Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Въпрос за фар 
Автор Съобщение
Вече прави дребни ремонти

Регистриран на: Четвъртък, 15.11.2012 г. 14:02 ч.
Мнения: 121
Местоположение: Варна
Skype: air1239
Automobile: рено,трабант
Мнение Въпрос за фар
Здр. колеги, искам да попитам знаещите за ето това копче: http://air123.snimka.bg/automobiles/niv ... 5.34220178 , мога ли да го ползвам за включване на заден фар за мъгла. Незнам дали е за трабант/ако някой знае да каже/ , но е произведено в DDR. Още един въпрос, къде по принцип в трабант се монтира ключът за такъв фар.
Предварително благодаря.


Събота, 18.10.2014 г. 22:11 ч.
Профил
.
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 10:27 ч.
Мнения: 137
Местоположение: София
Мнение Re: Въпрос за фар
По времето ,когато се е произвеждал Трабант ,не е имало изисквания за заден фар за мъгла,както и за бяла светлина при заден ход.Всеки си е правил допълнително.Не съм виждал този ключ,не мога да кажа дали става,но ако намериш от съветски коли ключ, той ще стане ,защото е изчислен да работи директно с лампа,а не да включва реле.За светлина за заден ход има различни начини ,би трябвало и във форума да има теми ,обикновено се пригаждат бутони ,крайни изключватели или други включватели и когато лоста за скоростите е на задна скорост ,той да натисне или механично да въздейства на заложения включвател.

_________________
винаги може да се научи нещо ново


[Изображение


Неделя, 19.10.2014 г. 20:01 ч.
Профил ICQ
Вече прави дребни ремонти

Регистриран на: Четвъртък, 15.11.2012 г. 14:02 ч.
Мнения: 121
Местоположение: Варна
Skype: air1239
Automobile: рено,трабант
Мнение Re: Въпрос за фар
Благодаря за отговора, исках да разбера дали с това копче става , затова питах. По компактно стои някакси. Намерих и друго , но то е с лостче което се издърпва. Наистина такива фарове не са слагани серийно на трабанта/поне не на обикновените/при делукс версията ги има. С този претоварен трафик според мен си е направо задължително да се сложат, особенно за мъгла. Колкото до бялата светлина за задна , за там намерих оригинален включвател. Благодаря още веднъж за отговора, иначе прегледах темата ти за бившия трабант и ми харесаха допълненията които си направил. намислил съм някои да направя и при мен. :D
[smilie=2beers]


Неделя, 19.10.2014 г. 21:06 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Петък, 15.02.2008 г. 22:12 ч.
Мнения: 305
Местоположение: София
Automobile: 601K S de luxe
Мнение Re: Въпрос за фар
Здравей, колега. Това копче си е съвсем за задна светлина за мъгла. Да, не е оригинално за делукс, но се е ползва във всички ГДР автомобили. В моя Трабант съм монтирал точно такова копче за задна светлина за мъгла, свързва се директно от бушона, без реле. Понеже при мен нямаше място на таблото за оригиналното по-голямо жълто копче, ползвах това, като съм го сложил (само малкото черно пластмасово ключе) отдолу на кормилната черна пластмасова конзола. Можеш да ползваш и жълтата светлина като я монтираш точно над червената за аварийните светлини.

_________________
Шофьори от стомана карат коли от картон
Klubburinn Skynsemin ræður


Понеделник, 20.10.2014 г. 11:19 ч.
Профил
Кандидат-фен

Регистриран на: Сряда, 20.02.2008 г. 18:53 ч.
Мнения: 314
Мнение Re: Въпрос за фар
Не съм сигурен дали това копче може да носи 2 А ток без да се повреди- връзвай, пък ако се скапе- струва 50 ст. в магазините за електроника.


Вторник, 25.11.2014 г. 17:55 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов