на другия ден и колата доби малко матов цвят, но и то защото сложих брокат в лака, на слънце блести уникално.

_________________
http://totkow.blogspot.com/


Събота, 09.06.2012 г. 22:45 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Вторник, 06.04.2010 г. 13:35 ч.
Мнения: 113
Местоположение: стара загора
Skype: ivanz_stz
Мнение Re: Трабант
Как така е ?В базата имаше ли си лак,ако е имало лак и е изсъхнала и си пръснал отгоре другия лак ,втория ще се олюпи..



п.с сложи му жълти звездички на джантите

_________________
powered by ivan_trabant_stz


Събота, 09.06.2012 г. 23:53 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 222 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 21 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов