Напиши нова тема Отговори на тема  [ 222 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Следваща
Трабант 
Автор Съобщение
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Вторник, 26.02.2008 г. 20:29 ч.
Мнения: 550
Местоположение: Пазарджик
Skype: j_totkow
Automobile: много ясно - трабант
Мнение Трабант
Понеже почти е готов на 100% реших да пусна една тема и да разкажа за трабанта.
Изображение
Този трабант седеше в гаража доста години поради липса на време и пари.Всичко правено по него съм го качвал аз и с малка помощ от приятели. Не съм професионалист, но все пак мисля че съм се справил добре.
Това беше преди Изображение
Праговете бяха изгнили, като и пода - оправих ги, взех предна броня от Sonny преди доста време (бронята била от фиат чинкуаченто), шкурих, китосвах, премахвах според мен ненужни работи
Изображение
както и слагах според мен някой нужни - изправих задните колелета,сложих си диодни стопове и габарити, ще последват и мигачите, машинка за пръскане на предното стъкло, сирена за да ме чуват по-добре, музика, направих опит за шумоизолация, автоматични колани и много други които сега не се сещам, а и ми предстоят да сложа като биксенон, ново табло, отдолу неон ,антикрило и т.н. (кръга е безкраен, но както са го казали - кефа цена няма)
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Някой неща дотук са в груб вид, като следва тяхното преправяне, но засега положението е това.

_________________
http://totkow.blogspot.com/


Последна промяна j_totkow на Четвъртък, 24.09.2009 г. 13:32 ч., променена общо 1 път

Четвъртък, 24.09.2009 г. 09:38 ч.
Профил
Powered by KKK
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 17:36 ч.
Мнения: 70
Местоположение: София - Пазарджик
Skype: IFA_Racing_Team__DDR
Automobile: Wartburg 1.3RS Turbo
Мнение Re: Трабант
Имам наблюдения от близо върху колата, браво за ентусиазма и идеите вкарани в нея. Със здраве да си я караш :wink:

_________________
БЕНЗИН В КРЪВТА


Четвъртък, 24.09.2009 г. 10:16 ч.
Профил ICQ WWW
FingerBoard-BG
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 29.01.2009 г. 03:46 ч.
Мнения: 74
Местоположение: София, Дружба-2
Skype: bobbcho
Automobile: Трабант 601Т
Мнение Re: Трабант
Трабанта си е супер [smilie=2beers]
Ама може ли музиката да е два пъти по-скъпа от него ? :mrgreen:

_________________
Моето Трабси


Четвъртък, 24.09.2009 г. 11:20 ч.
Профил
Детската градина rlz
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 07.02.2008 г. 11:53 ч.
Мнения: 1183
Местоположение: Пловдив
Automobile: Trabant 601s
Мнение Re: Трабант
S7r33tBoY написа:
Трабанта си е супер [smilie=2beers]
Ама може ли музиката да е два пъти по-скъпа от него ? :mrgreen:


Е нали точно това е идеята на ауспух .


Личи, че си се постарал в правенето на колата.Много труд си влижил .
Аз лично не виждам смисъл в смяна на таблото.То си е съвсем изчистено без излишни работи, а и е направено така, че да е колкото се може по-свободно вътре на хората .
Махаш телевизора, слагаш ЦД-то където му е мястото(ама да е направено като хората с шейна, а не да маааш с чука по таблото) , скриваш жиците и си готов с таблото .


Четвъртък, 24.09.2009 г. 11:59 ч.
Профил
Ентусиаст

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:47 ч.
Мнения: 741
Местоположение: Русе
Мнение Re: Трабант
Браво, много си се постарал. А имаше ли някъде снимка на стоповете в действие? :oops:


Четвъртък, 24.09.2009 г. 13:42 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Вторник, 26.02.2008 г. 20:29 ч.
Мнения: 550
Местоположение: Пазарджик
Skype: j_totkow
Automobile: много ясно - трабант
Мнение Re: Трабант
Имам стари некачествени снимки, наистина забравихме да снимаме стоповете с хубавия апарат. Ще го имам впредвид.

_________________
http://totkow.blogspot.com/


Четвъртък, 24.09.2009 г. 14:26 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Петък, 06.02.2009 г. 21:30 ч.
Мнения: 131
Местоположение: софия
Skype: trabitrabi2121
Мнение Re: Трабант
Браво, браво мн добре се е плучил Трабанта, харесва ми боята и музиката. Имам няколко въпроса към теб. Първо мислиш ли да слагаш друг двигател. Второ: мислиш ли да слагаш дискови и некви други джанти.Говорил съм много пъти със теб, но се пак отговори!!! [smilie=2beers]


Четвъртък, 24.09.2009 г. 15:43 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Вторник, 26.02.2008 г. 20:29 ч.
Мнения: 550
Местоположение: Пазарджик
Skype: j_totkow
Automobile: много ясно - трабант
Мнение Re: Трабант
Мисля да сложа нов двигател пак от трабант (за града ми е супер, а и гледахме че коша е малък и се чудихме какъв мога да му сложа - тойота старлет ще е перфектен, но понеже ресьора пречи вече е дилема) а за дискови ми се иска да слагам, но ще е в далечно бъдеще, а и вече се оглеждам за джанти на 4х100 и колегата ivan_trabant_stz ми помага с избора :mrgreen:

_________________
http://totkow.blogspot.com/


Четвъртък, 24.09.2009 г. 16:24 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение Re: Трабант
Много хубав трабант. Външния вид е страхотен. Обаче и аз подкрепям колегите в това да не пипаш таблото. Табло от друга кола до сега не съм видял да стои кой знае колко добре в трабант. Потърси хубаво табло от трабант 600 ако толкова не ти харесва това. Също така за двигателя - ако ще и електрически да сложиш трабанта няма да стане особено тиха и икономична кола. За икономия трябва много електроника, за тишина - много шумоизолация (която няма къде да набуташ). Сложи му по-добре един двигател от вартбург да си запази характерния звук и най-вече - стила и усещането от карането. 11 секунди от 0-100 с твърдото окачване на трабанта биха дали предостатъчно усещане за ускорение.

_________________
МВ-7. Парапети, сенници, щори, слънчеви бойлери


Четвъртък, 24.09.2009 г. 16:55 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Вторник, 26.02.2008 г. 20:29 ч.
Мнения: 550
Местоположение: Пазарджик
Skype: j_totkow
Automobile: много ясно - трабант
Мнение Re: Трабант
Абе и аз съм за двигател от вартбург, но цялото това клепане с масло ми е дотегнало - всеки път я ще разлея малко, я ще сложа повече , я по-малко, ще кади .... но динамиката е .... който има вартбург си знае най-добре :)
А за таблото не се изказах като хората-то ще си седи, само ще сменя някой работи, които във стария форум бях постнал със снимки, но и така не го довърших, та зимата ще си имам с какво да си играя (освен ако някоя кака не ми попречи за тея работи)

_________________
http://totkow.blogspot.com/


Четвъртък, 24.09.2009 г. 20:05 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Вторник, 26.02.2008 г. 20:29 ч.
Мнения: 550
Местоположение: Пазарджик
Skype: j_totkow
Automobile: много ясно - трабант
Мнение Re: Трабант
Точно ти волана няма да ми казваш да го пръскам :mrgreen: нали взех от тебе тоя спортния и ще го слагам някой хубав ден (ще черпа за него)
Иначе давайте идейки както колегата по-горе - очаквам вашите мнения и препоръки (кастфона и усилватела ще са на друго място и няма да има жици, така че се захванете с нещо друго) :mrgreen:

_________________
http://totkow.blogspot.com/


Четвъртък, 24.09.2009 г. 23:17 ч.
Профил
Детската градина rlz
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 07.02.2008 г. 11:53 ч.
Мнения: 1183
Местоположение: Пловдив
Automobile: Trabant 601s
Мнение Re: Трабант
doofus написа:
Точно ти волана няма да ми казваш да го пръскам :mrgreen: нали взех от тебе тоя спортния и ще го слагам някой хубав ден (ще черпа за него)
Иначе давайте идейки както колегата по-горе - очаквам вашите мнения и препоръки (кастфона и усилватела ще са на друго място и няма да има жици, така че се захванете с нещо друго) :mrgreen:



Това под таблото, оранжевото грози .

Все си мисля да ги облепем с тънък балатум, като този дето ти е на вратите .
Не мисля, че бодисването със спрей ще реши проблема радикално


А говорителите във вратите като вали няма ли да се скапят ?
Защитил ли си ги някак ?
Все си мисля за покриване отзадна страна с дебел найлон .


А с какво масло караш ?


Петък, 25.09.2009 г. 09:20 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Вторник, 26.02.2008 г. 20:29 ч.
Мнения: 550
Местоположение: Пазарджик
Skype: j_totkow
Automobile: много ясно - трабант
Мнение Re: Трабант
Да наистина е грозно е това кафявото на фона всичко друго черно.А това на вратите е черен мокет и стана много добре (а и не е скъп).Колоните са с пластмасова мембрана и няма нищо хартиено, намотката е медна, така че ще изкарат 1-2 години (ако не ги изгоря).
Маслото взех на OMV за двутактови (май е бездимно) по натам ще взема едно за резачка хускварна хахахах нали карам резачка хахаха.Слагам му по 1 капачка на литър.Съотношение никога не съм ползвал, а и не съм се научил.

_________________
http://totkow.blogspot.com/


Петък, 25.09.2009 г. 10:22 ч.
Профил
Детската градина rlz
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 07.02.2008 г. 11:53 ч.
Мнения: 1183
Местоположение: Пловдив
Automobile: Trabant 601s
Мнение Re: Трабант
doofus написа:
Да наистина е грозно е това кафявото на фона всичко друго черно.А това на вратите е черен мокет и стана много добре (а и не е скъп).Колоните са с пластмасова мембрана и няма нищо хартиено, намотката е медна, така че ще изкарат 1-2 години (ако не ги изгоря).
Маслото взех на OMV за двутактови (май е бездимно) по натам ще взема едно за резачка хускварна хахахах нали карам резачка хахаха.Слагам му по 1 капачка на литър.Съотношение никога не съм ползвал, а и не съм се научил.



Ми той за това ти пуши.
Вмомента сипваш маслото като нашите бащи на око .

Имаше във форума тема за масла и съотношения.
Елементарно е зареждането на Тт .

А за резачката маслото не става за наще. Не че не работи, но на мен лично не ми харесва .
На хускварна маслото го ползват моторджиите .


Петък, 25.09.2009 г. 10:38 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение Re: Трабант
Това под таблото поличка ли какво се води - има го и черно. На моя трабант е черно.

Говорителите ако не ги изолираш мисля пак ще се скапят. Във вратата на трабанта си тече водица - не случаино отдолу има 3 отводнителни канала (които 2 пъти се запушват при мене и водата изтича през дупка от ръжда). Сложи им един наилон и си решаваш проблема.

Маслото за резачки е ПЪЛНА синтетика и не е подходящо за Трабант и Вартбург. То е предвидено за постоянни високи обороти, а нормалното каране на трабанта е 2500-4000 оборота, което са си направо ниски обороти. За трабант се ползва минерално или полусинтетично масло. Общо взето оферта е лукойл за минерално, ИГАТ за полусинтетика (9лв), русенци казват че и Маннол има полусинтетика на далавера.

_________________
МВ-7. Парапети, сенници, щори, слънчеви бойлери


Петък, 25.09.2009 г. 11:31 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 222 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  

Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов