Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Безопасността на Пътя 

разумен водач ли си ???
ДА 33%  33%  [ 15 ]
НЕ 16%  16%  [ 7 ]
принципно внимавам, но когато ме прихванат братята... 51%  51%  [ 23 ]
Общо гласове : 45

Безопасността на Пътя 
Автор Съобщение
Продавач-консултант
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 14:52 ч.
Мнения: 78
Мнение Безопасността на Пътя
Зная, че на всички им е писнало да се повтаря по радиото и телевизията Шофираите размино, пуснете светлините! Обаче фаталното идва с това, че никои от нас не го прави.. а не само не кара колата с Акъл ами и шофира толкова безразсъдно, сякаш за да да се радва, че все още е ЖИВ! Неразбирам как една малка и бедна държава като нашата има толкова жертви, толкова катастрофи... ами то неустана семейство без пострадали от ПТП

Всеки се мисли за Шумахер, Алонсо или някъв друг БАжо от световно известните Рали шампионати... ама не се замисля, че оня това му е работата и той по цял ден обикаля по пистата, води физическа подготовка и кара 99% изправна кола....
Много съжалявам обаче 80% от автомобилите по пътищата са КОШНИЦИ който минават технически преглед само с талона.. нямат спирачки, разбито окачване какво ли още не...
само този факт трябва да ни плаши ....

обаче - НЕ ние сме СЪСТЕЗАТЕЛИ номер 1 на пътя нас никои не ни плаши ... и всичко е така докато не стане инцидента ...
някои минават тънко с малко тенекии и готово.... 200 300лв и след 1 2 месеца ПАК- светофанри гонки, неразчетени изпреварвания ...
кво ли не..

Помислете как карате и ако намирате себеси някъде из разумните хора ВОДАЧИ по пътищата на нашата страна , замислете се с какво още можете да повишите безопасността както на вас, така и хората пътуващи с вас, пък било то нашето семеиство или неприятника от офиса

ЗАПАЗИ СПОКОЙСТВИЕ---



и все пак помнете
ПОМНЕТЕ, ЧЕ НЯКОЙ НЯКЪДЕ ВИ ЧАКА!!! :twisted:

_________________
nur ........ Wartburg ........
http://www.prista-oil.com/bg/product/prista-2t-59.html


Последна промяна nKaLiZaTuRa на Понеделник, 03.03.2008 г. 18:14 ч., променена общо 1 път

Вторник, 12.02.2008 г. 15:07 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:04 ч.
Мнения: 103
Местоположение: София
Мнение 
НЕ, щото нямам кво да водя :lol:


Вторник, 12.02.2008 г. 15:15 ч.
Профил ICQ WWW
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение 
Разумен шофьор с трабант....да бе да :) Първото което е самото пътуване си е приключение винаги, отделно че предавките са такива, че за да не ти надува главата и да не гори като змей градско трябва да караш между 60 и 70, при което е съмнително как ще спре рязко :) С други думи - аз съм неразумен :)


Вторник, 12.02.2008 г. 15:42 ч.
Профил
Street Racer
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 13:53 ч.
Мнения: 138
Местоположение: Opicvet,sofia
Skype: trabifen
Мнение 
В завои с вратите влизам,задницата кщючек играе превкл/чвам кат буталата започнат да надничат през капака да видат кои кара с две думи неразумен карач

Надявам се, че от думитети не блика гордост!

_________________
Не е важно колко коня има под капака а какво магаре е зад волана


Вторник, 12.02.2008 г. 19:31 ч.
Профил
Начинаещ
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:20 ч.
Мнения: 7
Мнение 
Вартбурга не е създаден за разумно каране :!:

_________________
Изображение


Вторник, 12.02.2008 г. 20:14 ч.
Профил WWW
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 20:43 ч.
Мнения: 455
Местоположение: с.Кирилово
Automobile: Trabant 601
Мнение 
Сега... ако се движиш в града , по равно ,без да ускоряваш на четвърта можеш да си подържаш между 50-60км/ч без да тормозиш машинката. Ако трябва да ускориш-трета.Въпроса е за малоумни изпреварвания, шофиране в нетрезво състояние и т.н. Общо взето правилника е хубаво да се спазва , а не да се чувстваш герой , че го нарушаваш. Имам познати дето парадират с това че са в нарушение и ,че не ги е страх от куки. Веднага щом ги спрат вадят банкноти и ако мине дават газ двойно. Ама като утрепят някой на пътя миризливите им 50лв няма да оправят нещата.

_________________
Къни и фърга
http://vbox7.com/play:b253bfd8


Вторник, 12.02.2008 г. 22:52 ч.
Профил
Regular User
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:12 ч.
Мнения: 1090
Местоположение: Stara Zagora
Automobile: Wartburg 353S
Мнение 
mugen написа:
Вартбурга не е създаден за разумно каране :!:


Съгласен :)


Сряда, 13.02.2008 г. 13:16 ч.
Профил
Продавач-консултант
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 14:52 ч.
Мнения: 78
Мнение 
Тази сутрин Георги се събуди, мислейки за отпуската си другата седмица. Той стана, приготви се и излезе. Качи се в автомобила си и потегли за офиса. Работният ден мина и Георги реши да се разтовари и излезе с приятелката си Мария. След като пийнаха в кварталната дискотека, Георги закара момичето до вкъщи. На сбогуване той й обеща, че ще й клипне, когато се прибере. Телефонът на Мария обаче не иззвъня нито веднъж. Георги не й се обади никога повече. Той беше загинал същата тази нощ в автомобилна катастрофа.

Тази история е измислена, но имената на Георги и Мария са нарицателно за съдбата на много българи.

Пътно-транспортните произшествия са неизменна част от нашето ежедневие и напоследък в България се наблюдава една "черна" статистика на увеличаване на броя на катастрофите. Всяка сутрин осъмваме с информация по медиите колко души са загинали през изминалото денонощие.

За съжаление, катастрофи винаги е имало и винаги ще има. Напоследък обаче те взимат все повече и повече жертви особено сред младото население. Възниква въпросът защо след като се говори толкова много за произшествията по пътищата, стават все повече катастрофи? Къде трябва да търсим причините?

_________________
nur ........ Wartburg ........
http://www.prista-oil.com/bg/product/prista-2t-59.html


Сряда, 13.02.2008 г. 18:09 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение 
В кофти преценката. От много време се занимавам с трабанти и отлично знам какво може и какво не може тая кола. Не като масата глупаци дето карат някаква кола от няколко месеца и вече не излизат от насрещното. Катастрофите стават не толкова от превишена с 10-20км скорост, а от необмислени маневри, минаване на червено и несъобразена с възможностите на колата, пътя и шофьора скорост. За карането пиян не коментирам, това го смятам за пълна идиотщина. Даже 2-3 бири да изпиеш сигурно имаш същите реакции, само дето идва мерака да пробваме колко може да дигне колата....


Сряда, 13.02.2008 г. 20:02 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 21:56 ч.
Мнения: 640
Мнение 
Не се състезавам,не си правя експерименти.Като тръгна за някъде на дълъг път,обичам да спирам често.Кафенце тук,фантичка там,шкембенце,разходка,поглед към пейзажа...Това с бързането...ми е неприсъщо,освен когато съм тръгнал по работа.Ама и тогава си давам достатъчно големи аванси с времето.Скорости над 120 не са ми в кръвта,дори и на магистралата.Принципът "бързай бавно за да стигнеш далеч" отдавна съм се убедил,че е верен.


Събота, 16.02.2008 г. 00:33 ч.
Профил ICQ
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 03:29 ч.
Мнения: 125
Местоположение: Казанлък
Мнение 
Откакто блъснаха една жена пред мен доста си промених начина на каране. По добре 10 минути по късно отколкото цял живот да съжалявам.


Събота, 16.02.2008 г. 02:23 ч.
Профил
Мисли си че знае всичко
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 11.02.2008 г. 00:01 ч.
Мнения: 283
Местоположение: Пловдив
Skype: kchuchkov
Automobile: Trabant 601s
Мнение 
На млади години правех много неразумни грешки,но вече след като карам траби 23 години ,мисля че ми е дошъл акъла в главата и карам доста разумно! :D


Неделя, 17.02.2008 г. 09:38 ч.
Профил
Научи се как се сипва масло

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 18:31 ч.
Мнения: 31
Местоположение: Русе
Мнение 
http://vbox7.com/play:0ad4c5bc Не правете така!!!

_________________
Жената зад волана е като звездата в небето Ти нея я виждаш-тя тебе не


Неделя, 17.02.2008 г. 12:56 ч.
Профил
Зайо - байо
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 14:36 ч.
Мнения: 407
Местоположение: третата след луната в дясно..
Мнение 
Хахахахах Не бих правил така ама Като ти гледам подписа... :lol:

_________________
Изображение


Неделя, 17.02.2008 г. 13:01 ч.
Профил ICQ
Научи се как се сипва масло

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 18:31 ч.
Мнения: 31
Местоположение: Русе
Мнение 
подписа ми означава че трябва да сте още по внимателни и по разумни :)

_________________
Жената зад волана е като звездата в небето Ти нея я виждаш-тя тебе не


Неделя, 17.02.2008 г. 13:16 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов