Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Коя е липсващата част на моя трабант (снимка) 
Автор Съобщение
Начинаещ

Регистриран на: Понеделник, 03.11.2014 г. 15:20 ч.
Мнения: 2
Местоположение: Лясковец
Skype: boy_5551
Мнение Коя е липсващата част на моя трабант (снимка)
Здравейте на 17 години съм и все още не разбирам от коли. Та имам трабант който стои пред блока вече година некаран и реших, че е време да го стегна и да се науча да шофирам на него. Заредих му акумулатора, (който не е на снимката) сложих го и пробвах да го запаля но не се получи. Извиках майка ми (която също не разбира от устройството на коли) но все пак забеляза, че липсва част под капака, която така и не разбрах каква е (моето предположение след малко четене из нета е че това е стартера) но не мога да бъда сигурен. Та намерих този форум и реших, че тук би трябвало да има някой, който може да ми помогне. Ето снимката (като липсващата част не е акумулатора просто го бях махнал). Благодаря предварително :)
Прикачени файлове:
Коментар на файл: Липсващата част не е акумулатора просто го бях махнал
trabanta1.jpg
trabanta1.jpg [ 73.72 KiB | Прегледано 10028 пъти ]


Понеделник, 03.11.2014 г. 15:51 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти

Регистриран на: Четвъртък, 15.11.2012 г. 14:02 ч.
Мнения: 121
Местоположение: Варна
Skype: air1239
Automobile: рено,трабант
Мнение Re: Коя е липсващата част на моя трабант (снимка)
От снимката не мога да видя дали стартера липсва, тази гумената синя изолационна тръба с кабелите свързана ли е някъде? Точно там е стартера, кабелът трябва да е захванат за него/по точно за бендикса/. Това е снимка на стартера: http://air123.snimka.bg/automobiles/tra ... 0.29632203
По принцип е належащо преди да палиш да провериш състоянието на двигателя: има ли бензин, стига ли през кранчето до карбуратора, щом бензина е стар е належащо да го смениш, коляновия вал превърта ли на ръка, свещи и тн..
Прочети и част от литературата качена в този раздел: viewtopic.php?f=37&t=83 втората и третата книга са си просто задължителни.
Ако можеш свържи се и с някой който е карал трабант. Ако се сетя още нещо ще пиша , но това на първо време е належащото.


Понеделник, 03.11.2014 г. 17:48 ч.
Профил
Некадърник

Регистриран на: Понеделник, 11.02.2008 г. 16:33 ч.
Мнения: 113
Мнение Re: Коя е липсващата част на моя трабант (снимка)
като начало би било редно първо да изчистиш листата и разни други боклуци, да измиеш двигателя. От снимката както е представена не липсва нищо/ за акомулатора не говорим/. Дори положението на лулата.../тази гумената синя изолационна тръба с кабелите / ...говори, че има стартер. Какво друго липсва не може да се разбере от снимката, а майка ти като има такава позиция не може ли да каже какво липсва? Дай още няколко снимки отгоре, отстрани и може и да открием къде е скрито котето.


Понеделник, 03.11.2014 г. 22:27 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Понеделник, 03.11.2014 г. 15:20 ч.
Мнения: 2
Местоположение: Лясковец
Skype: boy_5551
Мнение Re: Коя е липсващата част на моя трабант (снимка)
Благодаря Ви за съдействието. След поглед от автомонтьор се оказа че нищо не липсва а проблемът при паленето идва от резервоара, който се оказа много ръждясал и не може да подава бензин или нещо от сорта. Та оставих му го, като ми каза, че ще опита да премахне ръждата или ще търсим друг резервоар от автоморгата. Приятен ден :)


Събота, 08.11.2014 г. 14:11 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Понеделник, 10.11.2014 г. 07:25 ч.
Мнения: 1
Местоположение: Лясковец
Skype: nes_kafe1
Мнение Re: Коя е липсващата част на моя трабант (снимка)
Здравейте,аз съм майката на момчето,което пита за липсващата част.Реших ,че е крайно време да науча повече за устройството на трабант(нали имаме такъв,който просто седи пред блока)и да мога(в това число и синът ми)да поназнайвам каква повреда има или би могло да има за в бъдеще,защото сме решили да го подкараме.Всъщност,траби е първата ми кола,но това беше преди N брой години.Чудехме се дали да не го продадем,но за без пари не си заслужава,а и имаме спомени с него,къде ли не ни е карал...Ще се огледам из форума,ще чета и ще се уча,надавям се при въпроси от моя страна (може и да са смешни според вас)да получавам отговори.Лек ден! 8)


Понеделник, 10.11.2014 г. 07:33 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов