Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Ein himmelblauer Trabant или Слави отново с Трабаня 
Автор Съобщение
Начинаещ
Аватар

Мнение Re: Ein himmelblauer Trabant или Слави отново с Трабаня
Слави, още веднъж браво! Направо ми скри шапката как за нула време боядиса цялата кола без отвън. Както сме си говорили, сега е момента да се разходиш до Кар систем и да купиш два флакона консервант. Пълненето на кухините е елементарно и ще запази на практика за дълги дълги години ламарината. На твое място не бих боядисвал Трабанта външно, дори и леко матирал, изглежда супер автентично.

Понеделник, 19.11.2018 г. 12:58 ч.
Профил
Мисли си че знае всичко
Аватар

Automobile: 601K S de luxe
Съгласен съм с Момчил, колата няма нужда от пребоядисване. Иначе, скъпо е и/или често не оставаш доволен от резултата.
На твое място бих я пастирал отвън и сам ще се убедиш, че е излишно. Обаче, гривните и основите на стоповете задължително бих ги боядисал в цвета на колата. Всеки друг цвят на тези елементи, по мое мнение, загрозява.

Вторник, 20.11.2018 г. 11:59 ч.
Профил
Начинаещ
Аватар

Automobile: Trabant 601 S '88
Честно да ви кажа, още изпитвам смесени чувства за боядисването - дясната врата има удар в рамката на прозореца и според мен не подлежи на ремонт, ами ще ми трябва друга врата. Дори колонката е кривнала леко. Вариант също е и да се вземе врата и да се боядиса само рамката, а пък да се ползва дуропласта от старата и така ще мине само с частично боядисване. Все още се чудя как точно да стане... А и на някои места малко съм ос*ал пейзажа в опитите си да се боря с ръждата, например под задните странични стъкла - ръждата беше тръгнала малко от калниците нагоре - честа детска болест.
Колата смятам да я "поканя" с една паста, само времето да позволява, тъй като седи навън. Ако обаче резултата не ми хареса и реша някога да я "ръсна" освежително, няма да се откажете от мен чрез Държавен вестник, нали? ;)
За гривните на фаровете и основите на стоповете съм напълно съгласен, че трябва да са в цвета на купето, но това трябва да го направи бояджия, тъй като дори и да ми забъркат боя, ще ги загрозя още повече. Поради тая причина гривните не съм ги пипал, а пък стоповете просто много ме дразнеха олюпени и ги пръснах черни, колкото да презимуват, после бояджията ще ги оправи ;)

Вторник, 20.11.2018 г. 12:30 ч.
Профил ICQ WWW
Начинаещ
Аватар

А добър вечер!
Да се похваля - вчера се видяхме с Орлича и той ми донесе мечтаните планки за коланите и преходника за шалтера за заден ход, току що дошли от Германия, за което съм му много благодарен. Днес нямах търпение да сложа планките и след като загубих половин следобед в обикаляне за две гайки 10мм със ситна резба, с които да монтирам "макарата" за планката, но така и никъде не можах да намеря, все пак не се отказах и реших да пробвам поне един "хвърчащ" монтаж. Ето така изглежда планката без "макарата", монтирана за купето:

Изображение

Не обръщайте внимание, че съм намацал колана, някой ден ще го оправя. Измислили са го немците, вече коланите не стоят като подарени, тази леко стърчаща част горе на планките влиза в специален за целта отвор над този за болта и фиксира "макарата" да не се мърда.

Изображение

А така би трябвало да изглежда като намеря гайки и стегна всичко:

Изображение

Лека-полека, нещата си идват по местата, препипани, измити. Вече си имам и "жабка"

Изображение

Кеф голям ;)

Ето го и шалтера за заден ход

Изображение

А тук вече е в комплект с преходника от Орлича

Изображение

Остана да намеря тънка гайчица и щифт и ще се монтира и той да си е на мястото, пък като си намеря светлините (за заден ход и усилен габарит за мъгла), би трябвало да заработи.

Още веднъж благодаря на Орлича за частите и отделеното време!

Неделя, 09.12.2018 г. 20:42 ч.
Профил ICQ WWW
Научи се да сменя скоростите

"Жабката" как я докара до такъв чист вид, да изглежда като нова?

Вторник, 11.12.2018 г. 14:09 ч.
Профил
Начинаещ
Аватар

Взех от арсенала за почистване на жената един обезмаслител "Astonish", модела е "Grease off", лилаво шише, с пръскалка. Отидох пеша до една близка автомивка на самообслужване (с монети), първо си измих едно ъгълче, където "жабката" да "легне", защото от мръсните коли се сещаш каква гняс изпада, намокрих я обилно на програма "Пароструйка" (макар, че водата не можеше да се нарече гореща, но беше що-годе топла и с високо налягане), напръсках с въпросната субстанция, зачаках 1-2 минути (имах тази възможност, тъй като нямаше други чакащи след мен), после изплакнах обилно, докато спре да се "пени" и това беше.
Най-вероятно си е била запазена "жабката", просто от мръсотията да не е личало. Не знам как би стоял въпроса, ако е била захабена или с някакви по-сериозни петна.

Вторник, 11.12.2018 г. 20:57 ч.
Профил ICQ WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2