Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
разработка и масло 
Автор Съобщение
Начинаещ
Аватар

Регистриран на: Вторник, 06.10.2015 г. 16:31 ч.
Мнения: 11
Местоположение: стара загора
Automobile: trabant 601 combi
Мнение разработка и масло
Здравейте.Нов съм в форума и имам едно питане относно това,колко километра е необходимият пробег за разработване на трабантов двигател след смяна на бутала и сегменти+шлайф на цилиндрите? Освен това по колко грама масло трябва да сипвам в бензина през разработката и какво двутактово масло да използвам,имам предвид да ми предложите някакво качествено.Не намирам никакви отзиви за мслото на Щил,ако има мнения за него нека бъдат споделени.


Вторник, 06.10.2015 г. 17:17 ч.
Профил
Научи се как се сипва масло
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:33 ч.
Мнения: 43
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: разработка и масло
Здрасти и добре дошъл!
Аз лично не го разработвах много моя... Сигурно към 200 - 300 км гледах да не го форсирам много...
От ремонта съм навъртял към 40 000 км и нямам проблеми с компресия и луфтове.
Колкото до маслото - 20 грама на 1 литър бензин. Иначе казано на един резервоар бензин - полувин литър масло.
Хубаво масло... Хубаво масло има на YACCO ,но литъра е близо 40 лв... колкото до щилковото - от известно време карам с него и нямам някакво особено мнение за него... масло като масло. Малко е скъпичко - 14,50 лв , а ако я използваш като мен за ежедневна не е много рентабелно.


Вторник, 06.10.2015 г. 23:34 ч.
Профил
Начинаещ
Аватар

Регистриран на: Вторник, 06.10.2015 г. 16:31 ч.
Мнения: 11
Местоположение: стара загора
Automobile: trabant 601 combi
Мнение Re: разработка и масло
Искам поне за разработката да му сипвам нещо качествено като масло да не стане някоя беля.Изчетох една тема за двутактовите масла и умишлено питам за това на Щил понеже резачките правят доста повече обороти и си мислих че ще е добре да върви с минерално такова с цел запазване на двигателя за по-дълго време.В интерес на истината маслото последно в наливен вариант струваше 10лв. за литър,и щом във Вашия случай вече 40 000км. няма проблем ме навежда на мисълта че добро. Ще потърся и YACCO но,ако има някакъв по-приемлив вариант спрямо качество-цена нека които има наблюдения да сподели. Благодаря на колегата за отговора.


Сряда, 07.10.2015 г. 00:33 ч.
Профил
Научи се как се сипва масло
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:33 ч.
Мнения: 43
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: разработка и масло
http://shop.yacco-bulgaria.com/index.ph ... uct_id=158
Това е много добро ,а също така е 2 литра.


Сряда, 07.10.2015 г. 03:02 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите

Регистриран на: Понеделник, 02.12.2013 г. 14:29 ч.
Мнения: 67
Местоположение: близо до София
Мнение Re: разработка и масло
какво е това масло по 40 лв/ литъра? Да не е със златни песъчинки в него? Маннол 2Т около 6-7 лв зависи от магазина. Това от Щил, Хускварна или подобни въобще не се съсипвай двг- не караш резачка, а кола, която не развива 12000 оборота.


Сряда, 07.10.2015 г. 09:20 ч.
Профил
Начинаещ
Аватар

Регистриран на: Вторник, 06.10.2015 г. 16:31 ч.
Мнения: 11
Местоположение: стара загора
Automobile: trabant 601 combi
Мнение Re: разработка и масло
pronto1997 написа:
какво е това масло по 40 лв/ литъра? Да не е със златни песъчинки в него? Маннол 2Т около 6-7 лв зависи от магазина. Това от Щил, Хускварна или подобни въобще не се съсипвай двг- не караш резачка, а кола, която не развива 12000 оборота.

Някай друг ще се включи ли по въпроса за необходимя пробег за разработване?


Сряда, 07.10.2015 г. 21:23 ч.
Профил
Мисли си че знае всичко
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 16.08.2010 г. 17:23 ч.
Мнения: 242
Местоположение: София
Skype: k.i.p._ut
Automobile: Trabant 601S
Мнение Re: разработка и масло
В книгата "Ръководство и експлоатация на лекия автомобил Трабант" (Синята книжка, която идва към колата когато е купена) пише:

(виж снимката)
Прикачени файлове:
DSC_2326.jpg [1008.29 KiB]
Все още не е свалено


Успех с Трабанта! [smilie=2beers]

_________________
Защо точно два такта? - Защото един не е достатчен , а четири са прекалено много!


Четвъртък, 08.10.2015 г. 01:05 ч.
Профил
Начинаещ
Аватар

Регистриран на: Вторник, 06.10.2015 г. 16:31 ч.
Мнения: 11
Местоположение: стара загора
Automobile: trabant 601 combi
Мнение Re: разработка и масло
K.I.P. написа:
В книгата "Ръководство и експлоатация на лекия автомобил Трабант" (Синята книжка, която идва към колата когато е купена) пише:

(виж снимката)
Прикачени файлове:
DSC_2326.jpg


Успех с Трабанта! [smilie=2beers]

А някякви отзиви за маслата Репсол и Мотул?


Петък, 09.10.2015 г. 20:22 ч.
Профил
Мисли си че знае всичко
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 16.08.2010 г. 17:23 ч.
Мнения: 242
Местоположение: София
Skype: k.i.p._ut
Automobile: Trabant 601S
Мнение Re: разработка и масло
Репсола е готино масло, не е лошо също и "игат", "манол" полусинтетика. Аз съм взел едно на "тексако" минерално да видим как ще се държи с него. Още не съм карал с него, ако е хубаво ще споделя.

_________________
Защо точно два такта? - Защото един не е достатчен , а четири са прекалено много!


Събота, 10.10.2015 г. 13:04 ч.
Профил
Научи се как се сипва масло
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:33 ч.
Мнения: 43
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: разработка и масло
Каква разлика се усеща в работата на двигателя?


Събота, 10.10.2015 г. 15:13 ч.
Профил
Мисли си че знае всичко
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 16.08.2010 г. 17:23 ч.
Мнения: 242
Местоположение: София
Skype: k.i.p._ut
Automobile: Trabant 601S
Мнение Re: разработка и масло
Ами с някои масла пуши по-малко, двигателят работи по равномерно и по тихо, дори може да се реализира икономия. Днес втори човек ми хвали Addinol MZ трябва да питам едни познати дали го внасят. Казват че било специално за ГДР машините и с него работили доста добре, но димяло леко.

_________________
Защо точно два такта? - Защото един не е достатчен , а четири са прекалено много!


Неделя, 11.10.2015 г. 20:14 ч.
Профил
Начинаещ
Аватар

Регистриран на: Вторник, 06.10.2015 г. 16:31 ч.
Мнения: 11
Местоположение: стара загора
Automobile: trabant 601 combi
Мнение Re: разработка и масло
Нормално да дими малко и ако наистина има вносител за България си струва да се пробва....Интересното е че се използва за резачки , косачки и мотори(поне това е нарисувано на бутилката) а нали уж маслото за резачки не е добро за по-бавно оборотните двигатели


Неделя, 11.10.2015 г. 21:45 ч.
Профил
Научи се как се сипва масло
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:33 ч.
Мнения: 43
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: разработка и масло
Защо не е подходящо високооборотното масло за не толкова високооборотен двигател?


Понеделник, 12.10.2015 г. 07:42 ч.
Профил
Начинаещ
Аватар

Регистриран на: Вторник, 06.10.2015 г. 16:31 ч.
Мнения: 11
Местоположение: стара загора
Automobile: trabant 601 combi
Мнение Re: разработка и масло
По- горе в темата колега е написал да не си съсипвам двигатея с масло от Щил,не знам в действителност каква е причината а и нали за това се допитвам до по компетентните от мен хора да разяснят.В интерес на истината като се замисля маслата за които дискутираме преди 30 години ги е нямало и надали се е карало с масло различно от М10Д,но нали сега ги има и гледаме да караме с възможно най доброто за да запазим за по дълго двигателя....


Понеделник, 12.10.2015 г. 11:37 ч.
Профил
Научи се как се сипва масло
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:33 ч.
Мнения: 43
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: разработка и масло
Той е каран 30 години с приста ,сега мобил ще му слагаме... Все едно да подковаваш болен кон...
Въпреки всичко не мога да разбера какво пречи да се използва щилково масло :roll:
И двете са за двутактови двигатели?!
Прави ми впечатление ,че се обръща внимание на това дали маслото е за високооборотни двигатели или не ,а се изпуска въпроса дали е за водно или въздушно охлаждане ,което според мен (а и според булшенството от хората) е съществения въпрос :?


Понеделник, 12.10.2015 г. 12:47 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов