Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Въпрос за дифузьора на трабантов карбуратор 
Автор Съобщение
Начинаещ

Регистриран на: Неделя, 16.11.2014 г. 20:59 ч.
Мнения: 16
Местоположение: Козлодуй
Skype: iliq_gaberov
Мнение Въпрос за дифузьора на трабантов карбуратор
Здравейте колеги онзи ден си свалихме карбуратора на трабанта за чистене понеже не е работил около 2 години имаше само боклуци на дъното но жигльорите бяха чисти та човека с който чистихме карбуратора разбира много разглобявал е всякъкви карборатори на двтактови мотори стари нови и на автомобили, но до сега не се беше занимавал с трабантов, та на него му направи впечатление, че дифузьора стои обратно на посоката на въздуха, а той ми каза, че на всички карбуратори които е разглобявал до сега никаде не е срещал така обърнат дифузьор. Но просто той няма как да влезе обратно така си е не беше объркан от някой друг майстор та въпроса е свързан именно с това помпахме ускорителната помпичка но гориво не пръска през дифузъора... газблобихме и нея и жигльорите по пътя на горивото до дифузьора като гледахме по книга как е, но не ще даже да просълзи и аз като го карам го няма този старт който трябва да го има именно от това впръзкване иначе карбуратора си работи добре има си и ниски реже се добре но този старт го няма. Какво може да му е дайте някъква идея какво да го направя и как да го оправя благодаря предварително.


Петък, 19.06.2015 г. 14:04 ч.
Профил
Некадърник

Регистриран на: Понеделник, 11.02.2008 г. 16:33 ч.
Мнения: 113
Мнение Re: Въпрос за дифузьора на трабантов карбуратор
гледам ти темите и тук и в класиккар какви велики работи вършиш, а не знаеш нещо тъй елементарно- Трабанта НЯМА ускорителна помпа. Има литература и прочети сам и престани да пишеш по сто теми , че търсиш скоба за главини/ че даже и с големи букви/- една е достатъчна. Щом можеш да направиш бъги, вземи и се направи и една скоба. Администраторите си бъркат в носа вместо да си гледат работата. Не че от тях можеш да получиш съвет, след като дават по 350 Е за ремонт на алтернатор.


Понеделник, 22.06.2015 г. 11:06 ч.
Профил
IFA boss
Аватар

Регистриран на: Събота, 14.06.2008 г. 23:29 ч.
Мнения: 258
Местоположение: Sofia
Automobile: 601 S de luxe
Мнение Re: Въпрос за дифузьора на трабантов карбуратор
Зизи, внимавай с изказванията относно управата на форума ! Това е официално предупреждение !
Всеки има право да пише тема за въпроса който го вълнува, а ти НЕ си длъжен да коментираш щом нямаш намерение да помогнеш!
А относно това колко съм платил за ремонта на алтернатора ми ... мога да си го позволя и съм си го платил ! Да не си ми дал ти пари, че сметка ще ми правиш ?

_________________
Trabant forefer


Понеделник, 22.06.2015 г. 17:53 ч.
Профил
Мисли си че знае всичко
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 25.02.2008 г. 10:51 ч.
Мнения: 251
Местоположение: Велико Търново
Skype: trabanta601s
Automobile: trabant
Мнение Re: Въпрос за дифузьора на трабантов карбуратор
Здравейте. Първо относно ускорителната помпа няма такава това е клапанче което при отваряне на дроселната клапа под определен ъгъл това клапанче се предвижва и отваря втори жигльор за да може при повече подаване на газ да отвори втория жигльор и да обогати сместа и да храни добре мотора. Значи момента на отваряне е около половината ход на дроселната клапа приблизителна настройка дори като се бута на ръка се чувства като стъпка съпротивление понеже кубиличката в него момент натиска според вас т - нар. ускорителна помпа а същност е клапанче отварящо втория т е допълнителния жигльор. За толква години обслужване не съм забелязвал разбутване на този клапан ако не е базикан от някой "Майстор". Единствено е необходимо почистване на жигльорите и това. А относно дифузьора не може да се сбърка такова му е положенито както си ляга.

_________________
Напред с двутактовите ни зверове!
Изображение


Понеделник, 22.06.2015 г. 21:39 ч.
Профил
Некадърник

Регистриран на: Понеделник, 11.02.2008 г. 16:33 ч.
Мнения: 113
Мнение Re: Въпрос за дифузьора на трабантов карбуратор
trabant maniac написа:
Зизи, внимавай с изказванията относно управата на форума ! Това е официално предупреждение !
Всеки има право да пише тема за въпроса който го вълнува, а ти НЕ си длъжен да коментираш щом нямаш намерение да помогнеш!
А относно това колко съм платил за ремонта на алтернатора ми ... мога да си го позволя и съм си го платил ! Да не си ми дал ти пари, че сметка ще ми правиш ?


първо съм помогнал- чети добре-

Zizi написа:
...Трабанта НЯМА ускорителна помпа... Администраторите си бъркат в носа вместо да си гледат работата. Не че от тях можеш да получиш съвет, след като дават по 350 Е за ремонт на алтернатор.


и второ никъде не съм цитирам кой какво е плащал и никому не съм правил сметка.


Вторник, 23.06.2015 г. 01:17 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Неделя, 16.11.2014 г. 20:59 ч.
Мнения: 16
Местоположение: Козлодуй
Skype: iliq_gaberov
Мнение Re: Въпрос за дифузьора на трабантов карбуратор
Въпроса може да е глупав но аз до преди 3 месеца никога несъм се качвал в трабант та камоли да пипам нещо по него . А това за помпата ми го каза човека с който чистихме карбуратора аз никога не съм разглобявал какъвто и да е карбуратор и тепърва се уча.Но с тъкива въпроси ще се науча ,онзи ден смених маншоните на полуоските пак без да съм правил нещо подобно някога вживота си,общо взето всичко ми е за първи път но с колегите по форумите и приятели ще се науча.


Вторник, 23.06.2015 г. 15:45 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов