Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Защо избрахте да притежавате именно Трабант/Вартбург 
Автор Съобщение
Powered by KKK
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 17:36 ч.
Мнения: 70
Местоположение: София - Пазарджик
Skype: IFA_Racing_Team__DDR
Automobile: Wartburg 1.3RS Turbo
Мнение Re: Защо избрахте да притежавате именно Трабант/Вартбург
Трабанта стана мой случайно. Бях на 16 и комшията на село продавал колата си (Трабант601 88г.), и тъй като исках да си взимам Симсон или друг мотор, а нашите бяха против, ме залъгаха да ида да видя колата. Тя обаче се оказа абсолютна кочина (във всеки смисъл на думата). Нямаше почти нищо читаво и работещо по нея, но нашите пак ми казаха вземи я да си я правиш каквото искаш, и аз като разбрах че ще имам нещо мое на колела направо пощурях - само Трабанта сънувах :lol: . Така докато не го взехме и в продължение на 2 години не му робувах, за да стане това което беше :) .
В последствие решихме, че този двигател на Трабанта му е недостатъчен, ето защо взехме да се оглеждаме за двигател от Вартбург 353. Естествено нищо интересно не се намери, докато не намерихме Вартбург 353 88г. на 34 000км. колата беше като нова! Естествено имаше забележки, но те бяха от несериозно отношение на предишния собственик (стари свещи, кабели, бензинова помпа, задръстен карбуратор и гърнета). Когато оправихме тези неща и колата тръгна както трябва, не ни даде сърце да вземем само двигателя и да изхвърлим другото :oops: . Пък и тя нямаше нищо общо с трабанта - по тиха, по бърза, по меко возеща, с повече врати :lol: (тогава още бях ученик и доста народ се мотахме насам натам та и това беше от значение :lol: ). Та станаха 2 колите - така докато след 2 месеца двигателя на Вартбурга, както си работеше тихо и се движихме с около 150 - 160 по магистрала Тракия посока Пловдив, не блокира.
Продадохме 353-то, а в последствие и Трабанта, тъй като по наследство получих Вартбург 1.3 89г. Това вече беше кола. Още по бърз от предишните пък и с малко по-добър вид от предишните (лично мнение). И той претърпя доста разкрасяване и ремонти. След 2 години така се стекоха обстоятелствата, че и него продадохме.
В крайна сметка не съжалявам за времето в което имах тези машини, защото именно те ме научиха на много за автомобилите.

П.П. Бях помолен да прикача снимка :wink:


Прикачени файлове:
abv1.JPG
abv1.JPG [ 66.55 KiB | Прегледано 5611 пъти ]

_________________
БЕНЗИН В КРЪВТА
Понеделник, 14.03.2011 г. 23:35 ч.
Профил ICQ WWW
Музикалният
Аватар

Регистриран на: Петък, 15.08.2008 г. 00:31 ч.
Мнения: 105
Местоположение: Русе
Automobile: Trab
Мнение Re: Защо избрахте да притежавате именно Трабант/Вартбург
та хайде и аз да си изкажа мнението :D , тука много рядко пиша но следя постоянно :)
навремето имахме вартбург 353 който се продаде, защото нашето семейство беше твърдо зад ладата. обаче когато, брата стана шофьор му купиха траби, аз го базиках и взимах тая кола за шега, след 2 години той я изостави, 1 година никой не я бута понеже никой не му се занимаваше, но мен не ми остави сърце така и аз почнах да я потдържам, но тя се караше само по черен път и се разлопа и изгни яко, така се кара още 5 години докато не замина съединителя, след като гни 1 година отзаде в двора, ми домиля , защото помня че на тази кола съм се учил, и с нея каде ли не не сме ходили. тогава хем изкарах книжка хем се зарекох че ще я дигна от гроба, така и направих.
Имам чичо който има 2 трабанта (и 2та бракувани и гният в двора му) и 1 камара части за трабант, както и най малко 2,3 двигателя и подобни, та хванах и си го почнах да си го реставрирам лека полека, като целта ми беше вечер на село като излизам да съм с трабито и само по асфалт, за черни пътища (понеже със земевладелие се занимаваме) подкарах Ладата, а за града съм с Citroena, така хем имам възможност да ходя да търся части, хем колата вече не се вкарва в черни пътища, лека полека си я оправям , има някой неща които на - на трабс но като цяло си е ГОООЛЯМ + :D също с голяма музика вътре (това скапа акумолатора ма ко ти пука) та кат минавам бавно от баса ме чуват доста добре

Изображение
Изображение
Изображение

още снимки тука:
http://gavrililiev.picturepush.com/

_________________
трабанта завива с ръчна, не с кормило!


Вторник, 19.04.2011 г. 15:14 ч.
Профил
Начинаещ
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 02.06.2011 г. 16:00 ч.
Мнения: 15
Местоположение: sevlievo
Skype: cvetomira.marinova1
Мнение Re: Защо избрахте да притежавате именно Трабант/Вартбург
здравейте. аз се запалих по вартбург 353 на 20 год. бащаями ми даде колата че тои си взе друга. първета работа с която започнах беше да го закърпя и боядисам направих си го сам ,цвят сигнално червен. по това време работех автомонтиор-тенекеджия стана супер. колата има много предимства пали зимата проходим е голямо купе багажник,лесна поддръжка,двигателя сам го свалям. :wink:


Вторник, 07.06.2011 г. 18:25 ч.
Профил
Научи се как се сипва масло
Аватар

Регистриран на: Петък, 28.12.2012 г. 21:01 ч.
Мнения: 44
Местоположение: Пловдив
Skype: pepi_akademik
Automobile: Trabant 601
Мнение Re: Защо избрахте да притежавате именно Трабант/Вартбург
Нормално е да има младоци в форума. Колите са евтини и особено трабанта е с малки габарити, с малка мощност (което е добре за неопитните шофиори) и няма особено трудна подръжка. Аз съм запален по ретро колите, новите изобщо не са ми по вкуса. Исках да имам кола по която да си човъркам преди да навърша 18, и моите родители уважиха това като ми подариха Трабант 601 (1967 година). Става за каране по селата и общо взето е добре за първа кола...особено в нашата "богата държава" всеки търси евтиното. :)


Неделя, 06.01.2013 г. 19:52 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов