Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Пускане на трабант, който е спрян от движение! 
Автор Съобщение
Trabant ML
Аватар

Регистриран на: Петък, 30.07.2010 г. 19:39 ч.
Мнения: 448
Automobile: Трабант 601
Мнение Пускане на трабант, който е спрян от движение!
Понеже зимата ме изненада, а аз още не съм пуснал зимният автомобил в движение. Та, трабанта е спрян от движение, не е бракуван. Номерата му седят. Каква е процедурата в кат? Като нормално регистриране ли? Някой, който е правил тая процедура да сподели, че ще го играя тоя мач в най-скоро време.

_________________
С други думи, тия коне искат да ядат!Колкото повече ги юркаш толкова повече си 'апват.
Колкото повече ги 'раниш , толкова повече бягат.ОК?


Неделя, 26.10.2014 г. 22:37 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 26.12.2011 г. 09:00 ч.
Мнения: 100
Местоположение: област Русе
Мнение Re: Пускане на трабант, който е спрян от движение!
Печаташ заявление за пускане в движение отзад при фирма БМВ с документите на колата, валидна гражданска отговорност, нотариално заверено пълномощно, ако ти не си собственика от талоните. После плащане на таксите в банката, която е в двора на КАТ.
При пускане в движение автомобилът се явява за идентификация на 'каналите'. После отпред за новите талони и номера, ако са стари.

_________________
Карам двутактова кола и четиритактов мотор. :)


Вторник, 28.10.2014 г. 13:25 ч.
Профил
Trabant ML
Аватар

Регистриран на: Петък, 30.07.2010 г. 19:39 ч.
Мнения: 448
Automobile: Трабант 601
Мнение Re: Пускане на трабант, който е спрян от движение!
Понеже никой не ми помогна, освен колегата Найлон, реших аз да напиша какво трябва :

Цитат:
Необходими документи за пускане на превозното средство в движение

За пускане в движение на превозно средство собственикът представя:
1. Декларация за табели неотговарящи на БДС (попълнена)
2. Писмено заявление - издава се на гишета 3, 5 и 6;
3. Документ за самоличност - за физическите лица; единен идентификационен код - за стопанските субекти, а за тези, които не притежават ЕИК - документ за създаване и за код БУЛСТАТ;
4. Застраховка "Гражданска отговорност" и двустранен констативен протокол за ПТП;
5. Други документи, предвидени в закон или друг нормативен акт;
6. Част II на свидетелството за регистрация се получава на гише 3, 5 и 6.


Като мина в кат ще напиша какво трябва в моя случай.

_________________
С други думи, тия коне искат да ядат!Колкото повече ги юркаш толкова повече си 'апват.
Колкото повече ги 'раниш , толкова повече бягат.ОК?


Вторник, 28.10.2014 г. 20:47 ч.
Профил
Trabant ML
Аватар

Регистриран на: Петък, 30.07.2010 г. 19:39 ч.
Мнения: 448
Automobile: Трабант 601
Мнение Re: Пускане на трабант, който е спрян от движение!
Първо отидох с бележката, която е дадена от кат след бракуването при нотариус, за направата на пълномощно, за да мога аз да регистрирам колата. Пълномощното ми струваше 6 лева.
Значи, след 3 дневно чакане в кат, разбрах следното. Първо се прави застраховка, след това отиваме да ни напечатат заявление за регистрация. За декларация, за неотговарящи табели на БДС, все още не съм намерил информация. Колата минава преглед в кат, а не в пунктовете за ГТП. Отиваме след това в банката, плащаме таксите в банката в КАТ, които са 48 лева с включени талони и номера. Скоро пак ще пиша :)

ПС. В тези 48 лева влиза и прегледа!!!

_________________
С други думи, тия коне искат да ядат!Колкото повече ги юркаш толкова повече си 'апват.
Колкото повече ги 'раниш , толкова повече бягат.ОК?


Петък, 14.11.2014 г. 13:57 ч.
Профил
Trabant ML
Аватар

Регистриран на: Петък, 30.07.2010 г. 19:39 ч.
Мнения: 448
Automobile: Трабант 601
Мнение Re: Пускане на трабант, който е спрян от движение!
Така, приключих сагата. Сега ще напиша точно какво трябва да правите. Отивате и си правите застраховка. Без застраховка няма да можете да си напечатате заявление за регистрация. Отивате отзад в КАТ където печатат заявленията. Ако трабанта е със старите номера първо се печата заявление за промяна на регистрацията. След като напечатате това заявление трябва да чакате 2 седмици. Поне при мен беше така. На 2рата седмица минавате канал. На мен ми проверяваха само светлините. Нищо не ми казаха за това, че съм променил конструкцията на Трабанта. На следващия ден, след като сте минали канал, сутринта отивате отпред в кат. Идва един полицай и събира заявленията. Раздава ги след около 15-20 минути, като на тях има номерче, написано с химикал. В 8:30 започват да работят гишетата за регистрация на мпс. След като ви дойде реда ще ви искат всички документи, ще ви дадат номерата и едно листче на което ще ви сложат печат отзад където слагат номерата. Като свършите работата отпред, палите колата и отивате да ви сложат номерата. С листчето което са ви дали и са ви сложили печат на него, отивате на първото гише отпред, взимате си големия талон. С големия талон отивате отзад, печатате заявление за пускане в движение. Отивате в банката, таксата която ще заплатите е 9 лева. Отивате на гишето на канала и с заявлението и бележката, че сте платили таксата ще ви дадат малкия талон. Отивате в някой пункт за ГТП и си минавате преглед. Общо, от към пари ми излезе :
Пълномощно при нотариус - 6 лева
Застраховка - 45 лева
Такса за табели и др. работи - 48 лева
Такса за пускане в движение - 9 лева
Преглед - 30 лева
Общо - 138 лева!

Ако трабанта е с новите номера, отивате печатате заявление за пускане в движение и си вземате малкия талон. Не е нужно да сменяте номерата и да минавате канал!

_________________
С други думи, тия коне искат да ядат!Колкото повече ги юркаш толкова повече си 'апват.
Колкото повече ги 'раниш , толкова повече бягат.ОК?


Четвъртък, 04.12.2014 г. 16:57 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 24.02.2014 г. 18:31 ч.
Мнения: 306
Местоположение: Плевен
Automobile: Trabant 600 kombi
Мнение Re: Пускане на трабант, който е спрян от движение!
Полезна информация,скоро и мен ме чака същото.Аз платих избор на номер преди 2-3 дена,но ако платя регистрацията трябва същият ден да сложа номера,но колата не е още готова,казаха че ще ме изчакат да стане.Застраховката за колко време е тази цена?


Четвъртък, 04.12.2014 г. 17:58 ч.
Профил
Trabant ML
Аватар

Регистриран на: Петък, 30.07.2010 г. 19:39 ч.
Мнения: 448
Automobile: Трабант 601
Мнение Re: Пускане на трабант, който е спрян от движение!
Застраховката ми е на разсрочено плащане, заради това е такава цената. За 3 месеца мисля, че е.

_________________
С други думи, тия коне искат да ядат!Колкото повече ги юркаш толкова повече си 'апват.
Колкото повече ги 'раниш , толкова повече бягат.ОК?


Четвъртък, 04.12.2014 г. 18:08 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  

Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов