Напиши нова тема Отговори на тема  [ 49 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Що да го правя Трабаня? 
Автор Съобщение
Блокира си коляновия вал
Аватар

Регистриран на: Неделя, 06.04.2008 г. 01:25 ч.
Мнения: 95
Местоположение: Панагюрище
Мнение Що да го правя Трабаня?
Дойде и този момент. Най яростния противник на Трабльо в нашето семейство – съпругата ми, не издържа и купи едно Рено. Сега, в името на мирното семейно съществуване Трабльо бе преместен в другия двор, в очакване на съдбата си. Възможни са три варианта:
1. Трабльо остава консервиран (така изглежда - http://www.snimka.bg/album.php?album_id ... id=6503189) за около година, докато жената се научи да кара Реното и почнем да спорим на кой му трябва повече кола. Плюсове - Трабльо си остава за мен. Минуси – след една година престой на открито, ще трябва да му правя част от ремонтите отново.
2. Трабльо да бъде продаден. Плюсове – те са за Трабльо, който ще продължи да съществува. Минуси – тъжно е, обичам си го.
3. Трабльо отива на моргата. Плюсове – бракувам го, връщам документите в КАТ и не ме боли глава. Минуси – не искам да го бракувам, а и в него са поставени нови части. Така, че ще трябва да го разглобявам, да сортирам годно - негодно и много загубено време.
Като прочетох горе написаното, май е най-добре да отида в раздел „Продава”. Вие как бихте постъпили?


Последна промяна racrac на Сряда, 13.08.2008 г. 01:17 ч., променена общо 1 път

Сряда, 13.08.2008 г. 00:45 ч.
Профил ICQ
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 21:56 ч.
Мнения: 640
Мнение Re: Що да го правя Трабаня?
racrac написа:
...съпругата ми, не издържа и купи едно Рено. Избрал си си умна жена,учи се от нея!
1. Трабльо остава консервиран (така изглежда - http://www.snimka.bg/album.php?album_id ... id=6503189) за около година, докато жената се научи да кара Реното и почнем да спорим на кой му трябва повече кола. Плюсове - Тоя вариант няма такива...след една година в тревата ще имаш останки от ...нещо...
2. Трабльо да бъде продаден. Плюсове – те са Трабльо, който ще продължи да съществува.УтЕпа ме с тоя плюс просто... Минуси – тъжно е, обичам си го. Това поне се преодолява лесно
3. Трабльо отива на моргата. Плюсове – бракувам го, връщам документите в КАТ и не ме боли глава. Първият истински плюс до тук Минуси – не искам да го бракувам, а и в него са поставени нови части. Мммда...ако са унгарски,са много ценни Така, че ще трябва да го разглобявам, да сортирам годно - негодно и много загубено време. Повече от колкото дори можеш да си представиш
Като прочетох горе написаното, май е най-добре да отида в раздел „Продава”. Вие как бихте постъпили?Точно така бих постъпил...и ако някой ме отърве,ще черпя бира

_________________
Libenter homines id, quod volunt, credunt


Сряда, 13.08.2008 г. 01:01 ч.
Профил ICQ
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение 
Колата е едно от нещата, които не бих делил с НИКОЙ. Ако трябва да имам някакъв пълен таралясник, по-добре от мерцедес, на който не мога да разчитам.


Сряда, 13.08.2008 г. 09:42 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Петък, 15.02.2008 г. 22:12 ч.
Мнения: 305
Местоположение: София
Automobile: 601K S de luxe
Мнение 
Бих те посъветвал да го оставиш засега "консервиран", тъй като Трабанта е идеална втора кола за семейството. Освен това колата ти изглежда много добре за годините си и ще е жалко да я дадеш за стотина лева при положение, че е в добро състояние.
Относно това дали ще му стане нещо ако стои година-две: НИЩО!
Абстрахирайки се от редовните непремерени приказки и "съвети" на някои потребители, които "карат от дълги години активно" Трабант или Вартбург ще се убедиш че и след 5 години стоене няма да има съществени проблеми.
Дотук имам предвид консервация, а не зарязване в двора.


Сряда, 13.08.2008 г. 12:36 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение 
Относно седенето. Трабанта на село откакто взех книжка се кара веднъж на няколко месеца. Имах проблем докато наливах приста че в началото давеше яко, заради утаяването на дъното на резервоара. Иначе се качвам, паля и тръгвам. Най-много да ти е умрял акумулатора, което мисля че не е особен проблем. Това е при положение че изправна кола се остави. Ако някой строшеняк бъде оставен много време след сериозни повреди, тогава вече става кофти...


Сряда, 13.08.2008 г. 13:43 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 21:27 ч.
Мнения: 134
Местоположение: Русе
Мнение 
Абе ако има къде да си държиш паметниците, дръж си го ... ама ако ще го зарязваш на общинска земя - по добре го остави да се прероди в кутийки за парфюми [smilie=razz]

_________________
Изображение


Сряда, 13.08.2008 г. 15:35 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:35 ч.
Мнения: 643
Местоположение: Варна
Мнение 
орлича написа:
Бих те посъветвал да го оставиш засега "консервиран", тъй като Трабанта е идеална втора кола за семейството. Освен това колата ти изглежда много добре за годините си и ще е жалко да я дадеш за стотина лева при положение, че е в добро състояние.
Относно това дали ще му стане нещо ако стои година-две: НИЩО!
Абстрахирайки се от редовните непремерени приказки и "съвети" на някои потребители, които "карат от дълги години активно" Трабант или Вартбург ще се убедиш че и след 5 години стоене няма да има съществени проблеми.
Дотук имам предвид консервация, а не зарязване в двора.

Ела да видиш моя и пак кажи нищо...за 5-6 години седя и сега имам работа за 100 години :evil: Не че преди беше перфектен, но... :x

_________________
Прави к'вот трябва, пък да става к'вот ще!
Изображение


Сряда, 13.08.2008 г. 16:42 ч.
Профил ICQ
Начинаещ

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:01 ч.
Мнения: 8
Местоположение: София, Младост 2
Мнение 
Не че преди да заседи 5 - 6 години си го консервирал.....


Сряда, 13.08.2008 г. 17:34 ч.
Профил
Блокира си коляновия вал
Аватар

Регистриран на: Неделя, 06.04.2008 г. 01:25 ч.
Мнения: 95
Местоположение: Панагюрище
Мнение 
Какво се прави за да се "консервира"? Вдигане на трупчета, сипване на масло в цилиндрите, брезентово платнище (той си има собствено)?
Като гледам наплива от кандидат-собственици, май ще кансервирам :) . Лошото е, че нямам навес.


Сряда, 13.08.2008 г. 17:52 ч.
Профил ICQ
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 21:56 ч.
Мнения: 640
Мнение 
Тия дни мога да пусна една тема за консервирането...сега ме мързи.Ако работиш по 3-4 часа на ден по него,след 3 дена ще е консервиран така,че да изкара още 10 години.Набави си амбалажна хартия и евтина грес.В големи количества-ще трябва.

_________________
Libenter homines id, quod volunt, credunt


Сряда, 13.08.2008 г. 19:49 ч.
Профил ICQ
Детската градина rlz
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 07.02.2008 г. 11:53 ч.
Мнения: 1183
Местоположение: Пловдив
Automobile: Trabant 601s
Мнение 
racrac
В дебелата книга пише всичко.
Аз бих изпразнил резервоара,вдигам на трупчета и една хубава покривалка за кола,през която да не минава вода .И под колата да не стават локви !

Няма смисъл да хвърляш колата за стотина лева .Всичко става .
А може и да го покриваш с покривало и да го изкарваш веднъж в седмицата или в месеца да се поразтъпче .


Петък, 15.08.2008 г. 10:00 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение 
Добре бе хора какви са тия глупости за консвервацията. Толкова ли не можеш събота и неделя да ходиш до магазина с трабанта примерно?


Петък, 15.08.2008 г. 10:29 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 20:43 ч.
Мнения: 455
Местоположение: с.Кирилово
Automobile: Trabant 601
Мнение 
Ами консервацията ако я правиш наистина е трудоемка процедура от която няма смисъл ако не става дума за някоя забележителна кола. Едно време се консервираха колите когато се чакаше 15г за кола и се правеше сметка тази кола да изкара поне 2 поколения шофьори напр. когато собственика заминеше за Коми с години да знае че москвича му намазан отвсякаде ще го чака в гаража...
трабанта го припалвай чат пат ако ходиш за риба/лов го ползвай мъкни картофи въобще за такива работи за които колите не стават.

_________________
Къни и фърга
http://vbox7.com/play:b253bfd8


Петък, 15.08.2008 г. 23:35 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 21:56 ч.
Мнения: 640
Мнение 
Риба и багаж са основни неща за всяка кола.Практиката обаче казва друго.Ще го припалва 4-5 месеца.Зимата обаче няма да му се занимава,ще го зареже на двора.Акумулатора ще падне,при топенето на снега гумите ще започнат да се вкопават в земята.Един ден ще установи,че няма да може да го запали-заради кякой корозирал кабел,изветрял бензин или нещо друго.
И е до там тоя траб.Ще си остане на двора.След още година няма да има друг изход,освен да викне скрабаджиите-жена му ще започне да мръхти да разкара кочината от двора,на него ще му е тясно вече да ползват двамата една и съща кола,трупат се данъци,унгарските части съвсем ще свършат.

Така,че...както и да го въртим,по-добре да вземе за него 300 лева сега,когато още става за нещо и струва толкова.
Малко пари са винаги по-добри от никакви,особено ако ги вземеш веднага.Трабантутника не е недвижима собственост,за да му се качва цената.Парче желязо е с малко дуропласт.И цената му може да върви само и единствено надолу.

_________________
Libenter homines id, quod volunt, credunt


Събота, 16.08.2008 г. 08:13 ч.
Профил ICQ
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение 
Точно зимата трабанта е идеален за фън да се пързаляш с него :)


Събота, 16.08.2008 г. 14:34 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 49 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  

Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов