Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Статия 
Автор Съобщение
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:06 ч.
Мнения: 326
Skype: kolestral
Automobile: Wartburg 353
Мнение 
theultimate написа:
Истинския фен би предпочел да иде на среща, вместо да седи пред компа неделя вечер. При теб може би е такава ситуацията, защото не си от тук и се издържаш сам. Ама хората дето си живеят тук не ми казвай че не могат да намерят 5лв за да дойдат на среща. Не искам да цитирам имена, ама за половината и повече съм убеден че просто ги мързи.


Възможно е да си прав. Аз говоря със сигурност само за себе си, а за другите мога само да предполагам. Като цяло сте прави, че е хубаво да има срещи, но се издразних от това че започнахте да плюете и да обиждате без реална причина. Просто такова е положението. Не можем да се сравняваме с другите клубове колкото и да ни се иска. Само виж темата която е пуснал Ивака за преброяването. Повечето постове са на хора които нямат книжки, колите им не са регистрирани или имат нужда от някакви ремонти. И ще става все по зле, просто защото караме коли които са на изчезване. Как да се сравняваме с клубовете на Лада, Шкода и Москвич? И от треите марки колите по улиците са доста повече от нашите. Лада и Шкода са си съществуващи марки, а Москвич ги няма само от няколко години. Оригинални части за тези коли бол, сервизи също.

Кои са истински фенове ще си проличи с времето, защото от сега нататък ще оставаме все по-малко и накрая ще останем буквално шепа хора. Съжалявам че говоря като Santa, но ситуацията е такава. Виж ни и форума. Само се караме, а като дойде някой нов му се подиграваме, че не разбира и че кара с по много масло.

Дано да греша за тези неща.


Четвъртък, 21.02.2008 г. 19:25 ч.
Профил WWW
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 21:27 ч.
Мнения: 134
Местоположение: Русе
Мнение 
Turbo написа:
.................
Дано да греша за тези неща.

За едно грешиш :D
Колкото съществуват Лада и Шкода , толкова съществува и Москвич .

_________________
Изображение


Четвъртък, 21.02.2008 г. 21:12 ч.
Профил
Научи се как се сипва масло

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 16:37 ч.
Мнения: 33
Местоположение: Габрово
Мнение 
Само не мога да разбера за какво е цялото ръчкане и натискане да се ходи на този събор.На който му се ходи има и желание и средства ще отиде,на който не му се ходи няма да отиде,толкова е просто.
Ивак до тука от постовете ти разбрах че ни мислиш нас съфорумците ти за мишки и лешпери дай ми една причина да отида на тази среща и да срещна теб.


Четвъртък, 21.02.2008 г. 22:15 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение 
Не е ръчкане, по-скоро отчаяние. Аз бих отишъл за да видя други като мен наистина надъхани и готови да отделят пари и време за това въпреки че и двете не са в изобилие. Не е приятно усещането да си дал тонове пари за такава кола, да си пренебрегнал възможността да караш по-съвременна кола и да наблюдаваш как тия около теб се стискат все едно е война.


Четвъртък, 21.02.2008 г. 22:24 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:35 ч.
Мнения: 643
Местоположение: Варна
Мнение 
theultimate написа:
Не е приятно усещането да си дал тонове пари за такава кола, да си пренебрегнал възможността да караш по-съвременна кола и да наблюдаваш как тия около теб се стискат все едно е война.

Че всеки си дава парите за каквото реши, както и си отделя времето за каквото реши ;) Защо да ти е неприятно? Да кажем, че аз искам да си купя нова кола и заебавам всичките ми идей за Трабанта - това си е моя работа и на никой друг :wink: Няма за какво на теб да ти е гадно за това :wink:

_________________
Прави к'вот трябва, пък да става к'вот ще!
Изображение


Четвъртък, 21.02.2008 г. 23:47 ч.
Профил ICQ
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение 
Спора е безсмислен. Ако искайте идвайте на екото, ако искате идвайте на националния събор. Един ден когато вече няма трабанти и вартбурзи ще си трошите главата за тия 10-20-50лв дето сте ги профукали в кръчмата, но ще е късно. И тогава ще се мъчите като германците, дето им трябват по 10 бона да си направят свесен трабант. Ако изобщо някой се мъчи и се опитва....


Четвъртък, 21.02.2008 г. 23:51 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:06 ч.
Мнения: 326
Skype: kolestral
Automobile: Wartburg 353
Мнение 
Gosho написа:
Turbo написа:
.................
Дано да греша за тези неща.

За едно грешиш :D
Колкото съществуват Лада и Шкода , толкова съществува и Москвич .


Няма значение кои фирми са купили марките, важното е че марките ги има. Някой като си купи утре една Шкода, няма да се регистрира във форума на Фолксваген, а в този на Шкода нали така? А като ги има марките има и поддръжка на колите. Във всички магазини за Лада можеш да си купиш оригинални части за смешни пари, а за Вартбург и Трабант са все докарани от някъде си или рециклаж. В Плевен например има само един магазин за Вартбург, в който повечето неща ги няма на склад, а можеш да си ги купиш само с поръчка. Иначе за гнусните Лади освен множеството магазинчета и гаражчета си има и така наречен официален шоуруум от където можеш да си купиш каквито се сетиш части и разбира се чисто нова кола. Това е една от основните причини да има малко хора каращи Вартбург и Трабант и още по-малко фенове във форума и следователно съвсем малко хора по срещите. Няма възможност за свестна поддръжка.


Петък, 22.02.2008 г. 00:17 ч.
Профил WWW
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 21:56 ч.
Мнения: 640
Мнение 
Така и не разбрах на кой етап точно зациклихте...ама мисля е време да си кажа моята гледна точка.
Та значи една кола трябва да върши работа.Всички коли са еднакви.В края на краищата всички се свежда до тон и нещо желязо.То няма да ви надживее.Или поне не е нормално да така.Ръждясва,гние,чупи се,има различни естествени процеси,които възникват в хода на експлоатацията на всяка кола.Те са неизбежни и за съжаление необратими.В даден етап поддръжката и започва да струва прекалено много време и нерви.И тогава какво правим....Някои я прибират в гаража и чакат да минат 20-30 години докато придобие антикварна стойност.Други я пращат в Надин.Трети(като повечето от нас тук)-карат на доизживяване.Колкото изкара...докато се включат в някоя от горните категории.
Това всичкото го пиша с далечната идея да осъзнаете каква простотия е да се върти всичко около колите.Няма смисъл.Ако за момент завъртите идеята не около 30-годишните саморазпадащи се гробници,а около хората...може и да намерите някакв смисъл в цялата работа.
А ходенето по срещи и събори не е толкова въпрос на пари,а на желание.Софийските срещи на мен са ми на майната си.На другия край на града и отвъд него.Обаче винаги като съм бил свободен,а колата достатъчно изправна,съм ходил.Троян на тоя етап ми е далече.

turbo...очертава ми се път към Плевен в събота или понеделник сутрин.Драсни два реда на лични.


Петък, 22.02.2008 г. 01:42 ч.
Профил ICQ
Знайко
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 16:23 ч.
Мнения: 176
Местоположение: София/Дания
Мнение 
Turbo написа:

За да можеш да решаваш дали да жалиш едно нещо или не първо трябва да го имаш. Освен това има голяма разлика между хоби и основна цел в живота. Хобито е приятно занимание което съобразяваш със задълженията си и ако останат пари и време за него, тогава го практикуваш, а не нещо което правиш на всяка цена. Поне аз така го приемам. За другите не мога да говоря, но за себе си мога. Време за срещи нямам. През седмицата съм в София защото съм студент там и рядко мога да отделя дори и 1-2 часа през деня за каквото и да било. В събота и неделя съм си в Плевен. За неделя следобед си прав, обикновено нямам абсолютно никакви задължения. Вероятно трябва да си организирам сам среща, да си закарам 2-та Вартбурга един по един на някой паркинк, да си поприказвам сам и да си тръгна. Не че не е малоумно ама нали според вашите разбирания за да си истински фен трябва да ходиш по сбирки.

Ивака написа няколко доста иронични поста относно парите, ама и той не е прав. Всичките пари които имам в момента са не повече от 10-15лв и няма да станат повече в следващите 2-3 дена примерно. От няколко песеца това явление се наблюдава постоянно при мен. Точно това е и причината поради която за 3-4 месеца двата ми Вартбурга не са навъртяли повече от 100-200км общо.

Предполагам че ситуацията е подобна и при доста от другите хора във форума, затова не ми обяснявайте кой е истински фен и кой не и не говорете със сигурност за неща които не знаете.


Прав си..Събирането ни е хоби а не задължение..Това дали някой го мързи да дойде или не си е негов проблем..Общо взето тези които ги "мързи " да дойдат и не са никакви фенове защо не ги мързи да си оправят колите и да ги стягат...Да си фен не означава да ходиш на срещите, въпреки че е хубаво...И приятно...
Последния месец и аз съм здраво закъсал финансово и не мога да си позволя да дойда, а това дали съм свободен или не си е моя работа..Защото през седмицата времето ми е плътно заето, събота и неделя да уча и да се видя с най-близките приятели и то време не остава, за пари изобщо да не говорм, защото за една среща трябва да сипя за 10лв бензин...А в момента мие трудно...Иска ми се да идвам на срещи но не винаги мога...


Цитат:
Не е ръчкане, по-скоро отчаяние. Аз бих отишъл за да видя други като мен наистина надъхани и готови да отделят пари и време за това въпреки че и двете не са в изобилие. Не е приятно усещането да си дал тонове пари за такава кола, да си пренебрегнал възможността да караш по-съвременна кола и да наблюдаваш как тия около теб се стискат все едно е война.


Ако се замислиш не си прав...90% от хората тук и по тези събори имат колите си защото не могат да имат по-хубави, някакви носталгии и т.н...Освен това цялата работа ми звучи не толкова за колите колкото заради събирането или по-точно за повода да се напием отново...
Всеки сам си избира..Ходи ми се на този събор, но ...вероятността да отида е твърде малка...главно заради финанси..


Петък, 22.02.2008 г. 02:46 ч.
Профил
Пърпоранчо
Аватар

Регистриран на: Петък, 29.02.2008 г. 19:18 ч.
Мнения: 430
Местоположение: гр. София
Automobile: Върви пеша
Мнение 
Торси-че съберете се 2-3 в 1 хубав Трабант и елате.Хем ще си поделите парите за пътя и ще излезе по-евтино на всеки.
За сега аз знам,че за моите нужди и за моята черга Трабантът е предостатъчна кола.Доставя ми удоволствие да човъркам по нея лятото като хоби,когато събирам пари за обучението си за есента и море или планина ми е химерна цел поне още 3 години.Защото не мога да отделя 4-5 дни(отпуските си ги ползвам за обучението в Плевен,а и да се правя на болен пред шефа просто не върви)-затова си карам Трабантината вече 12 години.
Излишно е да казвам,че заплатата ми е мизерна(и унизителна) за човек учил вече 12 години.Този месец като приспадна тока и телефона-положението не е цветущо.
Днес поне взех аванса и мога да се заседя пред компа.
Обикновено ходя на Лозница-казвам ви отделям си от залъка за бензин-и си прекарвам чудесно,но там е организирано и вече 3 години ходя-писва.
Затова бих дошъл за разнообразие и любопитство-дори само да се вясна.
Не можем да избягаме от себе си-Това сме Трабантаджиите в България-или ученици,или студенти,или специализанти,или по-възрастни доайени или просто фенове.
Както се каза по-горе парите са голям проблем за всеки.
Другите клубове с малки изключения събират хора с възможности+има резервни части,има производство.
За съжаление в България битува представата,че Трабантите са буклуци по рождение и понеже всеки разбира много от коли(дори и никога да не се е качвал на съоветната марка или има лоши впечетления)-мнението всеобщо е осъдително.Знаете за вицовете.
Ако имаше друга кола с качествата и цената на Трабант+ако имахме национално производство на собствено разработена кола щеще да бъде различно,нали?
Да ама не.Смея да твърдя,че Трабантът заслужава уважение,защото е износил на гърба си не един или двама начинаещи шофьори,много полицаи,много лекари(колеги),много научни работници(професори и доценти),много попове,много студенти и много други специалисти(инженери,ел техници,бдж,строители или изкуствоведи и т.н.)
И накрая земеделци-всички с уважение и респект говорят за тази кола и това ме прави горд!
В човешката природа е да се впечетлява от голямото,мощното,шареното,рошавото,но Трабантът е кола за интелектуалци и който знае го оценява.
Когато минавам през Плевен да си оставя багажа и се налага да преспя,но следващия ден хазяйката вика какво се говори в квартала-Трабант от Русе.
Нямате си представа как върви разработен и поддържан Транбант,особено с хубави гуми-това е фурия-да ти разиграе кръвчицата-не цепя басма на мерцедеси и бмв-та в пътните ситуации,където го позволява-Пътят Русе-Бяла през Ценово нагоре по баира върви тази машина със 70км/ч на 3-та по завои с ограничена видимост (както планинските пътища) през дупки ....това трябва да се изживее.
Дето викат хората "с нея през огън и вода"
Отклоних се,нооооооооо колко плащат за ремонти другите?
Ние плащаме просто смешни пари.
За парите-винаги ще се намерят-и назаем могат да се вземат.Хора сме.
казвам ви-заслужава си да се изпита един национален 2Т събор-просто да се съберем и да се видим(не като в София)-а да седнем на чашка и мезе.....
И на мен ми изглежда далечна дата,но от сега се планира и се заделят пари.
Който ни уважава ще бъде уважаван.И ние сме хора,българи като Москвичаджиите и Лададжиите.
Заслужаваме го.
Скептицизъм винаги ще има-старците в Нашия регион клатят глави и не вярват,че заслужавате доверие.
Бай Съби разбира под събор-организация,МВР,КАТ.БАКСКАМ и т.н.
Хубавите неща стават там,където е без такива сложнотии.
И в германия го има-събират се някъде в гората или в планината да се налудуват.
Какво по-хубаво от това.
Все пак не е задължително да си с кола-може и с влак и с автобус-гепиш една палатка+няколко консерви+и "горивото"-за 1 нощ се изкарва.Е ще вземем някого,който е в нашата посока до удобно за него място-хора сме.
Важното е да се събираме!Да има традиция!
Ето рокерите от Русе проявяват интерес към нашите събори.Искат да участват-все пак трабито е луксозен мотор.
Мо0же и комбиниран събор да направим(с други марки),но не е същото-ще се претопим.
Помислете
Извинявам се за печатни грешки,но писах и емоционално. :wink:

_________________
www.lozenetz-hospital.bg/static.php?content_id=51
www.pathologie.de/startseite/
www.esp-pathology.org/home
www.bpa-pathology.com
www.bgpathology.org/
www.patolog.ru/
www.ascp.org/content
publications.iarc.fr/
Трабантозавър


Петък, 29.02.2008 г. 22:34 ч.
Профил YIM WWW
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 21:56 ч.
Мнения: 640
Мнение 
Проблемът на масовото съзнание е съвсем прост.Понякога в него намират добра почва убеждения,които на пръв поглед са пълна безсмислица.Като тази,че Траба е боклук (примерно).
Обаче няма случай до сега в световната история,в който милиони хора да са допускали една и съща грешка едновременно.Просто няма.И в края на краищата се оказва винаги,че масовото съзнание...е казало истината.

_________________
Libenter homines id, quod volunt, credunt


Събота, 01.03.2008 г. 02:10 ч.
Профил ICQ
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение 
Не обвинявам някой който едно време се е опитвал да работи с трабант, но въпреки това му е отказвал много. Ама не може всяко лапе на село дето не се е качвало в трабант през живота си и всеки старец дето едно време всичко е връзвал с тел, да ми изкават компетентни мнения и да ми се подиграват.... Трабанта е направен с идеята да е проста кола с евтини части, която хората да ремонтират сами без да ходят на сервизи. И поне това се изпълнява на 100%, но предимно са го карали хора, които искат само да сипват бензин. От там идва всичко...


Събота, 01.03.2008 г. 08:56 ч.
Профил
JDM

Регистриран на: Понеделник, 18.02.2008 г. 21:33 ч.
Мнения: 124
Местоположение: Sofia
Мнение 
филип3 написа:
Нямате си представа как върви разработен и поддържан Транбант,особено с хубави гуми-това е фурия-да ти разиграе кръвчицата-не цепя басма на мерцедеси и бмв-та


колега имаме си представа как вървят разработени и поддържани с хубави гуми и неподдържани и с скапани гуми .... свичко си е до човека .... той навсякъде се държи като такъв - дали ще е на улицата или в трабант или в градския транспорт....

поздрави на феновете


Събота, 01.03.2008 г. 13:07 ч.
Профил
Луд с картечница
Аватар

Регистриран на: Събота, 02.02.2008 г. 13:04 ч.
Мнения: 455
Местоположение: Густо майна, Филибето!...
Мнение 
Santa написа:
...Обаче няма случай до сега в световната история,в който милиони хора да са допускали една и съща грешка едновременно.Просто няма.И в края на краищата се оказва винаги,че масовото съзнание...е казало истината.


Навремето е имали двама-трима бохави, които твърдяли, че земята не е плоска, а сферична и че тя се върти около Слънцето, а не то около нея. Масовото съзнание е твърдяло точно обратното - че Земата е плоска като тава и т.н. Две от лудите глави се казвали Галилео Галилей и Джордано Бруно...

Да, ама вече е доказано, че тогава целият свят е грешал, а именно тия откачените са били прави.

Втори пример, с няколко думи: Хитлер, концлагерите...
Пак милиони са допуснали една и съща грешка едновременно, и масовото съзнание определено не е било на прав път.


Понеделник, 03.03.2008 г. 12:02 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов