Напиши нова тема Отговори на тема  [ 49 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Що да го правя Трабаня? 
Автор Съобщение
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 20:43 ч.
Мнения: 455
Местоположение: с.Кирилово
Automobile: Trabant 601
Мнение 
Човека си решава. Надали обаче ще смее да мине с реното от там отдето смело ще мине с трабанта. 300лв дори и да му вземе сега ще съжалява при първата повреда на реното ако спешно му се наложи да пътува.

_________________
Къни и фърга
http://vbox7.com/play:b253bfd8


Неделя, 17.08.2008 г. 14:07 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:35 ч.
Мнения: 643
Местоположение: Варна
Мнение 
То по тая логика дай да имаме 5-6 коли, че белкем имаме 1 изрядна....

_________________
Прави к'вот трябва, пък да става к'вот ще!
Изображение


Неделя, 17.08.2008 г. 14:12 ч.
Профил ICQ
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение 
С кабриото веднъж бях тръгнал на горска разходка. Нещо сбърках пътя и се забатачих по едни шубраци. По едно време настигнах Лада нива. Ония гледаха като гръмнати как аджеба тоя трабант успява да върви по такъв път. И действително 4 години съм го ползвал точно като джип, най-често натоварен с по няколко човека и доста време каран хамалски и неграмотно. Единствената авария беше когато паднах в една канавка и спуках колектора, както и веднъж затънах в една брутална кална локва и бутахме. За жълтия мисля че неведнъж съм писал как пътувах в най-бруталния сняг или как дръпнах ауди 80 да запали от лед. Така че никак не подценявайте трабанта като втора кола. До сега да чукна на дърво за година и половина никога не ми е отказвал, освен когато забравя някой консуматор или да сипя бензин, но това са си мои дивотии.


Понеделник, 18.08.2008 г. 00:04 ч.
Профил
Пърпоранчо
Аватар

Регистриран на: Петък, 29.02.2008 г. 19:18 ч.
Мнения: 430
Местоположение: гр. София
Automobile: Върви пеша
Мнение 
Сложен отговор на въпроса-дали да го запазиш или не. :?
Виж втора кола е спасение-вече по европейски мислим.
Всичко зависи за какво ще го ползваш и за каква цел.
Нали знаете,че в началото и накрая е най-романтично.
Дано да забогатеем по-бързо,за да се радваме на старите си коли. :wink:


Вторник, 19.08.2008 г. 02:38 ч.
Профил YIM WWW
Боби Диван
Аватар

Регистриран на: Събота, 16.02.2008 г. 19:16 ч.
Мнения: 141
Местоположение: сф
Automobile: ?
Мнение 
Н майтап:разведи се с жена си.Жена,дето да ми натяква нейното-няма да я бъде.Издържах на такъв режим почти месец и казах Шлайсе!

Иначе ти препоръчвам да действаш под прикритие!

_________________
'80s cars forever and only
http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/4152394_700b.jpg


Вторник, 19.08.2008 г. 22:27 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 21:56 ч.
Мнения: 640
Мнение 
Боби...колкото и да не ти се вярва,по някои въпроси жените имат по-верен поглед.Ориентират се по-бързо в обстановката.В неговия случай-жена му просто е ускорила неизбежото.Каква е разликата дали щеше да вдигне траба на трупчета сега или другата година...Според мен никаква.Само дето щеше да е прекарал цяла година в опити да държи на пътя нещо,чието време е отдавна отминало,а и неговото съзнание е "надраснало".

Баба Еволюция е своенравна стара дама.Не ти дава да катериш по пет стъпала наведнъж,преди да си готов за това.Така и повечето шофьори някога са имали кола,подобна на Трабант.Дали ще е истински,или негов аналог,все тая.Развитието си има етапи.Само,че...така както не можеш цял живот да си носиш ученическата престилка,така и не можеш цял живот да караш Трабант.Поне като основна кола.Много хора години наред си държат в гардероба ученическата престилка,първите копчета за ръкавели или първата вратовръзка.Дълго,след като са спрели да ги носят.
С ТРаба-същата работа.

_________________
Libenter homines id, quod volunt, credunt


Вторник, 19.08.2008 г. 23:24 ч.
Профил ICQ
Блокира си коляновия вал
Аватар

Регистриран на: Неделя, 06.04.2008 г. 01:25 ч.
Мнения: 95
Местоположение: Панагюрище
Мнение 
Spark of Insanity! написа:
Н майтап:разведи се с жена си.
Иначе ти препоръчвам да действаш под прикритие!


:D Благодаря за съвета! Но след два брака и две деца, гледам мнооого филосовски на съвместното съжителство! Няма смисъл да сменяш нещо, особено ако знаеш, че и следващото ще има недостатъци! А действието "под прикритие" е добър изход, особено ако е добре "дозирано" :)


Вторник, 19.08.2008 г. 23:55 ч.
Профил ICQ
Мисли си че знае всичко

Регистриран на: Петък, 14.03.2008 г. 16:38 ч.
Мнения: 219
Местоположение: Пловдив
Мнение 
Според мене, въобще не спирай Трабанта. Освен ако не се занимаваш с благотворителност и не желаеш да го подариш на някого. Триста лева пари ли са? Едно напиване на рибаро-авджийска компания! А дечицата растат! Няма да разбереш кога ще вземат книжки и ще се заоблизват за другата кола. Тогава заставаш "строг, но справедлив",
връчваш им ключовете на Трабанта и им обясняваш, че искаш да видиш километража с 20 000 километра напред, без ПТП. След това да мислят за друга кола.
Ако ли пък дотогава Траби не издържи, Надин никого не връща.


Сряда, 20.08.2008 г. 08:42 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение 
Това последното е несериозно. Частите за трабант по магазините ще изчезнат до максимум 1-2 години, заедно с масовите трабанти карани въпреки всичко. Тогава цените на частите ще са брутални и всичко ще се намира от приятели или от някъде си с доставка. Та....докато порастнат децата му, това ще е някаква ретро кола, спрямо която е по-евтино да се купи евтина учебна кола. Но за продажбата.....аз поне не си оценявам месеците труд и колата ми за една работна заплата. По добре да я пропусна...


Сряда, 20.08.2008 г. 09:52 ч.
Профил
Луд с картечница
Аватар

Регистриран на: Събота, 02.02.2008 г. 13:04 ч.
Мнения: 455
Местоположение: Густо майна, Филибето!...
Мнение 
Ултиматумите и правенето на нещо напук в едно семейство хич не са хубаво нещо. Но щом се е стигнало дотам - на война като на война. :)

1. Ти си имаш Трабант, съпругата ти си има Рено. Всеки си има кола. Къде е проблема? :)

2. С жена не се спори - това съм сигурен че го знаеш. Най-добрият начин да я убедиш, е с нейните камъни по нейната глава. Това Рено с твоето съгласие ли е купено? Защото ако е купено зад гърба ти или против твоята воля имаш моралното право да вдигнеш ръце и да не се занимаваш с него. В определен момент твоята благоверна съпруга ще има нужда от помощ по колата - я масло ще трябва да се смени, я окачване (френска кола е все пак). Аз на твое място при така поставени условия бих казал: "Ти искаше тази кола - не аз. Оправяй се сама - моята си е наред - аз проблеми нямам.", след което само седиш и гледаш с кеф сериала наречен "Жена обикаля сервизите". Щом прави напук - прави така и ти, нека усети тръпката от разправии с "майстори" ментарджии.

А и за 300 лева ли си закъсал, че да го предаваш за желязо? Ако имаш място където да го съхраняваш и да не пречи - за мен избора е ясен :)

_________________
Hard to the core ! [smilie=2beers]


Сряда, 20.08.2008 г. 10:33 ч.
Профил
Мисли си че знае всичко

Регистриран на: Петък, 14.03.2008 г. 16:38 ч.
Мнения: 219
Местоположение: Пловдив
Мнение 
theultimate написа:
Това последното е несериозно. Частите за трабант по магазините ще изчезнат до максимум 1-2 години, заедно с масовите трабанти карани въпреки всичко. Тогава цените на частите ще са брутални и всичко ще се намира от приятели или от някъде си с доставка. Та....докато порастнат децата му, това ще е някаква ретро кола, спрямо която е по-евтино да се купи евтина учебна кола. Но за продажбата.....аз поне не си оценявам месеците труд и колата ми за една работна заплата. По добре да я пропусна...


Е, много песимистично! Как така ще изчезнат за една -две години?
Има ли бради, ще има и гребени. Виж в Германия, Полша, Чехия, Словакия и Унгария колко Трабанти се търкалят. Направило ли ти е впечатление, че и у нас започнаха да изпълзяват от гаражи и дворове. До миналата година, като тръгна на път, беше събитие да видя друг Трабант. Сега ги срещам по четири-пет. Има тунинг версии, по които са изсипани сума ти пари. Абсурд е всичко това да изчезне за една-две години. Колкото до частите - има ли търсене, ще има и предлагане. Току виж и узбеките възобновили производството - сигурно си видял линка към статията. Не че разчитам особено на тях, но не го и изключвам като възможност. Ако са тарикати, поне части ще правят с оригиналното оборудване на "Заксенринг", което са купили за жълти стотинки. Пък за децата - не се знае на по колко години са.


Четвъртък, 21.08.2008 г. 08:57 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение 
Не е казано че съвсем ще изчезнат. Ама цените няма да са един двигател за 50-100лв и цял трабант за части за 50лв. Каквото остане все ще е на фенове, които няма да продават нищо евтино. При все тия уж добре заредени магазини, вече намирам трудно някои части да са оригинални.


Четвъртък, 21.08.2008 г. 09:21 ч.
Профил
Пърпоранчо
Аватар

Регистриран на: Петък, 29.02.2008 г. 19:18 ч.
Мнения: 430
Местоположение: гр. София
Automobile: Върви пеша
Мнение 
Това ни чака:
http://www.ldm-tuning.de/
и
http://www.supertrabi.de/
и чешенето на егото за удоволствие-както го правят немците.
http://www.2takter.de/markt/suche.php?s ... kel=D5E6E1)
сравни с:
http://www.mobile.bg/pcgi/main.cgi
Ако и ние си продавахме Трабитата на тези цени,може би щяха да ни гледат на сериозно. 8)


Петък, 22.08.2008 г. 00:16 ч.
Профил YIM WWW
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 21:56 ч.
Мнения: 640
Мнение 
Да...ако намериш някой достатъчно ненормален,за да ти даде 2 хил евра за Трабнат.
Не вярвам да намериш.Тукне е Германия.

_________________
Libenter homines id, quod volunt, credunt


Петък, 22.08.2008 г. 00:51 ч.
Профил ICQ
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение 
Ако имах парите колкото един германец, нямаше да ми пука да ги дам примерно 5 хилки за трабант и да го направя перфектен. Проблема е че тва са ми едно 10 заплати поне. Ако станат такива цените а заплатите не мръднат особено, което и ще стане трабантите ще останат някакви единични бройки. Отделно че все повече ще атакуват старите коли с данъци, екотакси и други глупости.


Петък, 22.08.2008 г. 13:55 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 49 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов