Напиши нова тема Отговори на тема  [ 66 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Трабант и Вартбург 353 на газ 
Автор Съобщение
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение 
Ето малко полезна информация по въпроса:
http://www.bgshare.com/347560/LPG-PDF.pdf
http://www.bgshare.com/get,347562.html


Сряда, 23.07.2008 г. 12:28 ч.
Профил
.
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 10:27 ч.
Мнения: 137
Местоположение: София
Мнение газ
Преди да се повреди сървъра /или което е било/на форума бях писал по темата ето и моето мнение.
За Трабант-не е за предпочитане,защото смесообразуването на горивната смес е в ниската част на мотора ,маслото не се разтваря/течност в газ по принцип не се разтваря/ и се получава конденз и натрупване на масло при вала,и с течение на времето може да се получи достатъчно количество за получаване на хидравличен удар-познавам човек при когото се беше получило.
За Вартбург-от собствен опит знам че става и близо 3 г. ползвах газ.Може да се прави,защото смесообразуването е във високата част на мотора.Това със засмукването на масло е рисково,защото щуцер за маслото който се навива в карба,трябва да има конусен болт с който да се регулира маслото при различни температури на времето,ако не се направи целия маслопровод и резервоарчето за маслото да се подгряват с охладителната течност на мотора ,като палене на мотора става на бензин до загряване до 50-60 градуса и се гаси на бензин както го бях направил на моя Вартбург.
За помпичките са ми казвали в Самоков ,че човек ги пригласявал към ос на алтернатора ,но не съм имал познат с такъв Вартбург,но щом на скутери и др.мотори е направено ,не е за съмнение ,че и тук може да стане.
И така ако някой има Вартбург и желание да ползва газ ,може да се помъчи да го прави,за Трабант да помисли дали има смисъл от харчене на пари или по добре да присади 4-тактов мотор от друга кола и тогава да сложи АГУ.

_________________
винаги може да се научи нещо ново


[Изображение


Сряда, 23.07.2008 г. 15:00 ч.
Профил ICQ
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 05.06.2008 г. 21:45 ч.
Мнения: 150
Местоположение: Първомай Пловдовско
Automobile: трабстер + фиат
Мнение Re: Трабант и Вартбург 353 на газ
Аз да ви кажа колеги пробвах с масло на самотек в карба и регулираш винт за количеството което постъпва!
1. Дозирането го докарах без проблем!
2. На самотек нестава според мен защото при мен се запуши маслопровода точно при болта з а регулиране и познайте :o и оставих нещата до там!


Понеделник, 04.05.2009 г. 21:42 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Четвъртък, 14.01.2010 г. 23:47 ч.
Мнения: 1
Местоположение: razgrad
Skype: malkiq_2pac2
Мнение Re: Трабант и Вартбург 353 на газ
всичко ми е ясно само наи елементарното не знам как се вразват кабелите на превключватела дето се слага ватре в купето дали има опатване като се купува


Събота, 16.01.2010 г. 21:33 ч.
Профил
Блокира си коляновия вал

Регистриран на: Неделя, 31.08.2008 г. 21:02 ч.
Мнения: 82
Местоположение: София кв. Княжево
Skype: vasil.alexov
Automobile: Wartburg 353w
Мнение Re: Трабант и Вартбург 353 на газ
Така стана ми интересна тази ваша тема и понеже имам малко челен опит с двутактов вартбург на газ ще дам принос за общото благо.

Така има едно устройство (състои се от резервоарче за маслото и регулиращ клапан) което се свързва с маркуч в всмукателния колектор (или най-добре с плочка под карбуратора) и така мотора чрез вакума получаващ се в колектора си смуче масло. Реголировката за това колко масло да подава се прави чрез една врътка на клапана. Имам една бройка останала от Вартбурга дето беше с газ и ще я снимам за да видите за какво става дума. Устройството е простичко и надеждно и осигурява на машината добра работа. [smilie=2beers]

п.п. Това с помпите от мотор е стара , сложна и поради сложността си не достатъчно ефективна система

п.п2 Тук във форума има един човек с едно бяло 353 комби на газ който посредством ръчна помпа подава масло в бутилката на газта и казва че колата върви страхотно. Към него също може да се обърнете за съвет. [smilie=2beers]

_________________
Вторият е първия загубил !


Неделя, 17.01.2010 г. 01:13 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение Re: Трабант и Вартбург 353 на газ
И аз видях на събора белия вартбург с АГУ. Само не ми стана ясно това с маслото в бутилката - нали газта се изпарява в изпарителя и влиза в мотора газообразна, какво се случва с маслото? Ако искаш мога да ти пратя чертежи, които ми даде Rudy за 353 с газова, като се ползва помпа от мотор, връзана на гърба на алтернатора.

_________________
МВ-7. Парапети, сенници, щори, слънчеви бойлери


Сряда, 21.07.2010 г. 07:21 ч.
Профил
Луд с картечница
Аватар

Регистриран на: Събота, 02.02.2008 г. 13:04 ч.
Мнения: 455
Местоположение: Густо майна, Филибето!...
Мнение Re: Трабант и Вартбург 353 на газ
vasko написа:
п.п. Това с помпите от мотор е стара , сложна и поради сложността си не достатъчно ефективна система


... и може би затова тази система се прилага масово и навсякъде в двутактовите мотоциклети на уважаващите себе си производители...

А и според мен е най-ефективната от всички, за които съм чувал до момента. Това със самотека не го коментирам - всеки, който е поне малко наясно с мазането на двутактовия мотор, ще си отговори защо при системата "самотек" двигателя блокира след около 30 хиляди км. (отзивите са от Ивака и от един бивш колега). Инжектирането на маслото в газовата бутилка би имало ефект, ако изпарението ставаше в смукателния колектор. Ама то става в изпарител, следователно всичкото масло ще се отдели там, и до двигателя няма да стигне нищо. Идеята е да се симулира оригиналното мазане, което е от типа "маслена мъгла", а това най-безболезнено до момента става с помпа и с инжектор от дизелов двигател. Ключовата дума тук е "инжектор", защото именно това чудо образува маслената мъгла, която се увлича от постъпващия въздух и стига навсякъде, където има нужда от мазане, без да се натрупва в картера.

В стария форум някой беше публикувал документ, в който детайлно се описваше точно как се изгражда подобна система. Ако някой го има, ще съм му благодарен ако го качи - би икономисал доста спорове и безсмислено чесане на езици :)

_________________
Hard to the core ! [smilie=2beers]


Петък, 23.07.2010 г. 23:54 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение Re: Трабант и Вартбург 353 на газ
Ето материалите, които търсите - документация за газова уредба на Трабант, предоставена ми от колегата Rudy. Вижте последния линк за Трабант.
http://forum.2tpower.com/viewtopic.php?f=37&t=83&p=482#p482

_________________
МВ-7. Парапети, сенници, щори, слънчеви бойлери


Понеделник, 04.10.2010 г. 03:52 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Понеделник, 15.11.2010 г. 06:45 ч.
Мнения: 1
Местоположение: Bulgaria
Skype: denistopalov
Мнение Re: Трабант и Вартбург 353 на газ
Здравейте нов съм във форума но идеята за газ е идеална но щесе получи единсшвено със маслена помпа а загряването на изпарителя от тръбата след колекторите със водна риза е гениална :D


Сряда, 17.11.2010 г. 06:09 ч.
Профил
Trabant ML
Аватар

Регистриран на: Петък, 30.07.2010 г. 19:39 ч.
Мнения: 448
Automobile: Трабант 601
Мнение Re: Трабант и Вартбург 353 на газ
Аз имам такава система няква бащами я е правил за газ и отзад в багажника си беше сложил газова бутилка такава за домакинска печка 5литра и с нея си караше гореше му 6-7 на 100
при скорост от 60-70 км/ч

_________________
С други думи, тия коне искат да ядат!Колкото повече ги юркаш толкова повече си 'апват.
Колкото повече ги 'раниш , толкова повече бягат.ОК?


Петък, 19.11.2010 г. 16:19 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Събота, 12.03.2011 г. 13:47 ч.
Мнения: 6
Местоположение: България
Мнение Re: Трабант и Вартбург 353 на газ
Колеги,Моля,
някой компетентен да обобщи,за да е завършена темата,какво в крайна сметка става с ДВГ на Трабант на газ,че моя е на 4500км след основен ремонт,струва ли си усилията,не е ли автогол?
Ако се поврежда ДВГ-разделно мазане без газ,по-дълговечно ли е ?


Петък, 18.03.2011 г. 08:52 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение Re: Трабант и Вартбург 353 на газ
Икономията на газ е между 5 и 7 стотинки на километър. Бензина, който отива зимата докато загрее колата е отделно. Помисли колко километра минаваш годишно и сам ще прецениш дали си заслужава.

_________________
МВ-7. Парапети, сенници, щори, слънчеви бойлери


Петък, 18.03.2011 г. 22:16 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Събота, 12.03.2011 г. 13:47 ч.
Мнения: 6
Местоположение: България
Мнение Re: Трабант и Вартбург 353 на газ
Прав си колега,
Душата е в оригинала,
Благодаря!


Неделя, 20.03.2011 г. 11:30 ч.
Профил
Начинаещ
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 02.06.2011 г. 16:00 ч.
Мнения: 15
Местоположение: sevlievo
Skype: cvetomira.marinova1
Мнение Re: Трабант и Вартбург 353 на газ
здравейте колеги. аз сам преди време си сложих газ на 353. купих една помпа специално за тази цел 80лв. сложих карах 200-300км. и блокира биелния лагер на 3ти цилиндърф. после усаваршенствах системата и нямаше проблем. бащами все ми казваше това мазане не е добре маслото не се разтваря в газта както в безина мисли груго.Ако има заинтерисувани да продължим темата. Също за трабант има лесен начин да се сложи газ :wink:


Понеделник, 06.06.2011 г. 20:50 ч.
Профил
Начинаещ
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 02.06.2011 г. 16:00 ч.
Мнения: 15
Местоположение: sevlievo
Skype: cvetomira.marinova1
Мнение Re: Трабант и Вартбург 353 на газ
а забравих да кажа за разхода на газ на 353, незнам другите коко горят и дали са реални числата,моя гореше 15-16/100 късо,нооооооооо аз исках и да върви значи по баир 30 -35 градуса налкон вървеше със 110км на 3та ск. [smilie=blowup]


Понеделник, 06.06.2011 г. 20:56 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 66 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов