Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Моля помогнете с информация! 
Автор Съобщение
Regular User
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:12 ч.
Мнения: 1090
Местоположение: Stara Zagora
Automobile: Wartburg 353S
Мнение Re: Моля помогнете с информация!
DEYAN IYI написа:
Най-малкото искам да съм адвокат на трабантовия двигател. Не знам каква е причината да блокират, но ако в по-голямата част от случаите се дължи на износване, все пак може да се предвиди след колко моточаса ще се наложи пълна ревизия.


ООО блокират и още как. И то много чести без никакви предварителни признаци. Бачка си що годе добре и в един момент просто прави кръц... Другата крайност пък е да кара разхъркан с десетки хиляди преди да блокира. Така че двутактовия двигател е много непредвидим в това отношение.


Сряда, 13.04.2011 г. 22:23 ч.
Профил
Кандидат-фен

Регистриран на: Сряда, 20.02.2008 г. 18:53 ч.
Мнения: 314
Мнение Re: Моля помогнете с информация!
Коляновия вал на траба блокира от разхлопване, нека не забравяме, че ресурса му е 80-100 х.км, а буталата в цилиндрите от калпави и недозирани масла и също от износване.
Как ще се охлажда Вартбурговия мотор не ми стана ясно, въпреки, че го обливаш с въздух в порядъка на 30-40 км/ч това няма да се охлажда ако не монтираш радиатор, навържеш маркучи и го налееш с вода. За теб е мотор с въздушно охлаждане и да му изхвърлиш охлаждането и капаците по цилиндрите.
Траба е подходящ за твоята цел- отвреме навреме се появават и чисто нови мотори за по 200-250 лв, вземаш един такъв, дозираш адекватно маслото и си ти. 28 к.с не са малко да влачи парашута с двама.


Петък, 15.04.2011 г. 10:48 ч.
Профил
Начинаещ
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 11.04.2011 г. 07:05 ч.
Мнения: 8
Местоположение: гр.София
Мнение Re: Моля помогнете с информация!
Здравейте отново,съгласен съм с мнението че когато искаш да летиш плащаш съответната цена за това.Повечето хора в българия които се занимават с тези неща го знаят добре това.
Но има и доста хора които правят разни разработки-и то доста успешни.Хора с опит в този занаят.Така че благодаря за коментара на siso.
Такива хора може да срещнете във www.flying-forum.com и др. форуми.
Разликата между мото парапланерите и мотоделтапланерите е в скоростта на летене и по точно скоростта с която кацат.Много по лесно и по безопасно е да кацнеш с угасен двигател/аварийно/с парапланера именно заради това.Изисква много по късо растояние за кацане и не е толкова капризен от към тази гледна точка.
А за моята мото делта небързам,все нещо ще измисля и ще излезне.Беше планирана да е с двигател на субару ЕА-81 и е с такава рамка. Доста мощен двигател но и доста тежи към 85-90кг той пак е автомобилен/четиритактов четири цилиндров боксер с водно охлаждане/има го и авиационен.Но и цената е по различна.
Целта ми е да намеря подходящ двигател с колкото се може по малко тегло примерно до 50-60 кг даже и това е много и с мощност около 50 к.с.
28 к.с. са малко. Но пък съм съгласен с колегата Оги. Важни са маслата и ресурса на двигателя.
Авиационните двигатели са доста натоварени и режима им на работа хич не е лек.''Изцеждането'' е голямо.и от там и износването /по голяма мощност от по малка кубатура и по малко тегло/.


Петък, 15.04.2011 г. 17:10 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Петък, 13.05.2011 г. 17:37 ч.
Мнения: 1
Местоположение: sofia
Мнение Re: Моля помогнете с информация!
навремето и аз се опитвах да преправя вартбургов мотор, но се отказах. Стори ми се тежичък, а му поорязах доста "детайли". Защо не провериш варианта боксер на VW? Ако се не лъжа, трика беше с картер на старият 1200 кубиков мотор и цилиндри и бутала от 1600. (или 2000?) Другото което ме е втрещявало, е теглото на извънбордовите. 2 вихъра са 60коня и под 40 кг :)


Петък, 13.05.2011 г. 17:49 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Сряда, 20.07.2011 г. 00:37 ч.
Мнения: 1
Местоположение: sliven
Skype: stoil_92
Мнение Re: Моля помогнете с информация!
[quote="Ivaka"]Трабантовия надежден? Ти нищо не каза. Трабантите се счупват да блокират непрекъснато, едва ли има в този форум трабантаджия дето да не е блокирал двигател(а ако има такъв той има трабант отскоро). И точно предвид честотата на блокажите в никакъв случай не бих предпочел такъв двигател за целта.[/quote


Този път ти нищо не каза.Имаме трабант от 88 година както е излъл е в ръцете на баща ми , а сега в мойте и нито веднъж не е блокирван..блокирват ги тези които незнаят как да го карат


Сряда, 20.07.2011 г. 00:47 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 21:56 ч.
Мнения: 640
Мнение Re: Моля помогнете с информация!
nasko_nsg...при мен планеристи има 3-4.Малко нелегални,защото летят в забранена зона...но често ги засичам.353 е лош избор на мотор за делта.Двигателя колко тежал...а десет кила вода и радиатор...къде ги остави?Този мотор си е за кола (мен ако питаш-и за кола не става,ама то е друга тема).Тежък е.А пък трабантовият е тотално ненадежден-главно заради годините си и липсата на части.
Да се занимаваш с трабантови мотори,при положение,че на пазара има Rotax и още поне десетина марки,работещи основно за леката авиация...е малко безсмислено.Вярно е,че даваш малко повече пари,ама знаеш за какво ги даваш.Тук какво ще купиш с тях...стар тежък мотор,още в завода недомислен,в кофти състояние...Е да-купуваш го на цената на желязото в него.Ама толкова е и двигател...

_________________
Libenter homines id, quod volunt, credunt


Неделя, 24.07.2011 г. 10:12 ч.
Профил ICQ
Начинаещ
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 11.04.2011 г. 07:05 ч.
Мнения: 8
Местоположение: гр.София
Мнение Re: Моля помогнете с информация!
Ще измисля се нещо,но според мен не е и по добре да взема тук предлагащите се ротакси втора употреба с изтекъл или изтичащ ресурс,който не се знае кога и къде ще блокира.Има и друго - ного взехме да нашумяваме вече и се чудят как да ни скършат крилцата.Ти да не си от ГВА случайно?


Понеделник, 25.07.2011 г. 00:06 ч.
Профил
Начинаещ
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 11.04.2011 г. 07:05 ч.
Мнения: 8
Местоположение: гр.София
Мнение Re: Моля помогнете с информация!
Продължавам с търсенето докато не намеря подходящото решение.Няма да е нито от Трабант нито от Вартбург,а най-вероятно няма да е и от субаро.Незнам още,ще видиме какво ще измисля.


Понеделник, 25.07.2011 г. 00:11 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  

Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов